Salondaki hocalar lütfen yardımcı olurmusunuz?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve bymuratgol tarafından 30 Haziran 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Slm.Yaş 25 boy 182 kilo 85.Vucudumda sadece gövdem yağlı.Bu nedenle ağırlık antremanlarından sonra 30-45 dk interval cardio yapıyorum yağları yakmak için.Ağırlık ve cardio antremanım toplamda hemen hemen 2.saati buluyor.Yağ yakmak için antremanlara aç karnına giriyorum sadece antremandan önce enerji versin diye 10 tane badem yiyorum.Antremanım bittikten 1 Saat sonra saat 10.30 gibi evde protein ağırlıklı akşam yemeğimi yiyorum.Sizce bu beslenme şekli doğrumu.Spor salonundaki hocalar çok bilgisiz ztn fitnesdla alakaları yok vucut bakımından.Bana yazdıkları program 6 haftalık adaptasyon programı şu şekilde
    1.gün Göğüs-Biseps-Triceps
    2.gün Omuz-Sırt-BAcak
    Dinlenme
    3.gün Göğüs-Bİseps-triceps
    4.gün Omuz-Sırt-Bacak
    yukarıda belirttiğim gibi antremanlarımda ağırlık hareketlerinden sonra 1 saate yakın kardiyo yapıyorum.Yani 1 Saat fitness 1 Saat kardiyo toplam 2 saati buluyor.Yağ yakmak için aç karnında giriyorum antremanlara antremanlardan 1 Saat sonra gece 10 gibi yemek yiyorun.Sizce doğrumu çalışıyorum.

2. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    Program baya ağır gibi ama senin kendini iyi hissedip gelişim gördüğünde önemli adaptasyon programından çok yarışma hazırlığı programı gibi hatta ondan bile kalabalık :) Beslenmeye gelince spora giderken aç karna dediğin en son ne zaman yiyosun 2-3 saat öncesinde bi öğün yiyebilirsin spordan sonrada 1 saat yerine yarım saat sonra filan yemen daha iyi olur zaten 2 saat antrenman yapıyosun baya bi yıpranıyo vücut katabolik durumu durdurman lazım bir an önce beslenerek..

3. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    verdiğin bilgiler için çok teşekkür ederin.bana biraz daha yardımcı olabilirmisin aşağıda yazdıklarımla alakalı.

bu programdaki kardiyo antremanlarını ben ekledim göbeğimi ve göğsümü daha çabuk eritmek için.Spordan sonra 1 Saat yemek yemememin sebebi vucudumun 1 Saat boyunca enerji sağlamak için yağları yakmaya devam etmesini istediğmdendir.Biliyorum ağırlık antremanından sonra yarım saat içinde protein yemem lazım.Ben ztn ağırlıktan sonra 1 Saat kardiyo yaptığım için baya bi kaybım oluyor.Ama dediğim gibi amacım kilo verip yağ yakmak.Ağırlık çalışmasını ztn kilo verdiğim zaman yani yaklaşık 1 ay sonra başlıcağımı düşündüğüm sadece fitness ağırlıklı ve protein ağırlıklı programa hazırlık için yapıyorum.Yani kendi düşüncem 1 ay boyunca kaslarımı ısıtmak.Tabi bu durumda kilo verirken yeni gelişmekte olan kaslarıma zarar verirmiyim bilmiyorum.Not:ÖĞÜNLERİMDE BOL PROTEİN ÇOK AZ KARBONHİDRAT ALIYORUM.

4. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    2 saatlik hem ağırlık hem kardiyo antrenmanında sen vücudunun yakacağı max. yağ miktarına ulaşmış hatta geçmiş bile oluyosun yani vücudun artık katabolik moda giriyo ağırlık çalışıyosun kaslara stres yüklüyosun protein ihtiyacı oluşturuyosun ama sen vücuduna protein vermiyosun yani geç veriyosun sence protein ihtiyacı olan bir vücut beklediğin bi sürede yağ mı kullanır kas mı ? bunun cevabını sen ver. Benim öğrendiklerim araştırdıklarım bu yönde he sen dersenki ben şu kadar süredir böyle yapıyorum gelişimimdende memnunum aynaya bakınca birşeyler yanlış gidiyomuş gibi gelmiyo o zaman devam et. Bende çoğu şeyi birilerinin dediği gibi değilde kendi deneyip memnun kaldığım şeylerle belirledim..

5. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    işte hocam süpersin gerçektel bu konuda bilgili olduğun belli bizim gibi yeni başlayanlara çok yardımcı oluyorsun.peki sence şöyle yapsam. Nasıl olur 45-60 dk bir ağırlık antremanından sonra hemen bit whey protein tozu içip 20 dk dinlendikten sonra yarım saat interval kardiyo antrmanını yapsam.Bu antremanda hem yağ yakıp hem kaslarımı korumuş olurmuyum.

6. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    yok şöyle yapman daha doğru olur 45-60 dk ağırlık antrenmanı arkasından 30-45 dk kardiyo sonrasında whey protein daha etkili olur ağırlık antrenmanından sonra dinlenme orda amaç zaten ağırlık antrenmanıyla boşalan glikojen depolarınını doldurmadan yada insilün tetiklemeden yağ yakım moduna geçirmek vücudu ama bunu abartınca yada antrenmanlardan sonra geç beslenince yağ yakım modu kas yıkım moduna dönüşmeye başlıyo..Dediğim süreleri aşmamaya çalış bu spor aceleyi sevmez sabır lazım..

aktassa bunu beğendi.
  7. bymuratgol

bymuratgol Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Hocam ben senden aldığım bilgiler ve hocanın söledikleri bazı şeylere göre şöyle bir program düşündüm kendimce.Haftanın dört günü pzrtesi-salı-perşembe-cuma.Yarım saat ağırlık antremanı ve yarım saat interval kardiyo.Normalde yeni başlayanlar aprotein tozu önermiyorlar ama ben antremanlardan hemen önce ve sonra çabuk kana karışan whey kullanıcam.Bide şu programa bi göz atarmısın bizim hocasının yazdığı benim hiç kafama yatmadı bide sen bakarsan sana zahmet.Herhalde yeni başladığım için değişik kas guruplarını aynı gün çalıştırıp bir üst seviye programa hazırlamak istiyor.Senide çok yorduk k.bakma.
    PZRTSİ:GÖĞÜS-BİCEPS-TRİCEPS
    *BENCH PRESS MAKİNE
    *FLAT DAMBELL FLY
    *TRİCEPS PUSH DOWN MAKİNE
    *MEKİK
    *TERS MEKİK
    *TWİST
    SALI:OMUZ-SIRT-BACAK
    *SİDE LATERAL RAİSE
    *LAT PULL DOWN MAKİNE
    *LEG PRESS MAKİNE
    *LEG CURL MAKİNE
    *CRUNCH
    *TERS MEKİK
    *TWİST

PERŞEMBE:GÖĞÜS-BİCEPS-TRİCEPS
    *BENCH PRESS MAKİNE
    *BUTTERFLY MAKİNE
    *HUMMER CURL MAKİNE
    *ONE ARM TRİCEPS EXTANTİON
    *MEKİK
    *TERS MEKİK
    *TWİST
    CUMA:OMUZ-SIRT-BACAK
    *SHOULDER PRESS MAKİNE
    *SEATED ROW MAKİNE
    *LEG EXTANTİON MAKİNE
    *CALF RAİSE ONE LEG
    *CRUNCH
    *TERS MEKİK
    *TWİST

8. Gökmen Keskin

Gökmen Keskin Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Zonguldak
    program full body workout denilebilir ilk ay için kullanabilirsin fakat 2. ayda değiştirmeni öneririm bir güne en fazla 2 bölge koy büyük kas grupları (göğüs sırt bacak) 4 hareket küçük kas grupları kol karın omuz bunlarada 3 hareket yeterli olur..

Sayfayı Paylaş