Sanırım biraz abarttım

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve 0nd3r tarafından 16 Kasım 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    Daha öncedende diet yaptım bunun sonucunda ii sonuclar aldım ve obezin kıyısından kurtuldum suanda normal bi insanım boyum 1.70 kilom 68 fakat ben hala fazlam oldgunu düsünüyorum bi 4 kilo gitsin diye cabalıyorum ailem bu duruma kafayı yedi bu gidişle çöp gibi kalıcak erkek dedigin az da olsa kilolu olur ne güzel vücut yaptın daha ugrasma kendinle gibi yorumlar getiriyolar. abartma olayına dönersek her besine baktıktan sonra acaba kac kalori diye düsünüyorum bu bende hastalık oldu yaglı biseyler yiyince rahatsız oluyorum acaba kilo alırmıyım diyip baslıyorum sınav mekik cekmeye sizin anlıycağınız galiba kafayı iyice bozdum ve bi karar aldım 4 kilocuk daha atıp normal hayatıma geri dönücem tabi abartmamak şartıyla Bu benim için en iyisi olucak sanırsam. Tabi sporu bırakmıycam. İi Forumlar

2. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Ders ders bir yere kadar biraz dinleneyim dedim ve foruma girdim senin msj ınla karşılaştım.Öncelikle 1.70 boya 68 kilonun sana gidip gitmiyeceği ancak senin anatomin görülerek karar verilir.tabiki yaş vs faktörleride önemli ama,18 yaşında 1.70 boyunda 2 erkek için birinde 68 kilo,4-5 kilo yağlı karın demektir.Bazısı için fit bir vücuttur.Şimdi kemiklerinin kalınlığı çok önemli,eğer ince kemikliysen 60 a kadar inmen gerekebilir.(18 yaşında olduğunu kabul ediyorum) normal kemikliysen 63-64 idealdir.Kalın kemikli isen 68-70-72 iyi durur.Şimdi senin yapman gereken aynaya geçip çırılçıplak soyunup realist bir şekilde karında,oranda buranda yağ var mı bakman.Baktıktan sonra yağ yoksa 68 de kalman yağ varsa kilonu indirmen.Ailenin durumuna gelince.Eğer yağ varsa zayıflaman gerekecek demiştim.Ailene vücudundaki yağ oranını azaltacağını söyle.Mesela 63 e in.63 e indikten sonrada body classic yapıp hafif fitness tarzı bir vücut elde edeceğini ve 68-70 kiloya geleceğini ama o 63-70 arasındaki 7 kiloyu vücudunda yağ olarak değil kas olarak tutmak istediğini söylüyeceksin.ve daha kalıplı ve kaslı duracağını onlara uygun bir dille anlatacaktır.gelelim diğer soruna.aslında bu senin sorunun değil.Bu sorunun değişik versiyonlarıda var.İnsanlar bir işle uğraştıklarında hep kafalarında onu kurarlar.(biraz detaycı ise)Eğer bir avukatsa eve gelince baro gibi davranır mesela karısına.Bir aşçı ise eve gelince karısının yemeklerine karışır.Bu durumdan kurtulman için üstte saydıklarımı yapman gerekli.gerekenleri yaptıktan sonra sorun morun kalmıyacak.He bu arada hayatı biraz akışına bırak.bu kadar detaycı olma.

0nd3r bunu beğendi.
  3. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    Kemik konusuna gelelim kemiklerim oldukça kalın avatarıma bakarsan görebilirsin. Yağ konusuna gelince zayıflama istegim ordan geliyor karnımda az da olsa yag var ben yagın altındaki vücuda gercekden fazlasıyla güveniyorum ve oransızlığı kaldırmak isityorum o yüzden eritmek ve onları gelistirmek istiyorum ailemde zayıflamama laf ediyolar onların tepkiside sanırsam bu içtiğim yesil cay elma sirkesi tarzı seylerden kaynaklanıyo ekmek yemiyorum makarnayı onlar yaglı yerken ben yagsız yemek zorundayım sanırım anlamıssındır beni

4. İnteqral

İnteqral Yeni Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    O zaman sorun yok,sen karar vermişsin.Zayıflıyacaksın olup bitecek.Ailenide takma pasif olma sözünü geçir.Yapacak fazla birşey yok.

5. yolcu02

yolcu02 Üye

Beğenileri:
    151
    Ödül Puanları:
    53
    nedense bi kilo verme çılgınlığı var neden mankenlerdeki 0 beden meraklılığı bizdede var anlamadım 65 68 boyuna göre ideal bundan aşağısıda cılızlık dır yani.fazla vucut oranlarıyla oynamamak lazım tabi profosyonel değilsen.

0nd3r bunu beğendi.
  6. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    benim kendime en yakıştırdığım boyumdan en az 5 kg daha aşağıda olmak bunu belirle kaç kg olduğundan çok aynada kendin en iyi kilonu seçmeye çalış..Şu an kilom boyumdan 1 kg fazla 6 kg vermem lazım:)

0nd3r bunu beğendi.
  7. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Genelde bu piskoloji uzun süre diyet ve cardio yapan(baya zorlayıcı koşullarda yapanları kastediyorum) kişilerde olur. Hatta bende geçen yaptığım definasyon dönemimi bu sorun baş göstermeye başladı diye kestim. İşi takıntı haline getiriyor bi süre sonra insan. Obezite falan demişsin obez olmaktan ve kötü görünmekten korkuyorsun sanırım bu da bilinç altında bu sorunu tetikliyor, örneğin; insanların içinde soyunmayan biriysen insanların içinde dona kadar soyun giyin, yani kendin ol(spor salonunda bir arkadaşım için bu işe yaramıştı :D ). Tabii ki spor yap ama takıntı yapma. Bence kendini nasıl mutlu hissediyorsan onu yap, 4 kilo vermek istiyorsan ver, ama asıl soru bu kiloyu verirken ve verdikten sonra mutlu olucakmısın?

0nd3r ve okaaan bunu beğendi.
  8. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    Benim sorunumu bu kadar mı ii anltabilir insan cok saol zigbog Fakat insanlar arasında soyunma gibi bi problemim yok herkesin icinde istedigimi yapabilirim ki bu da kilo verdikten sonra daha kolay olmaya basladı kilo vermek ise ben kilo vericem o 4 kilo rüyalarıma giriyo yapıcak bisi yok vericem :D

9. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    Soyunma konusunu arkadaşımın olayından örnek vermek için yazmıştım. Evet çok iyi tahlil yapmış olmamın sebebi aynısı bana olmaya başlamıştı ondan:D:D
    2-3 ay sonra bende definasyona giricem ama bu sefer iyice kurumayı planlıyorum. Bakalım o zaman ne tür bir piskolojine bürünücem. İkimize de başarılarhyper_

Sayfayı Paylaş