salonda zayıf kalmak!!

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve virtual_insanity tarafından 1 Ağustos 2006 başlatılmıştır.

1. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    tanıdığım birçok insan şöyle düşünüyor ;"spor salonlarında vücut geliştirme merkezlerinde 3.sınıf amerikan filmlerinde oynayan aktörler gibi insalar dev gibi vücutlarıyla kendilerinden küçük olanları kıskandırmak için ve ne kadar güçlü olduklarını göstermek ve bununla övünmek için spor yapıyorlar."bence bu insanların düşündüğünün aksine spor salonlarının büyük çoğunluğunu böyle rambo gibi vücudu olan güçlü kaslı insanlar oluşturmuyor.giydiklert-shirtler üzerlerinde emanet gibi durmasın diye bu salonlarda ter döken bir çok insan var...

fikrimi açıkladıktan sonra soruyorum:hiç bir salona başladıktan sonra vücudunun zayıf ve güçsüz olduğunu düşünen arkadaş varmı aranızda?ben şahsen uzun zaman bunun az da olsa ezikliğini yaşadım..çok zayıf değildim ama omuzlarım çok dardı ve başım vücudumda karikatür gibi duruyordu :D hatta etrafında baya iri birini gördüğümde "şu dambılı uzatsana kardeş" falan bile diyemiyordum :cry: çünkü salondan beklediğim böyle sinir içinde gözlerinden ateşler fışkıran kavga müpetası insanlardı...durumun bunun tam aksi olduğunu anlamam uzun zaman almadı allaha şükür..

ama yine de salonda zayıf kalmanın ne ağır bir yük olduğunu bilirim.kimse size birşey demez ama göz ucuyla bir süzerler..kimse size bir hareketin nasıl yapıldığını sormaz..kimse sizin kaldırdığınız ağırlığa dönüp bakmaz..kimse bench press'de 5 kilo arttırdığınızı fark etmez..

ama zayıf kalmanın güzel tarafları da vardır..kimse sizden cok yüksek bir performans beklemez..kendinizi birileriyle yarıştırmak zorunda kalmazsnız...yada yanınıza yeni başlayanlardan gelip de "abi bir kavgam gürültüm olsa yardımcı olur musun?" da demez..herkesin gözü üzerinizde olmaz..yaptığınız her hareket merakla izlenmez...

hatta böyle zayıfken jızlı bir gelişme kaydettiğinizde birden ilgi odağı olursunuz.herkes nasıl bu kadar gelişmeyi başardığınızı merak eder..hem ileride vermek zorunda olacağınız fazla kilolarınız da olmaz :) :)

bilmeme salonda ilk gününü hatırlayan arkadaşlar varmı?ne acaip şeydi o öyle bir girdim içeri herkes çalışıyor ama yarabbi bende baslıyayım biri bana dambıl versin kaldıracam üstümü değiştirmeme gerek yok :D
    hasıl kelam bence aslında zayıf bir vücutla bodye başlama öyle görünmese de! çok daha avantajlı bilmem siz ne dersiniz

2. NEFELIS

NEFELIS Üye

Beğenileri:
    44
    Ödül Puanları:
    38
    bende zayof başladım halada zayıfım o ezikliğin nedemek olduğunu biliyorum şimdi 3. ayımdayım ve o ezikliği attım atıyorum desem yeridir hızlı gelişme için söylediğin doğru 1 ayda 2 kilo kas aldım 2 kiloda yağ aldım bütün salon adımı öğrendi :D

3. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Sırf bu ezikliği yaşamamak için salona açıldıktan 3-4 ay sonra gittim ve ilk gün ölçülerimi alırlarken sanki herkez bana bakıp gülüomuş gibime geliodu,2 arkadaş yazılmıştık ve arkadaşım gelmezse bende tek başıma gitmiyodum ilk zamanlar ama sonralardanda salonun kaşarı olmak çok güzel oluo :p

4. erguvan

erguvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya herkes salona başladığı ilk 3 weya dört hafta zorlanır ama bu spor ondan sonra zevk vermeye başlar ama ben ne yazık ki nevşehir de salon olmadığı için bu zevki tadamadım ama bunu görkem gürsoy abimin salonunda gidermeye çalışıorum allah razı olsun ondan

5. erguvan

erguvan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bana bu zevki tatdırdığı için

6. masteer

masteer Özel Üye

Beğenileri:
    1.095
    Ödül Puanları:
    103
    Ben zayıf donemlerımı hayal meyal hatırlıyorum :p

O zaman 17 kusur yasındaydım ve ılk salona gıttıgımde bır orduevı salonuydu ve hocasıda Hakan Gumustu, o zaten cok ulasılmaz ve ınsan ustuydu, ama onun dısında benı kompekse sokacak kımseler yoktu, yaslı amca teyzeler dolup tasıyordu,
    bende kendı antrenmanımı ve vucudumu yeterlı goruyordum, ama bır sure sonra salona benım yaslarda ıkı kısı basladı ,
    bunlar megersem onceden salonun mudavımlerıymıs, bırı tatlı tatlı kapısacagım sevıyedeydı, dıgerı bıraz kıloluydu, aradan ıkı ay gectıkten sonra anladım kı o kılolu olan eskıden pek bı saglammıs ve bıze acayıp fark koydu.

Tabı arkadas olduk hepımız ama o yanımızda abımız gıbı dolasıyo, bastıgı kılolarla ve cussesıyle benı gercekten komplekse sokmustu, ben yaklasık ıkı uc sene ona yetısmek ıcın debelendım durdum ama yetısemedım bı turlu.Onunla sonra kanka olduk hala aılecek gorusuruz, sımdı acayıp obez oldu tamamen saldı kendını, ama o zamanlar benım bu sporu bırakmamamı saglayan bana hırs ve azım veren bır numaralı etkendı.

Hatta bı gun bagdat caddesınde bız gıydık atlet neyın altımızda da mc hammer modern salvar yolda sekıl yapıyoruz.Bır supplement dukkanı vardı orda weıder- bu arada sene 90 - 91 falan gırdık bakıyoruz ılaclara ordakı kasıyer cocuk
    ıste dedı sende bunlardan alırsan abı gıbı olabılırsın bı sene kadar sonra , bu lafın dalgası aramızda herhalde bı 5-6 sene surmustur.

7. habib

habib Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    17
    Yer:
    bursa
    başta bende çok zayıftım.ilk antıreman sonunda ağrılar başlayınca hay ben böyle sporun diye söyleniyordum.hareketleri utuyordum hep yalnış yapardım biri gelip bak kardeş öle deil böle felan der bizim olmayan karizmayı cizerdi.ilk üç ay bicep kompleksine girdim biri küük biri büyük diye o sıralar devam etmem diyordum ama o komplexsi yenince birdaha bırakmak aklımın ucundan geçmedi

8. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    baslarda herkes öyledir..
    millet dogarken vucutcu dogmuyor ya...
    bende ilk baslarda eziktim...ve beni görünce bisey fln diyolardı (dalga gecme gulme v.s.)

fakat simdi de digerleri bu durumda...
    ama ben bana yapılanı yapmıyorum (dalga gecme gülme v.s.)

önemli olan ilk hali degildir...
    sonraki hali...
    (dalga gecenler su anda dalga gecilecek haldeler...)

9. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    bir de böyle salona yeni başladığın zaman zayıf biriysen kimse seni pek takmıyorda böyle ağırlıgın altına girdiğinde hatrı sayılır bir sey kaldırdığınca acaip ilgi çekiyor..ben ilk gün gittiğimde -böyle zayıf birde biraz yağlı duruyorum tabi- 15 kilolarla nizami olarak dambıl curl çalışmıştım milletin acaip ilgisini çekmişti :badgrin: aama yinede bence zayıf olarak baslamak en iyisi ne kadar geliştiğini kaslarının ne kadar çalıştığını görebiliyorsun birde fazladan kaldırmak zorunda olduğun yağların olmuyor..şimdi yapılı görüncen diye bir üst çalıştım bütün yağlar alt bedene kaydı ne yapsam da alt mideyi eritsen die bakıyorum :?

10. tahribat

tahribat Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    benim kaza mevzusundan sonra vücut 40 lı kilolardayken, spastik gibi yürüyodum salona girdim neyse bir kaç ay böyle acıyası acıyası bakmışlardı sinirleniyodum birine bişey de diyemiyordum, kafamda bin tane şey kuruyorum benchpressde çalışırken bir gün kızın birisi fısır fısır konuşuyor yanında iri kıyım bi tip var zavallı falan dedi beynim döndü kalkıp bişey demedim... aradan çok zaman geçti bunları yine görüyorum, senden güçlü birisi kalkıp sana sende kimsin gibi bakınca kötü hissediyorsun onu öldürüp parçalayıp bir yerlere atma isteği duyuyorsun body yapanların yarısı çok düzgün adamlar yarısıda tam tersi anormal kasıntı adamlar kasıyosan kendine kas bana ne bakıyosun tip tip cinso :x ... tarifini yaptığın çoğu kişi kasıntı olanlarla karşılaşmıştır, 30 tane body ci tanıyorum 2 tane bodyci arkadaşım var ne demek istediğimi anlamışsındır.

11. kim

kim Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    zayıf arkadaşlar yatıp kalkıp dua etsinler.ya benim gibi salona şişman girip yıllar geçsede zayıflamayıp daha da kilo alsaydınız.salonda kürdan gibi kolları olan biri ( 65-70 kg ) gözünüzün önünde 120 kilo ile çok rahat üç tekrar bench press yapıp bügün iyi günüde değilim yoksa 140 basardım dese ve üstüne sizde ağırlıkları azaltıp 100 kg ile çalışsanız daha mı iyi olurdu.doğal gıdalar dışında birşey yemediğiniz halde ismini bile bilmediğiniz ilaçlar hakkında size soru sorsalar , tişört içinde obez gibi dursanız daha mı iyi olurdu.

12. JöNTürK

JöNTürK Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Tekirdağ
    Tahribat senin durumun çok kötüymüş ya çok ağır bi kaza geçirmişsin geçmiş olsun ve 40 kilo gerçekten çok az işallah toparlamışsındır..bu kasıntı tipten bide bi tane vardı böle ilk zamanlarımda hiç unutmadığım bi olay vardı,adam süper set yapıo ne kadar dumbell varsa almış zaten azcık dumbell vardı salonda bende ne biliyim bi dumbell alıyım dedim bi anda kükredi"kardeşim bıraksana onları ben çalışıyom görmüyonmu"die e ne diim çam yarması adam ben gene tığ gibi istersen cewap ver :? kızdığım nokta öle haywan gibi bağırmasıydı onun yerine düzgün bi üslubla söleseydi olmazdı sanki..

13. eX-LoMBaRDo

eX-LoMBaRDo Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    daha yeniyim ztn bu sporda. Ama kndimi yetersiz fln görmedim hiç. ya$ıma göre ve ba$ladığım süreden bu zmna bastıım kglarda gayet ii. zaten kalıplı biriyim.

Aslında çalı$tığınız yerdeki ortamda bu sporda önmli rol oynuyor.Bnm çalıştığım salonda da çok iri,ii vücutlu insanlar var ama bnden ya$ça büyükler ve kompleks yapacak bi$i göremiorm henüz 18 ya$ındatım :)

14. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    ya strongman bu arada senin resimlerde her gecen gun guzelleşiyor yani bu baslıkta incelenmesi gereken en önemli insanlardansın bence çünkü 2 ay önceki resimlerinle simdikiler arasında barız fark var nedir senin sırrın be kardesim :) yoksa fotoğrafçını mı değiştirdin :badgrin:

15. Veyron

Veyron Özel Üye

Beğenileri:
    440
    Ödül Puanları:
    93
    Yer:
    Republic Of Fenerbahce
    tahribat ın dediği yarısı çok düzgün yarısı kasıntı lafına katılmıyorum. Sanırım san genelde kasıntı olanlar denk gelmiş .kendini beğenmiş adamın bu sporda çok gelişebileceğini sanmıyorum.Bi yerden sonra badi ile ilgili olan muhabbetler sıkıyor insanı sanki hayatında başka hiç bi şey yok sadece body yapıyormuş gibi görüyor insanlar seni sanıyorsun.

Konuya gelelim bende salona ilk başladığım gün acaipgerilmiştim düşünsenize 17 yaşında 41 cm kol 106 kilo dev gibi bünye boş barla bench press çalışıyorsun.ikinci antrenmanımda 10 kg ağırlık taktım altında kalıyordum.4. haftamda kilolarda deişilkik olmuştu daha çok basabiliyordum ama 2 kg aldığımı farkettim.üstelik sabah 6 da kalkıyor 14 km yol gidip liseye varıyor 3-4 te çıkıp 11km geri geliyor salona 500 metre yürüyüp.en az 2.5 saat çalışıp 3 km yürüyüp ewe geliyordum.Daha sonrada gece 11 e kadar kendi kafemizde çalışıyordum.Dediğim gibi 2 kilo aldığımı gördüğüm gün omuz çalışıyordum. kendi kendime nedir benim bu çektiğim neden yapıyorrum dedim ağırlıkları ve barı öylece koyup hocam eywallah ben bıraktım dedim .

3 gün gitmedim salona ama alışmıştım üstelik kendime saygızılıktı bu azimsizlik yapmıştım salona geri döndüm. o zamanki hocam atakan fıstık(türkiye 70 kg 1. si) ile konuştuk derdimi filan anlattım.Güzel güzel tavsiyelerde bulundu. Daha azimli şekilde başladım 2.5 ay içinde 22 kilo verdim. ve benchte 70 kg basabiliyordum ..

16. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Amca oğlumdur kendisi kuzeni flexor yeterlimi :)

17. StRoNgMaN

StRoNgMaN Yeni Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    sporcu
    Yer:
    istanbul
    daha fazla yoruma gerek yok sanırım.. :badgrin: :badgrin: :badgrin: :badgrin:

18. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    walla benim abim kara kusat tekvandocu ama ben ayagımı 300 dereceden yukarı kaldıramıyorum :eek: yani flexor hocam siz de iddaalı bir eğitmen olabilirsiniz ama eğitim işinin bizzat içinde olduğum için biliyorum strongman de olay bitiyor büyük ölçüde..

19. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Tabikide bensadece yolu gösteririm yürümek ona kalmış

20. virtual_insanity

virtual_insanity Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    öğretmen
    Yer:
    istanbul
    pardon ya 30 yazacaktım 300 yazmısım :oops: zaten abimde 300 dereceyi göremez hayatında :badgrin:

Sayfayı Paylaş