Sanırım Zor ?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve MertSelcuk tarafından 23 Aralık 2004 başlatılmıştır.

1. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Herkeze selamlar saygılar,
    Foruma yeni kayıt oldum. Başlık açmadan önce bir kaç gündür pek çok konu okudum ama benimki gibi delice bir soru soranla karşılaşmadım :)
    Yeni Isopure Zero Carb. aldım antremandan sonra bunu kullanıyorum ama 2-3 saat evvelinde evde hazırlayım yanıma aldığım için dolapda beklemek zorunda kalıyor şimdi sorum şu;
    Önceden su ila hazırladığım protein tozu 2-3 saat beklese protein miktarını kaybeder mi?

2. Ghaldszar

Ghaldszar Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Izmir / Turkiye
    Hiç Bir şey olmaz.

3. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    İnşallah öyledir teşekkürler...

4. Guest

Guest Guest

Öncelikle siteye hos geldin kardes.

Daha önce hazirlamis oldugun protein icecegini 3 saat sonra kullanman bir zarar teskil etmez. Sütle yaptiysan ertesi güne kadar bile durdurmak mümkün.
    Yalniz egerki protein icecegini hazirliyorsan agzini daima kapamalisin. 5 saat sonra dahi icersin ama icemeden önce calkalaman gerekir. cünkü protein tozu tekrar toplanip dibine yapisabilir.

5. Coleman

Coleman Üye

Beğenileri:
    250
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ticaret
    Yer:
    istanbul
    dostum öncelikle siteye ojjjjjjjj geldin bekledihi takdirde hiç birşey olmaz ama su ile neden yapıyosun süt ile yap yanlız lakkotsuz süt al onla yap hemi yağ oranı az vede gaz yapmaz sana tavsiyem bu :D :lol:

6. Guest

Guest Guest

Coleman kardes hakli. Bazilarina süt icmek mide rahatsizligi ve gaz yapiyor.

7. MertSelcuk

MertSelcuk Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    istanbul
    Ilık light süt ile karıştırdığım oluyor, diğerleri bünyemden dolayı gaz yapıyor :)

8. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    :cry:

9. Guest

Guest Guest

ucgen kardes sana bu bilgiyi kim verdi? yanlis fikir edinmissin kardes.

Protein tozu genelde 20-25g protein ihtiva eder. Bunu 250ml sütle karistirirsan protein orani 30g a cikar. 250ml sütte fazla kalsiyum yoktur. Bir sporcunun günde 1500mg kalsiyum almasi gayet normaldir ve kemiklerin gelismesi hatta kaslarin gelismesinde bile rol teskil eder.
    Büyüme hormonu kalsiyumun coklugu ile geride durmaz. genelde igf ve insulin hormon seviyesi ve büyüme hormonu hipopüz gibi etkenlerle ileri adim atar. Burada alinan hizli etkili karbonhidrat büyüme hormonunu canlandirabilir. Kalsiyum zarar teskil etmez.

10. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    :oops:

11. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    :x

12. Guest

Guest Guest

@ucgen:
    ben bunları bi yerden hatırlıyorum ama neyse. Bari azıcık değiştirseydin.

13. ucgen

ucgen Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    TEKNİSYEN
    Yer:
    BURSA
    :!:

14. Guest

Guest Guest

Kötü etmedin tabiki ama burda insanlarla diyalog şeklin biraz hatalı bence. Çünkü kulaktan dolma bilgileri kendinden emin bişekilde başkalarına aktarıyorsun. Ayrıca tartıştığın adam bildiğim kadarıyla sertifikalı eğitim gören ve de bolca okuyan bi adam.

Forum sayfaları yeni başlayanlar ve nadir bi takım bilgiler için güzel kaynak. Ama vücut geliştirmede temeli sağlam atmak için herkesin güvenilir kaynaklardan kendini yetiştirmesi gerekir.

Mükemmel bi kaynak diyemem ama Flex dergisi örnek olarak iyi bir başlangıç olabilir.

15. Guest

Guest Guest

Burada kimseyi kücük düsürme yada bilgisizlikle itham etme gibi bir durum yoktur. Elbette herkes bildigini ortaya koyacak ama bu bilgi kaynagini da bir gözden gecirmek gerekilir. Zaten forumda konusarak tartisarak hersey aydinlanacak.

Lütfen benim yazilarimi yanlis anlamayin.

ASA;

Kardes bu flex dergisini tavsiye etme biraz garip degilmi sence? Millet zaten ordaki resimlere baka baka daha da cok madde kullanma istiyaki artiyor ve doping kullanimlarda yanlis bilgiler ortaya cikiyor. Bu ayri konu dogrusu ama bu beslenme hakkinda bilgi ögrenilebilir yalniz antreman programlarini flex dergisinden almayin. Yanlis bir baslangic yapmis oluruz. Bunun disinda ben eskiden weider grubunun arastirma bölümü olup herseyi orda analiz edip arastirdiklarini ve insanlar üzerinde test ettiklerini saniyordum. Oysa weider grubuda baska kaynaklardan alip dergisine koyuyormus. Kendi arastirmalarinin ürünü degil hepsi.
    Muscle&Fitness dergisi mesela biraz daha iyidir(buda weider gurbuna ait).
    Burada satilan Sport revue dergiside tavsiye edilen cinstendir.

Sayfayı Paylaş