Salonda Kilo vermek

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve aknskn tarafından 9 Ekim 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. aknskn

aknskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Arkadaşlar hepinize iyi forumlar.
    19 yaşındayım. 1,80 boyunda 95 kiloyum. Çoğu kişi yağ oranı doğru çıkmıyor desede %28 yağ oranı var.
    Spor salonuna başladım. Kilo verirken biraz da güzel bir vücut yapmak istiyorum.
    Ordaki hoca daha çok kas yapma üzerine bilgili. Belli başlangıç hareketlerini gösterdi ve 1,5-2 ay böyle devam et dedi. Antrenmanın başında ve sonunda 10'ar dakika koşu var.
    Bu program yeterli olur mu yoksa bunun haricinde yapmam gereken başka bir şey var mı?
    Bir de beslenmede ki püf noktaları nelerdir? Günde 1 Nescafenin zararı olur mu?

2. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Antremanın başindaki koşunun amacı ısınma zaten.
    Tamda senin yaşinda hazırlığa giderken bende kilo verme amacı ile spor salonuna gitmiştim. Banada bu şekilde full body program ve antreman sonuna 20-30 dakika cardio yazmişlardi. Ve 1 senelik kayıdım kilo veremeden çöp olmuştu açıkcası.
    Haftada 5-6 gün gidebilirsen 80-85 e düşene kadar 3 gün full cardio 2 gün bu programı uygula derim. Ve karbonhidratı 0 a düşür. Makarna pirinç ekmek şekerli içecekler falan bunlardan kesinlikle uzak dur derim. Sadece ağırlık çalıştığın gün antreman sonrası çok az bulgur pilavi iyi olacaktır.

aknskn bunu beğendi.
  3. byarif06

byarif06 Üye

Beğenileri:
    50
    Ödül Puanları:
    38
    kilo vermek istiyorsan 20 dakika az.. en az 30 en fazla 45 dakika yapmalisin.. hiit kardiyo seklinde.

aknskn bunu beğendi.
  4. aknskn

aknskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Siz söyleyince biraz endişelenmeye başladım. Boşuna mı gidecek bu kadar zaman diye. Full Cardiyo'dan kastınız nedir? Kusura bakmayın tam anlamıyla bilmiyorum terimleri.
    --- Mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2016 ---
    Yarım saat koşucam güzel. Hız'ın nasıl olması lazım. 7-8 iyi midir? Bir de Az önce araştırırken denk geldim HIIT nedir?

5. K0mpedan

K0mpedan Üye

Beğenileri:
    28
    Ödül Puanları:
    38
    Ben 104 kilodan 80 e düşene kadar hiç koşmadım. 6-6,5 km/h de hızlı tempo yürüyüş yaptim haftada 5 gün 45-55 dk. Ağırlık çalışmama nedenim vaktim olmadığından spor salonuna gidemiyordum imkanım olsa ağırlık çalışırdım ama tabii ki Ama dediğim gibi sen 3 gün cardio 2 günde ağırlık ve antreman sonrası 20 dakika bisiklet yapsan çok hoş olur.
    Bu arada salonda varsa uzay bisikleti veya kürek çekme , koşu bandından çok daha etkili oluyor bilgine.

Son düzenleme: 9 Ekim 2016
  6. aknskn

aknskn Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Maalesef kürek çekme ve uzay bisikleti yok. Kardiyo'dan kastınız tam olarak nedir?

7. Mavi Tuna

Mavi Tuna Üye

Beğenileri:
    13
    Ödül Puanları:
    13
    10 ayda 25 kilo verdim. 7 ay sadece tempolu yürüyüş ve yediklerime dikkat ettim. Son 3 aydır spor salonuna gidiyorum. Kilo vermem de tempolu yürüyüşün çok etkisi oldu. Haftada 4 gün sabahları 1 saat yürüyüş yapıyorum hafta da 4 gün de salona gidiyorum. Ben salonda yürüyüş bandı, bisiklet, epliktik bisiklet üstünde vakit giçirmektense açık havada bol oksijenli yürüyüşün daha etkili olduğunu düşünüyorum.

Note 3 N9005 LTE cihazımdan Tapatalk ile gönderildi

Sayfayı Paylaş