Salona Gitmemek İçin Nedenler

Konusu 'Savunma ve Dövüş Sporları' forumundadır ve tetik34 tarafından 30 Nisan 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    1) Belki 1 ay sonra çıkacam neden hemen 200 TL bandaj - eldiven parası + Salona ait eşofman paraları vereyim .

2) Mahalle fırını gibi heryerde bulunmaz bulunanlarda bodrumdan dönme sertifikasız hocaların bulunduğu salonlardır . Bir salon için 30 dk otobüs yolu çekilir hiç gitmediğin bir semtte yer alabilir

3) Akşam lisesiymiş gibi saat 8 de gidilir , gündüz özel dersler verilir ve 40 kişiyle yapılır.

4) İlk zamanlar acaba gruplara nasıl uyum sağlancak hemen itici hocalar haraket çalışma esnalarında dikkatinden kaçmayıp oraya buraya çekiştircek.

5) ''Savunma Sporu'' ''Savunma Sporu'' Diye geçinilir oysa tek kural salon dışındaki kavgalardan kaçmakmış

6) En önemlilerinden '' Özgüven getirir'' saçmalığı. Nedense gittim halen hazır etmiyorum lafını sürekli duyuyorum

7) Salona gidilcek ve yarım saat esneme hareketleri yapılcak hoca mal mal etrafta dolaşırken ayak , kol esnetcez ve sonra 1 , 2 lapa hareketi 1, 2 kombinasyon ile bir kaç günleri geçircez

8) Ben acaba öğrenicekmiyim , Kendimi koruyacakmıyım diye sorular varken hocanın muay thai , yada kickboks hakkında gereksiz felsefeleri , nashiateri duyucaz.

9) Sürekli Ayak duruş , yumruklardan sıyrılma hareketleri gösterilcek bunlra ise sadece müsabaka dışında akla gelmez bile

10) Müsabakada Patır , Kütür Yumruk savurursun okulda biri para ister donup kalırsın .

11) Rind de belki daha önce turnuvalar kazandıysan vurmaya korkmazsın bile ama dışarıda farklıdır tutulup kalıp o dikkafacılık anının bitmesini beklersin

12) Ve tüm herşeye rağmen dövüş sporuna gidersin dövüşülcek bir anda dövüşemezsin . Özgüven için salona gidin denilir salon dışında kavgaya girmek aptallıktır lafını duyarsın . Aynı zamanda bir savunma sporunda vakit sadece gösteriş için olduğu ortaya çıkar.

Salonda ne zaman mı artık hayatın da her daim kaygı olmaz 15 - 20 sene uğraşıp overeem , badr hari gibi zamanlara gelince belki sokakta kavgalardan kaçınmazsın sokak demişken hemen şu silah , bıçak muhabbetini açmayın sokaktan kastım en çok okul .

TheUbereem ve Mahmutkrdnz bunu beğendi.
  2. hayrikoc61

hayrikoc61 Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    bütün salonların aynı olduğu söylenemez. Yazdıklarının hiçbirine katılmıyorum. Bizim kurs saatimiz 2 saat. 15-20 dakka koşup ayakları açıp hareketler yapıp, 1 dakıka su molasına gidiyoruz. Geldikten sonra hocanın gösterdiği hareketleri yapıyoruz. Lapa falan kullanmıyoruz direk rakibe vuruyoruz.

3. tetik34

tetik34 Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    28
    saat olarak zaten birşey belirtmedim o normal

Sayfayı Paylaş