Sanırım git gide boyum kısalıyor..

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve ReveR tarafından 24 Ağustos 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    yaklaşık 1 sene oldu bu sporu yapalı boyum başlarken 1.81 di daha sonra 1.78e düştüm dedim bu kadar artık burda dururum ve su an1.76 oldum yaşım 19 korkmayada başladım bu yaşta bu boy kısalması nedir ? osteoporoz desem bu yaşta olmaz bodyle alakalı desem fazla squat falanda yapmıyorum bazen yapıyorum omuz dumbell presi ayakta falan yapıyorum acaba o yuzdenmı son 2 aydır squat leg press falan bunları yapıyorum nedeni bodymidir yoksa böyle bir hastalık varmıdır seneye 1.70 olmayalım

2. berkteam

berkteam Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    18
    bana çok saçma geldi kardeşim doğru ölçüyor musun boyunu. dik duruyor musun. benim bu spora başladığımdan beri biraz kamburdum ve düzeldim onun sayesinde 2 cm falan uzadım.

MaXimuS_ ve Ahmetyrn bunu beğendi.
  3. geceyar20

geceyar20 Üye

Beğenileri:
    29
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    P90x Koç'u
    Yer:
    Denizli
    Büyük ihtimalle yanlış ölçü aldın Vg de böle birşey mümkün değildir.

4. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    tabikide ben ölçmedim hatta makinada ölçtürdük zaten şans eseri gördüm 1.76 yazıyodu şaşırdım eve geldim evdede ölçtüm ordada 1.77 falan çıkıyor anlamıyorum..

5. ByCobra

ByCobra Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    18
    Kardeşim boy kısalmaz.Yapma etme.Sadece duruşun bozulur.O da çok ağırlığa giriyorsan ki girmediğini söylemişsin.Yanlış ölçüm vardır.

Ahmetyrn ve Danny Boy bunu beğendi.
  6. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    biz ne diyebiliriz uzman bir doktora görünün.

Danny Boy bunu beğendi.
  7. tolter

tolter Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmit
    boy nasıl kısalmaz uzun süre agırlığın altında çalışırsan ilk önce kemik büyümesi durur sonra baskıdan içer girer kemikler esnektir.yazın kışın bile 1-2cm fark oluyor.

8. brhmcr

brhmcr Guest

Ornek veya kaynak rica ediyorum, Belirli bir yastan sonra boy kisalmasi mumkundur ancak genc yaslarda ozel bir hastalik sahiibi olmadikca , 500 kilo squat girseniz boyunuz kisalmaz.Yanlis bilgi vermekten cekinelim lutfen.

9. ReveR

ReveR Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    uppp varmı bu konuda bilgisi olan acaba bi hastalıkmı desem osteoporoz gibi ama dha bu yaşta böyle bişey olmaz sanırım ?

10. letsev

letsev Üye

Beğenileri:
    1.080
    Ödül Puanları:
    123
    sevgili tolter; tabiri caiz ise iyi sallamışsınız. bu sporu kemik gelişimi devam eden çocuk ve gençler mi yapıyor sadece ki kemik gelişimi dursun? he birde durmakla iş bitmiyor kemikler küçülmeye başlıyor?! o zaman ronnie coleman spor yapmasa imiş 2 metreyi geçermiş adam.. iyi bir pivot kaybetmiş nba.

lütfen gençlere yanlış bilgi vermeyelim. heleki 19 yaşında birinin 1 sene içinde "santimler" ile boynun kıslamasını ( sebebini bende merak ediyorum bu durumun) bu spora bağlamak çok yanlış ve komik.

11. gurur

gurur Üye

Beğenileri:
    53
    Ödül Puanları:
    38
    aynı problemin bende de olduğunu düşüyorum 7 senedir boyum uzamadı yaşım 21 1.81 boyundayım hatta kambur duruşumdan dolayı arkadaşlar inanmamıştı ölçmiştik bikaç kere mayıs ayındaydı son ölçüm fakat geçen hafta merak edip ölçtüm 1.78 çıktım son aylarda fazlaca sırt ve bel ağrısı çekiyorum bunla alakalı olabilir belki hiç düşünmemiştim büyük ilgiyle takip ediyorum umarım başlık gerilere düşmez

12. mma-

mma- Üye

Beğenileri:
    235
    Ödül Puanları:
    53
    yıl olmuş iki bin bilmem kaç hala bodyın boy kısaltmasından bahsedıyorsun yapma allah askına. böyle bir şey mümkün değil. hadi oldu dıyelım 181 den 176 ya dusecek kadar mı olur? vardır bi yanlıslık

StormBlast bunu beğendi.
  13. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    ilk ölçümü sabah saatlerinde ayakkabı ile yapmışsındır. ikinci ölçümü yine sabah ayakkabısız olarak, üçüncü ölçümü de akşam ayakkabısız olarak yapmışsındır. uykudan kalktığımız zaman 1-2 cm daha uzun oluruz. ayakkabı da 2-3 cm etkiler.

14. MaXimuS_

MaXimuS_ Yeni Üye

Beğenileri:
    21
    Ödül Puanları:
    0
    2 senedir squat atarım daha bi santim bile kısalmadım bende bi problem var galiba

15. Sercyy

Sercyy Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    38
    spora basladığımda boyunca 180 di 10 ay geçti 178 e düştüm , bakalım ölene kadar yok olucam mı

Leonidas95 bunu beğendi.
  16. kalim

kalim Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    18
    olabilir.. kasları açmak ideal boyuna ulaşmak için pilates yap..

17. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Öyle bir şey yok . Sıkıntı tamamen boyunu yanlıs zamanda ve yanlıs sekilde ölçmenden kaynaklaniyor. Herkesin de bildiği gibi insanlarin boyu sabah saatlerinden öğle saatlerine kadar 1-3 cm arasi daha uzun oluyor ve aksam saatlerine göre bu durum eskisine dönüyor tekrar normal boyunuza dönüyorsunuz. Boyunuzun kısalmasi için ki bu cok cok cok zor bir durumdur , kilonuzun 4-5 kati kadar ağirlik yüklenerek kemiklerinize oldukca baskı yapmalisiniz ki bunun bile en ufak bir etki edeceğini sanmıyorum . Sizin durumunuz tamamen psikolojik.

18. STNR

STNR Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Ayakkabı ile ölçük sonra ayakkabıyı çıkartıp mı ölçtünüz yoksa farklı ayakkabı ile de ölçmüş olabilirsiniz spor ile boy kısalmaz aksine duruşunuz değişir ve daha karizmatik durursunuz

Sayfayı Paylaş