Salonda Verilen Program İle İlgili Sorular

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve BrockLesnar tarafından 18 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. BrockLesnar

BrockLesnar Üye

Beğenileri:
    32
    Ödül Puanları:
    28
    Arkadaşlar merhaba. 20 yaşındayım, boy 1.83 kilo 77.5 daha evvelden geçtiğimiz yıl Ağustos ayında başlayıp Aralık ayına kadar yaklaşık 4 aylık bir süreçte bu spor ile ilgilendim. Sonrasında 2 hafta kadar önce tekrardan salona başladım. Bu sefer ısınma sürecini 1 haftada geçip tekrar 2 parçalı programa başladım. Haftada 4 gün gidiyorum pzt-salı-perşembe-cuma şeklinde.

Salonda beraber takıldığım birde arkadaşım var. Geçen sene salonda tanışmıştık. Hemen hemen aynı dönemlerde bıraktık. Yaşlarımız aynı onun boyu 1.70 kilosu 64.

Salondaki hocalar herkese aynı programı veriyor, bizim de programımız aynı. Tabi bu durum bizde soru işareti oluşturdu, geçen yıl da aynı programı almıştık zaten. Sizce bu durum ne kadar mantıklı ve verilen program ne kadar doğru ?

Programı gün gün yazıyorum size. Özellikle hocalık yapan abilerimiz cevaplarsa sevinirim.

Programlara başlamadan önce şu an için 30 x 3 mekik çekiyoruz. Ayrıca 75 x 2 twist.

1. Gün programı

Göğüs

4x8 Bench Press
    3x8 Incline Press
    3x10 Butterfly

Koltukaltı

4x8 Lat Machine Rowing
    3x8 One Dumbbel Rowing
    3x10 Ön Lat Machine Pull

Omuz

4x8 Shoulder Press
    3x8 Dumbbell Press
    3X10 Side Dumbbell Laterals

Bu 1. program arkadaşlar pzt ve perşembe uyguluyoruz

2. Program

Bacak

3x10 Leg Extension
    3x10 Leg Curl Biceps

Kol

4x8 Barbell Curl
    3x8 Scott Curl
    4x8 Alternatif Curl

Arka Kol

4x8 French Triceps
    3x10 Lat Machine Triceps
    3X8 Dumbbell Triceps

Arkadaşlar program bu şekilde. Sizce verimli midir bu program yorumlarınızı bekliyorum.

Sayfayı Paylaş