Salonlarda görmek istemediğimiz davranışlar ve şahıslar

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve SCHWARZXXL tarafından 2 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 137 üye.
  1. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    bugün antrenmanda yanıma kısa boylu, zayıf, havai şortu ve sandaletleriyle tatile gidiyormuş havası veren tuhaf görünüşlü bir adam geldi. adamla aramızda geçen diyaloğu aynen yazıyorum.
    -az önce yaptığın hareket varya!
    -eee
    -onu kim gösterdi sana? hocamı?
    -yoo
    -o hareketi yapma.
    -niye?
    -belin ağrır.
    -ya o hareketin adı squat. en temel hareketlerden biri.
    -bırak onu bırak. bel fıtığı olursun.
    -ben yıllardır yapıyorum bunu. spora yeni başlamadım.
    -iyi sen bilirsin. yarın öbürgün belim ağrıyo dersin.
    adam gider, eline aldığı birer kiloluk dambıllarla bir iki set abuk sabuk hareketler yaptıktan sonra tekrar gelir.
    -bide bu hareketlerde nefes çok önemli. ona göre yap hareketlerini.
    -tamam abi yaparım. (ne diyim?)

burada beni asıl rahatsız eden adamın ukalalığı, bilgisizliği değil; konsantrasyonumun bozulması. sporcuların konsantrasyonun bozulmaması için lütfen... diye devam eden uzun yazıların duvarlara asılması bu kişiler için aslında pek de bir şey ifade etmiyor anlaşılan.

sthammer bunu beğendi.
  2. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    novizenj

Baya guldum basına gelen olayı okurken ama ne yazıkkı oluyor bu tıp kısıler..Ama bızım salon sahıbı kızıyodu mesela plaja gıder gıbı gelenlere..Bu bıraz olsun engellıyordu cıvıklıgı..

3. MK #7

MK #7 Özel Üye

Beğenileri:
    1.522
    Ödül Puanları:
    123
    ben de genel olarak idman yaparken işime karışılmasına yada ileri geri yorum yapılmasına sinir oluyorum ayrıca çalan müziğin ortasında başka şarkı açmaları cabası.

sthammer bunu beğendi.
  4. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    1. Duvardaki fotolara bakıp ben bu kadar istemiyorum diyenlere. (sanki veren vardı da sen istemiyon)
    2. Spor salonuna gelip ilk gün herşeye varım diyen, sonra 2 günde kaçan çıt kırıldım tipler,
    3. Salonda milletin vücudunu süzüp düşman tavır takınanlara,
    4. Girdiğim ağırlığa hemen arkamdan girmeye çalışıp. Bende kaldırabiliyorum tavırları takınanlara,
    5. Sırf ilgi toplamak için 3-5kg. ağırlıkta boğa gibi tıslayıp bağıranlar,
    6. Salona yeni biri geldiğinde diğerlerinin yaptığı yeni çocuk bakışları,
    8. Amino asit alanlara bakıp, sanki doping alıyomuş gibi davranmaları ve sonrada ben doğal yapcam, doping(amino) alırsam sarkar diyenler. Bunu diyenler genelde 35cm civarı kol göğüs zaten yok. O tiplere,
    7. Spro salonuna arkaşlık sitesi gibi bakanlar.

5. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    konsantrasyonun zayıfmış . şahsen ben ağırlık altına girince dansöz oynat yinede bozamazsın :)
    ne müziği,ne kişileri,nede sesleri duyarım resmen kendimi soyutlarım.

bu şekilde insanları alıştırırsanız insanlarda sizin çalıştığınız anda sizi rahatsız etmez. diğer türlü alıştırırsanız yolgeçen hanına döner.

6. zigbog

zigbog Üye

Beğenileri:
    629
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Bilgisayar Programcısı
    Yer:
    İzmir
    bende öyleyimdir. Onun için millet salonda benimle hiç konuşmuyo dışarda selam verince de şaşırıyolar. Konuşmayı biliyomuş diyolardır kesin :D

7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Flexor'ın dediği gibi insan zamanla çevresinden soyutlanmayı öğreniyor..

geçen incline bench press yapıyorum..salon hocası başımda partner olarak..karı koca fitness yapan iki kişi geldiler "o kaç kilo, şöyle olunca mı böyle oluyo" derken oturdular bir benche, film izler gibi seti izlediler..
    bir yandan da başımdaki partnere sorular soruyolar..sonra sessiz sessiz konuşuyorlar arada ne" gerek var bu eziyete" falan diye.. kızıyım kızmasına da hangi birine..insan zamanla alışıyor..
    artık müziği bile takmaz oldum..geçenlerde birisi geldi yanıma bu müzikler çok sert değil mi, nasıl motive oluyorsunuz vs.. vs.. (şarkılarda linkin park gibi sert denemeyecek türden)

cd.yi çıkardım makineden ..elimde un ufak ettim..takın dedim arabeski ben razıyım..
    artık duygusal (o da çok damar olacak) değilse müdahale etmiyorum müziğe..

ha birde yüksek sesle tv.de haber açmazlarsa sorun yok..bazen müziği kısıp haberi açma gafletine giren bedbahtlar oluyor..o zaman da müdahale ettiğim oluyor..

aslında işin temelinde salon sorumlusunun kuralları oturtmasına bağlı herşey..ne müziğe ne klimaya ne tv.ye kimsenin müdahalesine izin olmazsa inanın hiç bir sorun kalmaz..

bazen salon sorumluları birkaç kişiyi mutlu etme adına kurallarını ihlal ediyorlar ama bilmiyorlar ki 2 kişiyi mutlu ederken 10 kişiyi mutsuz ediyorlar..parasal açıdan da uzun vadede zarar ediyorlar yani..

Son düzenleme: 12 Temmuz 2009
    FleXoR bunu beğendi.
  8. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    konsantrasyonun gelişime büyük ölçüde getirisi var. önceleri benim şaka yaptığımı sanan öğrencilerim sonraları da kendileride ağırlık esnasında etraftan kendini soyutlayanlar çok hızlı bir şekilde gelişiyorlar..

9. spudd webb

spudd webb Üye

Beğenileri:
    168
    Ödül Puanları:
    53
    en sevmediğim 2 insan tipi:benim çalıştığım ağırlığa işim bittikten sonra girip kaldırmaya çalışanlar.eğer kaldıramıyorsa içimden iyi gülerim.böylelerini uyarmamda,bırakırım sakatlasın bir tarafını ders alsın.diğeride çok zayıf old için her hareket sonunda aynaya bakıp karın kaslarına bakanlar.
    takmadığım bir grupsa:salondaki resimlere bakıp ben bunlar gibi olmak istemiyorum,o tozlar varya iktidarsız yapıyor.bunlara açıklama yapmayı bile gereksiz buluyorum.
    motivasyon için takıyorum lkulaklığı antreman sonunda kadar öyle.girerkekn kolay gels,n çıkarken iyi günler.salon içi muhabbet bundan ibaret

10. kutlukan

kutlukan Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    73
    kulaklığımı takıyorum şapkayıda iyice indiriyorum gözlere kadar 45 dk 1 saat içinde bitirip soyunma odasında da beslenmeyi vs halledip çıkıyorum...en sevmediğim tip değilde kaç kilo kaldırıyorsun diye soranlara kıl oluyorum mümkün mertebe duymamazlıktan geliyorum...

11. repidor

repidor Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    13
    Bende baya yağ var onları kasa çeviririm 5-6 aya deyenler
    ilgisiz hocalar
    salona gelen bayanları durmadan izleyenler
    Plaj vicudu yapayım yeter hayvan gibi olmak istemiyorum deyenler
    artistlik için çok ağırlık kaldırıp kendini gülünç duruma düşürenler
    saçma sapan müzik açanlar hevesi kırılıyor insanın

12. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    gereksiz asistan tiplemere gıcık olurum en çok.55 yaşlarındaki hocanın yardımcı olsun diye yanına aldığı gençlerdir bunlar.Ama bazıları sanki orada kızlar için bulunuyor.15-40 yaş arası bütün bayanlarla yakından ilgilidirler.Bir şey sorsan cevap alman için ısrar etmen gerekir,vakitlerini hep bu bayan arkadaşlara harcarlar.Hele bir tanesi vardı,tiki tavırlarından ve şortunun boyundan salona ne amaçla geldiği seçilemeyen bir kızımızla tüm antremanım boyunca cilveleşmeleri aklımdan çıkmamıştır hiç.sen çok yaramaz bir kızsın cezanı kesicem ama tarzı muhabbetleri hiç kesilmedi.İşini gerçekten yapan ve bana da çok yardımcı olan diğer oğlanla dalga geçmeleri de cabası..Allah'tan hoca salondaydı da soyunma odalarından birini işgal edemediler!

13. Tan___

Tan___ Üye

Beğenileri:
    46
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    özel bir fitness salonunda çalışıyorum
    Yer:
    mersin
    1)Çok biliyormuş gibi tipler var.Devamlı akıl vermeye çalışırlar.
    2)Eşcinseller
    3)Salonda çene yapan kadınlar

14. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Benimde salonda gıcık olduğum insan tipi genelde salona yeni başlayıp 2-3 ay gibi kısa bir sürede 40-45cm kola ulaşabileceğini, yağ oranını %10 un altına çekebileceğini, salondaki antrenörler kadar kası hemen yapacaklarını zanneden zavallılar. Geçen gün side lateral yapıyorum kulaklıklarla ama sesi sesi fazla açmadan, yanda 2 tane adam vardı salona yeni başladılar göbek falan dersen kazan gibi. Biri bana bakıp oğlum salonada yazıldık, 2 aya bu hale geliriz, hatta 3. veya 4. ay gibi salondaki antrenörü gösteriyor(kollar minimum 50cm) onun kadar oluruz lan tarzındaki muhabbetler. :(

15. Otkakönmişkılıç

Otkakönmişkılıç Yeni Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Salona klan halinde 4er 5er gelenleri hiç sevmiyorum.
    Salon zaten akşam kalabalık oluyor,kendini teşhir etmek isteyeninden laf olsun diye gelene kadar her türden insan var.
    Bu kalabalık gelenler atıyorum bench sehpasını bir alıyor,yarım saat kalkmıyorlar.
    Bi biri yapıyor bi diğeri.

Ha birde salona gelen sevgililer,ne desem bilmiyorum.
    Restoran,park,bar,cafe,ağaçlar,çiçekler tamam da
    Salon??????

Hanımefendi boş barı kaldırmak için bench press sehpasını meşgul ediyor.
    Sonra 5 dk sevgilisiyle koklaşıyor.
    Sonra bir set daha.
    Salon beleş olunca böyle şeyler normal tabi.

Bize de ya sabır çekmek düşüyor.

16. adonis07

adonis07 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    soyunma odasında önü sarı arkası kahverengi beyaz don giyenlere (böyleleride var):D
    salonda ciddiytisz davrnanlara
    babalarının malıymış gibi anı alette 2 saat oturanlara
    çok biliyrmuş gibi akıl verenlere
    leş gibi kokanlara
    böğürenlere
    UYUZ OLUYORUM a32

17. -hitman-

-hitman- Üye

Beğenileri:
    320
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    İzmir
    Salondaki aletleri kullanıp yerine koymayanlara
    Kot pantolon vs ile gelip antreman yapanlara
    Chin:_Çalışırken bana tip tip bakanlara
    Yeni gelenlerin aynanın karşınıa geçip garip garip pozlar vermesine
    Yeni gelenlerin ( grup haline olanları) Bench press te yarış yapmasına
    Salonu kafelere çevirenlere

Kıl oluyorum :evil: :evil:

18. mertakb

mertakb Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    0
    hareketin ortasında öyle olmaz ,yanlış yapıyorsun çok agır kaldırıyorsun diyen cinslerden hoşlanmam ve muattab olmamaya çalışırım(antrenörüm dışında)

19. mustafa088

mustafa088 Üye

Beğenileri:
    86
    Ödül Puanları:
    38
    salonda bech prees in altına yattığım zaman yeni başlayanların senin için ağır demeleri sonra yeni gelenlerin biliyormuş gibi sölenmesi yeni başlayanların bana hareket göstermesi salon içerisinde yüksek sesle gülmeleri zayıf insanların soyunup kas gösterimi yapması zaten bir ara hava atıyorlar dı gellan sn dışarı dedim bir güzel dayak çektim bu yeni başlayanlara oldu bitti :D

20. chosen

chosen Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    avukat
    Yer:
    istanbul
    bizim salondada eski salonumda bi çocuk vardı çok iyi bir çocuk... yaşı 17 18 geldi yanıma abi sen surekli geliyorsun neden bişiy değişmiyor dedi... dünyam yıkıldı... bilinçaltım resmen bu kelimeyle doldu.... e baktım o geldiğinden beri cidden 6 ayda değişti çocuk e daha bir üzüldüm baktım o daha genç geçmişte futbol oynamış alt yapı sağlam ama yinede çocuğu gördüğümde sinirlerim bozuluyor....

Sayfayı Paylaş