Salona Başladım İki Sorum Olucak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Zodiac tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. Zodiac

Zodiac Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar salona yeni başladım ve aklıma takılan iki soru var:

1) Hergün çalışmak zararlı mıdır? Zararlıysa haftada kaç gün çalışmalı ve bana buna göre bir program önerebilir misiniz? ( 2009'un Ağustos ayından beri evde 5 kg'lik dumbell ile çalışıyorum yani hafiften bir altyapı var 5 kg artık hafif geliyor programı yazarken dikkate alabilirseniz sevinirim)

2) Yaşım:17, boyum:1.65, kilom:61 Acaba kilo almama veya vermeme gerek var mı? Son dönemlerde özellikle kilo aldım spor yaptığım için yumurta,et,makarna,süt gibi besinleri sıkça tükettim.

2. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    salona yeni başladıysan seninle en iyi birebir hocan ilgilenmelidir. sadece boy ve kilonu yazarak burda sana en uygun program yazmamız zor.

3. Rambo16

Rambo16 Üye

Beğenileri:
    1.164
    Ödül Puanları:
    103
    Yer:
    La Paz
    Öncelikle konu açmak yerine forumda arama yaparak bilgi edinmelisin..

Sorularına gelince her gün çalışmak overtraining yani aşırı çalışma sonucu kas kaybı olabilir ve unutmaki kaslar dinlenirken gelişir.

Kilon ise uygun gibi boyuna göre fakat bu konuda açıkçası bende pek bilgi sahibi değilim ama vücudunda bir miktar yağ fazlası olursa hacimlenmen daha kolay olur diyebilirim..

Burada kimse sana program yazamaz ayrıyeten bu salondaki hocanın işi..

4. tigerrr

tigerrr Üye

Beğenileri:
    306
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    2. Üniversitesini okuyor
    Bir kas grubunu haftada en fazla 2 kez çalıştırabilirsin fazlası senin gelişememene sebeb olur rambo16nın dediği gibi kas kaybu olur.haftada 4 kez çalış örn. p.tesi göğüs+kol salı omuz+kanat 2 gün dinlen sonra tekrar et. ben böyle çalışıyorum tavsiye ederim iyi beslen ve takviye al.

Sayfayı Paylaş