Salona başlamak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oozen59 tarafından 10 Nisan 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oozen59

oozen59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Merhaba arkadaşlar.
    Kusura bakmayın benim gibi konu açan varsa. Görmemişimdir. Yeniyim. Neyse konuma geçiyim. Ben yüzmeye gidiyorum. Öğretmende biraz güçlenmen lazım dedi. Stillerde falan yüzerken. Tamam dedim. Perşembe ve hafta sonları gidiyorum yüzmeye. Perşembeleri bazen hareketler yapıyoruz ama ben gitmessem perşembe kaynıyor. Bende düşündüm. Bizim sınıftan bi arkadaşda gidiyor salona. Geliyim mi dedim. Gel dedi. Bende tamam dedim. Zaten hoca bana program verdi. Programı veriyim size.
    1.gün göğüs-omuz-arka kol ve karın
    3x10 dumbbel bench press
    3x10 cross bench dumbbell pullover
    2x10 push up
    3x10 dumbbel side lateral raise
    3x10 dumbbell alternative front raise
    2x10 bent over side lateral raise
    2x10 lying side lateral raise
    2x10 dumbbell shrug
    3x10 one arm dumbbell triceps extension
    3x10 dumbbell triceps rear raise
    3x10 crunch
    3x10 dumbbel side bend
    3x10 lying knee up

2.gün pazu,bacak,mide
    3x10 standing dumbbell curl
    2x10 hammer curl
    3x10 dumbbell concentreation curl
    2x10 squat
    3x10 one arm dumbbell rowing

Bunları verdi. Ben de diyorum ki zaten bunları yüzme öğretmenim verdi. Boy kısaltıcı bir şey olsa vermezdi. Derler ya body boy kısaltır diye. Evde denedim olmadı. Salona gidiyim dedim. 3 aylık ücret alıyorlar. 3 aylık gidicem zaten. Hafta içi pazartesi-salı-perşembe. Perşembe yüzmeye gidersem buraya gelemem. Gitmessem pazartesi-çarşamba-cuma olucak. Onu ben ayarlarımda. Benim için önemli olan şey bu program boyuma etki eder mi ? Etkisi 3 aylık olur mu ? Birde 3 aylık 200 tl dedi arkadaş. Bana indirim yapıyor ama dedi. 2 kişi gidersek indirim yapar dedi. 180'e gelir dedi. Sizce uygun mu ? UMARIM ÇOK GÖRMEYİP OKURSUNUZ. ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜRLER weightlifter

İyi forumlar.. dumbelllls

2. The Monument

The Monument Üye

Beğenileri:
    47
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Üsküp
    3 aylık 180 tl çok uygun ama ucuz etin yahnisi hesabı olmasın çok salon gördük klima yok ya da var ama adamlar açmıyor duşlar rezalet, hijyenden, eser yok, içerde nem kokusu, dolaplar geniş değil, barlar standart değil, ağırlıklar kauçuk değil eski usul döküm, bench'ın yanında sıra bekleyen insanlar, yerin saçmalığından dolayı içeride bayan olmaması, çalan abuk müzikler, dışarda giydikleri spor ayakkabıları içerde kullananlar, yerlerin kauçuk panellerle kaplı olmaması ve ağırlıkları yere sert bir şekilde bırakamaman...vs..vs...

az ağırlık girip bir nevi istasyon çalışması olarak yaparsan bu program olur (gerçi mideden konuşan birçok arkadaşın 'böyle program mı olur' diyecektir) herhalde yüzme idmanınla entegre olacağı için hocan sırt yazmamış ki dediğim gibi istasyon çalışması usulü az dinlenmeli bir sistemde girersen mantıklı.

3 ay bir git bakalım eğer vücudundaki değişimden memnun kalırsan daha az endurans temelli bir programa geçebilirsin.

bol şans

3. oozen59

oozen59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Salonu hafta sonu gidip göreceğim. Merak etmeyin. Bu arada yaşım 16 boyum 1.63. Söylemeyi unuttum.
    Peki bu istasyon olayını biraz açıklar mısınız ? Yeni olduğum için bilmiyorum bu terimleri. :)

4. oozen59

oozen59 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Arkadaşlar nedeo cevap yazmıyorsunuz. Konuyu yanlış yere açmışsam söyleyin ki hatamı biliyim. Bu kadar bilgili kişiler varken soruma neden cevap verilmemesinin bir nedeni vardır elbet. :( Hatamı söyleyin düzeltiyim.

5. -RevoLt-

-RevoLt- Üye

Beğenileri:
    459
    Ödül Puanları:
    93
    eğer takip edersen günde senin gibi 20 kişinin daha konu açtığını göreceksin.:)
    konuya gelelim.eğer ilk defa body salonuna gidiyorsan programın normal.yani ilk başlayanlarda ilk bi kaç ay bütün bölgeler çalıştırılır.omuz-göğüs-biceps-triceps-karın-kanat-bacak-sırt.
    body boy kısaltmaz ki sen 3 ay gidicem diyorsun sanırım.3 ayda istersen 100kg squat yap öyle çok büyük etkisi olmaz.:)

Sayfayı Paylaş