Salondaki eksikler

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve farti tarafından 12 Aralık 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Arkadaşlar salonda squat istasyonu yok ,Deadlift içinde yok 2 tane uzun bar var sadece birde smith machine var ama o sabit bilirsiniz. Bench pressdeki barı alıp o şekilde squat yapıyorum veya inclinedaki fakat şu var özellikle squatta ağırlığı yerden kaldırırken hep partner lazım özellikle 2-3 kişi gelmeli çünkü yükseğe koycak bir yer yok.

Bench sehpasının üstünden alıp enseye koyana kadar enerji kalmıyor zaten deadliftte bir sıkıntı yok yerde olduğu için. Zaten benden başka kimse yapmıyor hocalarda bel için zararlı diyor. Bunun için bir alternatif varmı acaba? Ayrıca triceps içinde halat yok ama ben yapıyorum yinede pushdown hareketi ayrıca T-bar da yok yapmak için iki tane uzun bar koymuşlar ikiside bench ve incline sehpası için kısaca alınca millet bizi bekliyor.:)

2. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    forumda bir arkadaş dips yapılan yerden aldığını söylüyordu öyle bir imkanın varsa kullanabilirsin. ben smith makinesinin kancalarına yerleştirip alıyorum ama ağırlığı bırakmak için güvenlik önlemi yok haliyle yapamazsan salondan atılıyorsun bu da başka bir alternatif.

ayrıca bele zararlı diyen salon sahibi türk badicileri de hayatı boyunca en ufak bir araştırma yapmamış , elinden steroidleri alırsanız 60 kiloya düşecek , kol-göğüs mantığından öteye geçememiş , spora ve atletik performansa dair en ufak bir bilgiye sahip olmayan buna rağmen millete laf yetiştiren insanlar o yüzden hiç dinleme bile derim.

3. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Gideceğin salonu daha önce kontrol et ne var ne yok kaç para her salona gitme bir salonda cable crossover çakı leg press 40 kg ya kadar dumbell olmalı

4. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    bizim salonda ev parkesi , dumbell en ağırı 30kilo zaten o kilolara geldikten sonra napıcam diye kara kara düşünmedim değil :D

Pink Zeppelin ve SoldiersOfGod bunu beğendi.
  5. BisikletciMert

BisikletciMert Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    53
    Salon ideal olmadımı evde çalımak daha güzel

6. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Belediyenin salonu arkadaşlar ücretsiz olduğu için böyle kısaca :) Bazı şeylerin siparişini vermişler ama genel anlamda alan dar o yüzden böyle şimdilik idare etcez bir salon bakıcam çok pahalı bizim buralar senelik alıyorlar genellikle. Adamlar bana direk temel egzersizler önerdiler ben hemen compounda geçiş yaptım. Zaten biri dediğin gibi steroid kürü kullanıyor adam söyledi direk ama 70 kilo bench basarken şakır şakır terliyor bir ara nefes alamadı.

Senin dediğin mantıklı olmadı direk smith machinedeki ağırlığı yukarı biraz çıkarıp oraya koyabilirim ama kesin sazan gibi gıcık olduğum bir hoca atlar zaten deadlift vede squat bir tek ben yapıyorum sadece millet birde bana bakıyor sanki hiç deadlift vede squat yapan görmemiş gibiler.dips yapılan alette mantıklı fakat şu var durduğu nokta çok kötü yerde yani oraya kadar barı sürükleyip kaldırcamki kesinlikle ben bunu yaparken beni görmemeleri lazım yukarı kata çıkmıcak hocalar yine ondan sonra dır dır ederler aslında bu konularda hiç bir şey söylemiyorlar ama zaten pek fazla ilgilendikleri yok.
    --- Mesaj birleştirildi, 12 Aralık 2015 ---
    Bence en başta salona 1-2 yıl gidilcek bir vucut yapcan ama güzel bir vucut yapıcan daha sonrasında calisthenics yapıcan bu kadar basit. Bizim arkadaş 5 yıldır formunu bu şekilde koruyor 40 cm kolu vardı kendisi yüzücü ama bıraktı daha sonra calisthenics ile koruyor 1-2 cm kas kaybı bile olmuyor öyle diyim.

Dips aleti bizim bu dediğim gibi. Zaten bu spor salonun resimleri. Şöyle söyliyim mesela incline olan yerden barı alıyorum ordan geriye çekip yere koyup squat yapıyorum arkada smith machine var mesela.Cable cross over var ama halat falan birde düz lat pull downda olan aparat yok işte ama bunda push downu yapıyorum alttan inip lat pull downdan söküp o şekilde ama her zaman olmuyor kalabalık olunca olmuyor.:)

Ekli Dosyalar:

• k9.jpg
      k9.jpg
      Dosya Boyutu:
      75,5 KB
      Görüntüleme:
      383
    • k11.jpg
      k11.jpg
      Dosya Boyutu:
      84,5 KB
      Görüntüleme:
      356
    • k13.jpg
      k13.jpg
      Dosya Boyutu:
      163,3 KB
      Görüntüleme:
      325
    Son düzenleme: 12 Aralık 2015
    WATZz ve Pink Zeppelin bunu beğendi.
  7. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    smith makinesinde yapmamanı takdir ettim. smith makinesi denen şey ile squat yapanlar sakatlığa davetiye çıkarıyorlar. 20 kiloluk 4'er plakayı smith makinesine takıp yapan ve gerçek squata geçince 2'şer plakaya düşenleri gördüm ağırlığı dengede bile tutamıyorlardı. karın kasları , hamstringleri ve kalçaları aşırı zayıf kalmıştı.

8. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Yok onu demedim smith makinesine barı koysam dedim o şekilde alıp yapsam diğer bar ne olcak orası muamma işte.

9. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir
    yok ben ona bi şey demedim smith makinesinin kendisiyle squat yapmamanı takdir ettim. serbest ağırlık ile yapmanı yani.

10. WATZz

WATZz Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    @farti salon gerçekten çok güzelmiş heleki zeminin kırmızı olması öfkemi arttırıyor .
    kırmızı rengi çok severim :) Not : squat yapmıyorum boy uzamasını etkileyebilir diye , onun yerine leg pressde 4 5 set en üst ağırlıklarla çalışıyorum 2 3 ay böyle devam edicem sırtım kuvvetlenesiye kadar .

11. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    dipsten barı alan elemanlardan biri benim. Hoca fazla karışmıyor bana. Çünkü eskiden arkadaşına yardım edermiş. Racki kendileri yapmışlar hatta. Ama ne yazık ki salonunda squat rack yok. Zaten kendisi smit machinede çeyrek squat yapıyor. Ama asıl beni gıcık eden şey salona gelenler. Yok bura tehlikeliymiş. Makine değilmiş. Açıklıyorum adama hala aynı şeyleri diyip duruyor. Bu arada dipsten barı alırken taktik geliştir. Ellerimle barı desteklemek için barı tutuş yerim benden uzak kalıyor. Ellerimi barı aldıktan sonra kendime yakınlaştırıyorum. Yere ufak çizgi çek kimsenin görmeyeceği şekilde, ayaklarını nereye koyacağını bilemezsin sonra :).

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

12. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    Bence paraya kıy. Squat rackli bir salona git. Benim bulunduğum şehirde rack yok. :)

13. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Sence olimpik barı oraya koysam orda dururmu acaba sonra kayıp gitmesin veya dipse zarar vermesin biraz riskli bu durum nromalde zaten acayip kuralcılar.

14. atraksiyonlu

atraksiyonlu Üye

Beğenileri:
    157
    Ödül Puanları:
    43
    yok ya kaymaz bence. Şu kırmızı süngerle senin tuttuğun yerin arasına veya kırmızı süngere koy. Ama ağırlıkları koyarken dikkat et. Bir tarafa koyarken öbür taraf havalanmasın :)

15. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    Dipsi işgal edicez desene :D Bunu hocalar görmeden yapmam lazım yoksa kesin şutlarlar zaten 1 ay sonra kayıtlar bitiyor beni almazlar bir bakıcam salon. Kampanya falan denk gelse bir tane tutsak iyi olcak.

16. Pink Zeppelin

Pink Zeppelin Üye

Beğenileri:
    2.171
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    eskişehir

eskiden squat rack yokken squatı böyle yapıyorlarmış. :) salonda denememekte fayda var. :D

aslangur ve atraksiyonlu bunu beğendi.
  17. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Zercher harness diye bi alet var alibabada,birde videosu vardi ama bulamadim.agirliklari takip bari dik konuma getiriyorsun egilip iki ucundan yatay pozisyona getiriyorsun sirtina aldiginda comelmis pozisyonda harekete baslamis oluyorsun.bayrak hareketi gibi dusun.en mantiklisi squad rack olan bi salon

HTC Desire 816 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73

19. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Hah bunu diyodum sakat is ama

20. farti

farti Üye

Beğenileri:
    125
    Ödül Puanları:
    53
    O değilde ben 70 kg yapıyım dedim birini çağırdım biri sağdan ben soldan tutuyoz falan enseme aldım çocuk tutamıyor komik bir durum zar zor enseme aldım 6 tekrar yaptım bıraktım çok zor oluyor bende böyle bir durum daha yeni yaptım yani ama bu amcam daha beter yapmış.:p

Sayfayı Paylaş