Salona Gittiğimde Ne Yapacağımı Bilmiyorum ve Programım Yok

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve asosyalvelet tarafından 14 Mart 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. asosyalvelet

asosyalvelet Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Salona yeni başlayacağım. Oraya gidince ne yapacağımı bilmiyorum. Yani yeni başlayanlar önce hafif dumbell larla mı çalışmalı yoksa herkes gibi aletleri mi kullanmalı?
    Ayrıca herhangibir programım yok. Devasa kaslar istemiyorum, biraz kalıplaşmak istiyorum, spor yaptığım anlaşılsın çok az kas olsun yeter (zayıf birisiyim yağ oranım %9). Buna uygun bir program verebilir misiniz? Protein tozu kullanmadan ve abartmadan protein ağırlıklı beslensem olmaz mı? Sonuçta aşırı kas yapmak istemiyorum. Sadece formda gözükmek istiyorum.

2. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Spor yapmamıs haliyle %9 yağ oranında biri olarak zaten devasa kaslar inşa edebilmen imkansıza yakın. Kendine ''çok az kas olsun yeter '' gibi bir hedef seçtiysen şimdiden sana önerim spor salonuna dumbbellara hiç bulaşma. Senin yapman gereken sadece yüzmek.Eğer yüzersen şimdiki yağ oranını koruyarak sağlıklı ve formda ancak zayif ve giysilerin içini doldurmayan bir görüntüye sahip olmaya devam edersin. Ancak biraz kilo almak , biraz irileşmek istiyorsan kaslanacaksın bunun başka yolu yok.Aşırı kaslanmayı da kafana takma , gerek antrenman gerek beslenme konularında ciddi bir bilgi birikimine ulaşmadan , disiplinli bir şekilde yıllarca bu düzeni sürdürmeden bahsetmiş olduğun devasa kaslara hiçbir zaman ulaşamazsın.Son olarak şunu da ekleyeyim ; hayatın boyunca protein tozu kullanmana gerek yok

technical1967 ve Bekci bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş