Salonda-Dışarde İşimize Karışanlara "BİLİYORUM SPORDA UZMANSIN AMA ÖLSEMDE UYARMA"

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve Aykut Can tarafından 6 Aralık 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Karisanlara he sampiyon he diyip geçiyorum ama harbiden isi bilerek yapanida saatlerce dinliyorum, zaten oyle bi herif goruncede ben gidip soruyorum. Ama en cok guldugumde kulakligi takip kendini set aralarında bi gazlara gelip yumruk atıp tekme atanlar :D

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Leopara ve Aykut Can bunu beğendi.
  2. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Yumruk tekme atmıyorumda ritime yönelik hareketler yaptığım doğrudur. Napcan abi 3. sete giriyosun zaten ilk 2 sette öldürmüşsün kaslar isyan ediyo son seti yapmakla yapmamak arasında gdip gelirken açıyorum gaz bi müzik. Ritimle çoşaraktan giriyorum ağırlığa :D

frodobagins000 bunu beğendi.
  3. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Ya onda yine bi sakinca yokta dambil ellerine takip avuc ici yumruk atanlari gorunce kendimi tutamiyorum :D bende sizin kulaklikla yaptiginizi muzikleri dvd yukleyip salondaki dvd calara takip son ses acip calisiyorum zaten herkez kulaklikli yada olmayanlarda muzik hastasi bazen yasli amcalar geliyo onlarda cikistaki kebap muhabbetini edemedikleri icin kim acti bunu kısin kisin diye yirtinip en son kendilerini ait olduklari kata cikarken buluyolar :D

Aykut Can bunu beğendi.
  4. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Belki biceps pump yapmaya çalışıyodur :D

5. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    tekme atincada calf calisiyo zaten :D

Aykut Can bunu beğendi.
  6. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    hahahaah iyiydu bu dostum bak bu iyiydi :D:D

frodobagins000 bunu beğendi.
  7. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Tekme ve yumruk konusu için bence biraz da onlar açısından bakalım mevzuya. Çünkü biz yukarıda bize karışılmasndan rahatsız olduğumuzu belirttik ölsek de karışmayın dedik burda adamların yaptıklarının saçma olduğunu söylüyorsunuz. Evde çalıştığımdan antrenman sonunda gölge boksu yapıyorum iki üç dakika (gölge boksu: kum torbası varmış gibi ayna karşısında havaya -aynaya değil elinizi kolunuzu kırmayn sonra- yumruk atmak). Çok da hoşuma gidiyor âdeta dipte kalan enerjimi atıyorum :)
    Belki de adamlar dinlenme süresini uzun tuttukları için vücut soğumasın diye yapıyordur, gayet mantıklı bu açıdan.

ArnoldBody ve Aykut Can bunu beğendi.
  8. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Mantıklı tabi :) Herkes zaman zaman yapar :D

9. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    bizim salonda hoca sorunu olduğundan yeni gelipte hareketi yanlış yapanlara elimden geldiğince yardım ederdim bazısının çok hoşuna gitmezdi söyleyince çok düşünceli biri olduğumdan değil ama salona gelmiş bari yanlış çalışmasın diye yinede karışırdım:)

Aykut Can bunu beğendi.
  10. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Bende diyorumki adam öğrenmek isterse sana sormaz mı ? O kdar aklı yok mu :D

11. Mustimusti

Mustimusti Üye

Beğenileri:
    408
    Ödül Puanları:
    63
    Birde harekette 1 kere destek isteyip verdikten sonra,diger butun hareketlerdede destek vermeye zorunluymusuz gibi surekli gelirmisin,bakarmisin,yardimedermisin,elatarmisin diyerek bizi sogutanlar icin DESTEK ISTEME BENDEN BUZ GIBI SOGURUM SENDEN yazili bi tshirtte cikar :)

Aykut Can bunu beğendi.
  12. columbu

columbu Üye

Beğenileri:
    1.079
    Ödül Puanları:
    103
    Elbette sorabilir, ama sorun şu ki bazıları yaptığının doğru olduğundan şüphe dahi duymuyor. Aslında haklısınız, en iyisi herkesi kendi haline bırakmak, öğrenmek isteyen gelir sorar, öğrenir. Her şeyi bilen (!) adama zaten gidip bir şey öğretemezsiniz, adam biliyor zaten :)

13. doxux

doxux Üye

Beğenileri:
    2.810
    Ödül Puanları:
    123
    Bir defa dirseğini bacağının üstüne koyarak concentration curl yapan orta yaşlı bir abiyi düzeltmiştim, bir defa da bench presste barın altında kalan birisine yardım ettim. Bunun dışında kimseye karışmam. Herkes kendince iyi yapıyor çünkü, sen kötü oluyorsun. Bir de bench pressi, squatı neredeyse doğru yapan insan evladı görmüyorum, hangi birisini düzelteceksin...Youtube çağında her koyun kendi bacağından asılmalı. Açıp da iki video izleyemeyecek adam yanlış yapsın valla, hiç umrumda olmaz. Ha, barın altında kalan birini görürsem gene yardım ederim, ayrı.

Son düzenleme: 8 Aralık 2014
    Aykut Can, Balboa7, torifonta ve diğer 3 kişi bunu beğendi.
  14. alvel

alvel Üye

Beğenileri:
    207
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Sporcu-Öğrenci
    Tamda bunu yazacaktim simdi:) kendi yaptiginin dogru oldugunu saniyor o yuzden sormuyor gidip arastirip etmiyordurda

columbu bunu beğendi.
  15. KutsalSpartacus

KutsalSpartacus Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Çorum
    Yine iyi bir yerden yakalamışsın :) Adamın kendi doğruları varken ne yapsın senin tavsiyelerini? Benden herhangi bir konuda bilgi isteyenlere söylediklerimden sonra hâlâ aynı yanlışı yapanı çok gördüm. Ağaç yaşken eğilir hesabı ilk başta nasıl öğrendiyse öyle devam ediyor, hatalı mıyım diye düşünmüyor. Yine yaşadığım bir olaydan örnek veriyim bir tanıdık vardı "deadlifti doğru yapıyor muyum" dedi gösterdi yeterince eğilmediğini belinin zarar görebileceğini söyledim, yükü beliyle kaldırıyordu. Az önce bana soran adam "Sen ne anlarsın sanki sen çok eğiliyosun" dedi. Neyse akşam oldu, arkadaşı aradı beni hastaneye gel diye, dedim noldu? Bana deadlifti soran arkadaş belini ağrıtmış, daha sonra benden sakladı ama öğrendim fıtık olmuş :) Şu an hafif ağırlık çalışıyor yürüyor sadece.
    Olayı özetleyen bir söz var: İnsanları kandırmak onları kandırıldığına ikna etmekten daha kolaydır...

ArnoldBody ve torifonta bunu beğendi.
  16. Balboa7

Balboa7 Üye

Beğenileri:
    1.355
    Ödül Puanları:
    103
    artık internet çağındayız hareketin nasıl yapılacağı videolarda gösteriliyor çok mu zor izlemek çok mu zor bir iki makale okumak istemediğiniz kadar bilgi mevcut eskiler küçük bir bilgi için dergilere para ödüyordu oda dergileri bulabilmek şimdiki kadar kolay değildi yani bir işe başlamışsan onun inceliklerini öğreneceksin ama bilmeden fikir sahibi olan çok bu yüzden gereksiz yere sakatlananlar boşa kürek çekenler dolu birde bazıları neymiş araştırmaya vakti yokmuş gelde gülme desen ki şu sitede 180 boyunda fit vücutlu rus bi kız var inanın o vakti olmayan kişi sabahtan akşama kadar internette sohbet eder :)

Bekci ve Aykut Can bunu beğendi.
  17. Aykut Can

Aykut Can Üye

Beğenileri:
    126
    Ödül Puanları:
    43
    Ayynen öyle işte bende onu diyorum adam zaten emin ol eğer istiyosa bu işe gönül vermişse yaptığı hareketi araştırıyordur düzeltecektir eğer düzeltmiyorsa o adam araştırmıyordur hep aynı yerde kalmaya yada sakatlanmaya mahkum.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Aralık 2014 ---
    Tabiki hocam benchte kalan yada ağırlığın altında kalan adama kim olsa yardım eder o ayrı konu :)

18. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Biz yanlis demedik sadece komik bulduk. Golge boksu diye bahsettiginiz taebodan bahsidiyosunuz ilk ogrendigim ana branslarimdan biri sadece kondisyon geliştirmekle kaliyo ve iyi bi kardiyo dene bilir ogrendigin teknikleri uygulamakta size kalmis bi durum ve antreman sonrasi fazlasi iyi olmaz bence.

Aykut Can bunu beğendi.
  19. Canuck

Canuck Üye

Beğenileri:
    24
    Ödül Puanları:
    0
    ana branslarimdan biri derken? obur ana branslarin ne kardes merak ettim :D

20. frodobagins000

frodobagins000 Üye

Beğenileri:
    148
    Ödül Puanları:
    53
    Mma baslamadan once 3 ana brans gereklidir kick boks tae bo guresle başlamıştim sonra aikido bjj judo rus filipin boks muay thai ve kali egitimi gordum

doxux ve ozge_cakir00(instagram) bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş