Salondan verilen program mantıklı mı

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve kaan67 tarafından 31 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    10 gün oldu salona başlayalı.Asıl amaç kilo almak ve görüntümü düzeltmek açıkçası.Bu forumdan çok fazla şey öğrendim halen daha da öğreniyorum maaşallahı var oku oku bitmiyor zaten forum :)
    Ancak bana salondan verilen program ile burada hazırlanmış programlar pek tutmuyor gibi geldi set sayıları falan farklı.Yine okuduğum konularda kilo almak isteyenlerin ısınma için koşu yada bisiklet kullanmalarının da doğru olmadığını okumuştum.Asıl doğru olan nedir.
    Ben doğal olarak kas yapmak ve kütle kazanmak istediğime göre.Az ağırlık çok tekrar mı yoksa çok ağırlık az tekrar mı yapmak daha doğru olacaktır.
    Aşağıda bana verilen programı yazıyorum şu an hafta da 3 gün bu şekilde çalışıyorum başka birşey yok.

10 dakika bisiklet ile ısınma
    1-mekik 3X15
    2-Ters mekik 3X12
    3-Dizleri karna çekme 3X15
    4- Butterfly 3X15
    5-Leg Press 3X15
    6- Multi press 3X12
    7-Lat polly 3X12
    8-Long Polly 3X12
    9-Lat machine 3X12
    10 Barbell curl 3X12

Doğru bir çalışmamıdır sizce bu mesela şu konuya baktığımda ilk ayda verilen hareketlerden benim yapmadıklarım var yada ikinci ayda verilenlerden benim şu an da yaptıklarım da var.
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum...nlar-icin-1-2-program-yapilis-sekli-8672.html

Okuduklarımdan genelde kas grublarını farklı günlere bölmek daha mantıklı gibi duruyor.Oysa ben her bölgeyi her antremanda çalıştırıyorum gibi duruyor.

Görüşlerinizi almak istedim açıkçası

2. eemree

eemree Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Sen bu yazdığın programla 5 sene çalış yine ilerleme kaydedemessin,tüm vucudunu çalıştırıcak bir program bulmalısın en azından bir iki ay bu şekilde çalışdıkdan sonra amacına göre kendine özel bir program çıkarmalısın

3. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    doğru proğram yenı baslayanlara ilk 1 ay bu tür porğramlar verilir bölgelere bölünme 1-2 ay sonra baslanır

4. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Bu spor da yeniyim.Sürekli forumu okuyarak bilgimi arttırmaya çalışıyorum.Okuduklarımdan sonra kafam iyice karıştığı için sorma ihtiyacı hissettim zaten.programlara bakıyorum ciddi olarak çok farklı olanlar var.Net bir çalışma programı çıkarmak cidden zormuş gibi geliyor bana.Belki de daha yeni yeni adapte olduğum için böyle algılıyor olabilirim.

Asıl amacım kilo almak ve kas yapmak kütle kazanmak doğrusunu söylemek gerekirse.186cm 69 kilodayım.

Yaklaşık 15 gün oldu başlayalı.1 atı tamamlayıp sanırım sonrasında daha düzgün bir program çıkarmak daha doğru olacak bunu anladım ama şu an bu şekilde çalışmak mantıklı mı.Yada eklemek gereken yada çıkarmak gereken varmıdır.En azından köklü değişiklik yapmadan bu bir aylık süreci iyi değerlendirmek adına.

5. colkurduu

colkurduu Üye

Beğenileri:
    136
    Ödül Puanları:
    53
    devam et...

6. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

İlk baslayanlara 1 ay overall bir program veririler. Bunu adaptasyon suresi gibi dusun. 1 ay dolunca git trainer'a artık bolgesel calısmak istiyorum de. Sana haftalık guzel bir program cıkaracaktır.

7. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Teşekkürler yorumlar için.İlk ayı tamamlayalım bakalım.2. ayda değişik bir program isteriz.
    Mesajlarım da yazıyorum ama yeni okuyan arkadaşların amacımı anlamasını kolaylaştırmak için.Kilo almak ve kas yapmak istediğim için çalışma günü ne kadar olmalı.Ben şu an haftada 3 gün gidiyorum.Önümüzdeki ay 2 dolu bir boş 2 dolu 2 boş gitmek mantıklı olur mu

8. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba,

Kaslar dinlenirken gelişir. Bunu uygularsan sonuc alırsın. Forumda eminin bu konuda bircok bilgi vardır.

kaan67 bunu beğendi.
  9. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Evet dinlenmenin önemini biliyorum.Forum bu konuda cidden çok fazla bilgi içeriğine sahip.Ancak çok fazla bilgi olması da bazen karışıklığa sebeb oluyor :)
    Haftada 1 gün çalışan da var 5 gün çalışan da :) Benim özelliklerime sahip biri için en uygun olanı bulmaya çalışıyorum sadece.

10. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye

Ben bolgesel calısmaya yeni baslasam bir gun calısır diger gun cardio yapardım.

kaan67 bunu beğendi.
  11. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhabalar,

Öncelikle spora başladığınız ve araştırma yaptığınız için sizi tebrik ederim.
    Size verilen hemen hemen her salonda verilen programlarla aynı bir program.
    Tabi ki bazı pogramlarla arasında hareket veya bölge farklılıkları olabilir.
    Ancak bunu kafaya takmamalısınız.
    Sonuçta ilk ayda verilen program kişiyi spora ve hareketlere alıştırmak amacıyla verilen programlardır.
    Siz bu bir ay içerisinde hareketlerin nasıl yapıldığını, hangi bölgelere etki ettiğini yaparak, hissederek öğrenmeye çalışmalısınız.
    Zaten ilerleyen aylarda bölgesel antrenmanlarla vücudunuza yüklenmeye başlayacaksınız.
    2. ayda iki gün gidip bir gün dinlenme yapabilirsiniz.
    Önemli olan üst üste aynı kas gruplarını çalıştırmamak ve beslenmeye dikkat etmektir.
    Esas bölgesel antrenmanlara 3. ayda geçmeniz bence ideal olur.

İyi günler,

kaan67 bunu beğendi.
  12. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Ben kilo almak ve kütle kazanmaya çalışıyorum bu durum da.Boş günler de kardio yapmak mantıklı olur mu ?

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 10:34 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 10:30 ----------

Yorumunuz için teşekkür ederim öncelikle.
    2. ay için bende öyle düşünüyorum aslında.Bu ay bittikten sonra hocaya söyleyeceğim 2 dolu 1 boş,2 dolu 2 boş şeklinde bir program hazırlamasını.Vereceği programı yine paylaşırım buradan fikirlerinizi almak için.

Dün bir arkadaşla sohbet ederken bana söylediği bu programa 1 ay devam et ama hareketleri çok ağırlık az tekrar yaparak devam et dedi.Kütle kazanmak ve güç artışını sağlamak için.Kararsız kaldım bu konuda.Bunu herbölgeye uygulamak ne kadar mantıklı.Forumdan edindiğim bilgiye göre omuzları çalıştırmak için az ağırlık çok tekrar yapmak daha doğru gibi algıladım.

13. garbage

garbage Üye

Beğenileri:
    152
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Rusya Turkiye
    Merhaba Kaan
    BB ci arkadaslar hacim ve kutle alma donemlerinde cardio cok yapmıyorlar. Ben BB yapmadığım ve kutle kazanmak istemediğim icin artık cardio mutlaka yapıyorum.
    Bu konu BB ci arkadasların alanı:) Ama yag kaybetmek istiyorsan cardiosuz imkansız gibi

14. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Merhaba,
    Şu dönem cardio nun yanından geçmemem gerekiyor sanırım :) Asıl amaç kilo almak ama elbette yağlanarak değil kas olarak.Ancak şu dönemde yağdan da hiç kısmıyorum zaten.Bu nedenden ötürü cardio bana uzak.

15. Body06

Body06 Üye

Beğenileri:
    203
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Merhaba,

İlk dönem için az ağırlık çok tekrar yapma mantığını anlayamadım?
    Hedefe göre değişebilir; ama genel olarak gittiğim salonlarda ve araştırmalarımda hep yavaş yavaş kilo artırımı ile az tekrarların önde olduğunu gördüm.
    Kabaca kilo alma, hacim yapma dediğimiz bulk döneminde tabi ki kardiyodan uzak durmak mantıklı.

İyi günler,

kaan67 bunu beğendi.
  16. kaan67

kaan67 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    zonguldak
    Programa eklentiler yapıldı hoca tarafından.Bir süre daha bu şekilde çalışalım sonra bölgesele geçeceğiz dedi.Eklenen hareketler şunlar
    - Lateral Raises
    -One arm French press (Dumbell)
    -Ez bar Curls
    - TwoArm Dumbell Curl
    Aşağıdakiler zaten normalde uyguladığım program üstüne yukarıda yazdıklarımı ekledi.Ancak şöyle bir sıkıntı var.One arm French press mümkün değil çıkmıyor o harekete gelene kadar bitmiş oluyor kollarım.5 kilo ile bile düzgün tekrar yapamıyorum.Burada sıra ne kadar öenmlidir daha öne çeksem bir sıkıtnı olur mu yada bu program ağır mı oldu acaba.
    10 dakika bisiklet ile ısınma
    1-mekik 3X15
    2-Ters mekik 3X12
    3-Dizleri karna çekme 3X15
    4- Butterfly 3X15
    5-Leg Press 3X15
    6- Multi press 3X12
    7-Lat polly 3X12
    8-Long Polly 3X12
    9-Lat machine 3X12
    10 Barbell curl 3X12

Sayfayı Paylaş