sanki biraz tezatlık mı var acaba

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve CiXeX tarafından 14 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. CiXeX

CiXeX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    öncelikle herkese merhabalar;

forumun ve bu sporun amatörüyüm şöyleki cla ve l-carnitine konusunda edindiğim ve okuduğum kadarıyla yazacağım.

aşağıdaki maddeleri kullanmak istiyorum fakat ;

1.carnitine vücutta depolanmış halde bulunan yağların yakımını hızlandırır,
    2.cla yağ depolanmasını engeller birazda olsa kasları şekillendirip yağsız bir görünüm elde edilmesini sağlar.

her ikisi beraber kullanıldığında daha iyi etki edeceği söyleniyor buda doğrumu bilmiyorum dozajlar çok yüksek oluyor zararı varmıdır.

buraya kadar bilmem doğrumuyum, buradan sonra ise bunları kullandık ne kadar,ne zaman,süreç olarak olarak ne kadar uzunlukta, ve yağları carnitine ile yaktık cla ile yağları vücuttan attık ve artık yağ girişi yok.

sonrasında egzersiz ve spor yaparken yağların yakılması bir enerji açığa çıkarmıyormuydu yani olması gereken bu değilmiydi e şimde vücutta yağ yok hepsi yakıldı e alamıyoruzda diyetimizde zaten yağsız tuzsuz şekersiz karbonhidratsız

hal böyle olunca vücut ne yakacak neyi enerjiye çavirecek bu sefer daha kötüye gitmeyeyim var olan kaslarımıda yemek istemiyorum.:(

üstadlar lütfen bana güzel ve detaylı bilgi veriniz çok tereddütteyim yarın alacağımda...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:59 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:34 ----------

güncel....

2. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    öyle bişey yok diyetinde karbonhidrat tuz alıcaksın tuzu kesmek cok saçma ve hatadır tuzu ancak yarısma öncesi sporcular keserki 1 hafta sorna tekrar tuz alırlar

2.si karbonhidratı alıcaksın sıfır karbo ile diyet olmaz

3.sü hicbir zaman cla l carnitine ile cok ock iyi sonuc alınmaz uzun bir süreç içinde yağsız sekersiz besleniceksin kardio yapıcaksın tuz ve karbo protein alıcaksın

CiXeX bunu beğendi.
  3. CiXeX

CiXeX Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bilgin için çok teşekkür ederim yani alıp gönül rahatlığı ile kullanabilirim değilmi...

4. bruce123

bruce123 Yeni Üye

Beğenileri:
    169
    Ödül Puanları:
    0
    evet kullanabilirsin

5. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    2 ay yanlış definasyon yaparak fazla kas kaybetmiş deneyime sahip birisi olarak şunu önermek istiyorum. Low-carb diyeti kelimesinden ötürü insanlar karbonhidrattan korkar oldular bu yüzden ötürü diyetlerinde karbonhidratı çok düşürdüler. Tıpkı benim yaptığım gibi. Doğal olarak da sonuç fazla kas kaybı oldu. Yapacağınız şeyi kademe kademe azaltmanız gerekiyor definasyonda.

Örneğin hacim döneminde kilonuz x kaç kg karb, protein ve yağ aldıysanız.

Definasyon döneminde proteini sürekli sabit tutarak karbonhidratı çok az azaltarak devam edin.

Baktınız kilonuz aynı veya arttı hiç acele edip dert etmeyin ne aceleniz var 1 ay daha bulk gibi çalışmış olursunuz ne olacak ki. Sonra karb.ı biraz daha azaltın. Baktınız kilonuz aynı gidiyor yine acele yok... Biraz biraz azalttıkça zaten yağlarınız azaldığını aynada göreceksinizdir. En iyi tartı aynadır gerisi hikaye.

Ben sabırlı bir plan çizmiştim sonra daha hızlı sonuç almak için 1.5 ay sonra yapacağım karbonhidrat tüketimini ilk hafta yapmaya başladım. Doğal olarak ciddi bir kilo ve güç kaybı yaşadım.

Lütfen sabırlı ol. Zorlukla kazandığın kasları kolayca kaybetme. Türk futbolu gibi zor gol bulup kolay gol yeme yani :)

CiXeX bunu beğendi.
  6. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    2. madde yi şu şekilde değiştir istersen Rafine edilmiş ve işlenmiş karbohidratlar ile diyet yapılmaz. Kan şekerinle sürekli oynamak iyi birşey değildir ve yağlanmaya zemin hazırlar..

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 19:51 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 19:46 ----------

Kasların kaybolmaması için gereken şey karbohidratmı sizce? Bu gun yağ tüketimi atlanan en büyük nokta.

Vücudumuzdaki total testosteron nasıl artacak sizce? işlenmiş ve rafine karbohidratlamı. Bu gun vücudumuz için en buyuk tehlike işlenmiş karbohidrat.

Ayrıca kan şekerini aşırı yükselten yiyeceklerdende kaçınmalıyız. Ayrıca protein kalitesi arttirmak için bitkisel ve hayvansal kaynaklı besinleri kombine yapalım.

Bu yüzden öğünlerimizde yağ olmak zorunda gunluk en azindan 40-50 gr almalıyız.

Testosteron ve diğer anabolik hormonların yapımı durursa işte o zaman kas kaybı başlar ve yağ olmadan bir sürü hormonda çalışmaz hale geliyor.

7. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    her zaman diyorum beslenme kısmındada tartıştık. bir sporcu herşeyden dogru miktarda tuketmelidir. yag-tuz-karb. farketmez basit yada kompleks karb. fark etmez dogru zaman ve dogru miktar onemlidir. mesela basit karb.larda korkuyoruz. ant. sonrasında uygun ve hatta az miktarda alınacak basit karb. kan şekerinde ani artışa neden olup vucutta insulini tetikler ve kas glikojen depolarının dolumunu en hızlı hale getirir. yani bu şu demektir : doğru kullanım. bu elinde ki silahla ne yapacagına karar vermek gibi : adam oldurmekmi ? yoksa aynı silahla adalet dagıtmakmı??

8. jimraynor

jimraynor Üye

Beğenileri:
    961
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Endüstri Mühendisi
    Yer:
    Antalya
    Yağda ilginç bir anektod da ekleyim. Definisyon programı yapan tüm bodyciler karbonhidrat miktarını düşürdüğünde günlük tükettiği yağ miktarını eski toplam kaloriden az olacak şekilde arttırmaktadır.

Örneğin 100 kilo olan bir vücut geliştirmeci sezon dışında 200 gram hayvansal protein 600 gram karb, 100 gram yağ tüketiyor diyelim. Toplam kalori: 4100 kalori

Yağ yakımına girdiğinde low carb yaptığı için ilk hafta 200 gram protein 450 gram karb 100 gram yağ tüketerek programına başlar. Top kal:3700 kalori

İkinci hafta karbonhidratını biraz daha düşürerek 200 gram pro 350 gr karb 100 gram yağ tüketerek programına devam eder.. Toplamda 3100 kalori oluyor.

1-2 hafta sonra 200 gram protein 300 gram karbonhidrat yediği zaman yağı 10 gram arttırarak 110 gram yapar. yağ miktarı artmasına rağmen toplam kalori miktarı 2990 kalori olarak 110 kalori daha düşmüştür.

Benim anlatmak istediğim buydu. Doymamış yağ oranını arttırmak testesteronda artışa sebep olduğu için yağ yakımını da arttırmaktadır.

Rakamları örnek verdim örnekte karbonhidrat düşüşü fazla hızlıca oldu lütfen o rakamları kaale almayınız. Sadece örnek vermek istedim.

Sayfayı Paylaş