Salonda çalışmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve lakara03 tarafından 6 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    Abilerim ben bu sporla 2 yıldır ilgileniyorum fakat hem sınavlar hem okul derken salona yazılamadım.15 yaşındayım 179 cm boyum var , 55 kiloyum.2 sene boyunca düzensiz olarak şınav,mekik kendi ağırlığım ile yapabildiğim hareketleri yaptım.Hiç bir beslenme programı uygulamadım ve sonuç olarak da elime bir şey geçmedi. Bugün itibari ile askeriyenin spor salonuna başladım Forumda bulduğum yeni başlayanlar için 1. ay programını kullanmaya başladım fakat beslenme açısından hala neyi nasıl yapacağımı anlamıyorum.Salonda profesyonel bir hoca yok . Aletlerin bakım vs gibi işleri ile uğraşan asker var.Gördüğüm kadarı ile onunda vücut geliştirme konusunda pek bilgisi olmadığı kanısına vardım.Sorduğum herkes vücut geliştirme sporu için bu yaşın çok erken olduğunu söylüyorlar.Fakat ben hem sağlıklı yaşamak , hayatımı düzene sokmak hemde cılızlığımdan kurtulmak ve kilo almak istiyorum.Bunun için bu spora başladım.Salon çok yeterli değil alet açısından.Leg extension ve leg curl hareketleri yapamıyorum bunu yerine ne gibi hareketler yapabilirim.Ayrıca şu boy konusunda hangi hareketler boya etkisi olur military pressin boya bir etkisi var mıdır ? Antreman sonra 2*25 mekik çekiyorum bir zararı var mıdır ?

2. lakara03

lakara03 Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    18
    teşekkürler , leg curl ve leg extension hareketleri yerine önerebileceğin bir hareket var mı ?

3. GencGrafiker

GencGrafiker Üye

Beğenileri:
    1.135
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli
    Arkadaşım düzgün yaptığın sürece hareketleri hiçbiri boyunu etkilemeyecektir, hergün aynı terane ya. Ana sayfaya kocaman yazmakmı lazım boyu kısaltmaz diye.

4. vücutcuu

vücutcuu Üye

Beğenileri:
    264
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Trabzon
    tam yaşındasın squat deadlift yapmazsın olur biter

Sayfayı Paylaş