Salon sonrasi ev imkanlariyla fit kalmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ADANALI1980 tarafından 8 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Herkese Selamlar,

Son bir yıldır hareketsiz yaşam ve aşırı düzensiz (pizza-kola) beslenme sonucu ciddi anlamda kilo almış ve sağlıksız hale girmiştim.

Geçen haftacuma günü mersindeki bir spor salonuna fitness programına başladım. Pazartesi,Salı günleri belli bölgel antreamanı çarşamba:boş Perşembe,Cuma günleri belli bölge antremanı haftasonu:boş veya kardiyo.. şeklinde çalışma programı uygulayacağımı söyledi hoca. Bugüne kadar ısınma ve hareketleri tanıma şeklinde geçti.

Yarın ana programa başlayacakmışım...

Şimdi tecrübeli arkadaşlara benim için önemli bir konuda danışmak istiyorum.

Benim amacım tam olarak şu : kasların hafif belli olduğu bir vücuda salonda çalışarak ulaştıktan sonra salona gitmeyi bırakmak ve şınav,mekik,barfiks ve benzeri hareketlerle yaşam boyu sağlıklı ve fit bir vücudu muhafaza etmek..

Belirtiğim gibi, amacım maksimum hacim kazanma ve vücud geliştirmeyi artırırarak devam ettirmek değil..

Bu düşüncemi yazıldığım salondaki hoca ile paylaştım.. tabii aldığım cevap kısa ve net oldu : "salona ömür boyu devam edin, agırlık basmazsınız kardio yaparsınız" oldu :))) Belki de fırına ben artık ekmeği evde yapacam, yol gösterin demekten farksızdı.. bu yaptığım :))

Şimdi, yıllarını bu spora vermiş ve şüphesiz farklı sebeplerle kendi imkanlarıyla fit kalmayı başaranlar vardır düşüncesiyle bu forumda destek aramaya karar verdim..

salona kayıttaki verilere göre durumum şöyle:

Boy :1.78

Kilo : 100

Yağ oranı : 36

Bu arada, vücud yapısı olarak kemik ağırlığım fazla ve 95 kilo bile olduğumda dümdüz bir karnım oluyor... Kassız tabii :)) Bunu şu yüzden söylemek istedim, yukardaki verilere bakıp şişko ve hımbıl olduğum düşünülmesi yanıltıcı olabilir belki diye..

Amatörce aldığım destekler : antremana gitmeden önce 2 adet 500mg L-carnitin kapsülü alıyorum.

Beslenmemi forumdaki uyarılara göre düzenlemeye gayret ediyorum. Yeri gelmişken, tecrübelerini ve bilgilerini paylaşan herkes tekrar teşekkür ederim..

Spordan gelişim akşam 9 ya da 10'u bulduğu için whey protein tozu aldım. Bu tozu sadece antremanın ardından hemen etki göstersin ve uyumadan önce yemek yememek için kullanıyorum..

Daha fazla uzatarak kimseyi sıkmak istemiyorum..

Bu yazdıkaarıma göre, tecrübeli ve bilgili arkadaşların tavsiyelerini ve desteklerini rica ederim..

Şimdiden herkesin emeğine sağlık..

Sağlıklılar dilerim..

Toprak

2. exsisman

exsisman Forum Kurdu

Beğenileri:
    780
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Almanya
    beslenmeyi düzenli tutmayi düsünüyormusun? Yoksa spor gibi ilerde birakacakmisin?

ADANALI1980 bunu beğendi.
  3. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba, öncelikle ilgin ve mesajın için teşekkür ederim.

Belki ben eksik ifade ettim.. Zira sporu bırakmayı düşünmüyorum..

Sporu bırakacağım demedim.. Salona gitmeyi bırakacağım dedim.

Amacım, salon dışındaki imkanlarla (şınav,mekik vs) spora sağlığım ve ömrüm müsade ettiği sürece devam etmek ve fit vücudu muhafaza etmek..

Umarım bu defa daha açık ifade edebilmişimdir..

4. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    sorulacak birşey yok.düzenli,dengeli beslenme ve vücut ağırlığıyla yapılacak hareketler ile bu amacınıza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.ayrıca bkz:street workout.

5. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    yorumun ve street workout yönlendirmen için çok teşekkür ederim..

senin yorumundan sonra bir eksiğimi farkettim..

bahsettiğim gibi amacım "doğal bulmadığım" aletlerle çalışma kısmını salonda belli bir noktaya kadar yapıp,sonrasında "vücud ağırlığı" tespitindeki gibi bir antreman programı ömür boyu sürdürmek.

Buradaki kaygım şöyle : salonda klasik bir rutin alet döngüsü var.. Ve benim endişem genetik olarak uygunluğum " hocanın tespiti bu" zira 5 sene önce 1 haftalık bir fitness geçmişi haricinde hayatımda hiç vücud agırlığı ile ya da salonda çalışmamış olmama rağmen göbek haricinde vücud yapısı olarak kaslanmaya çok müsait bir durumdayım. 20 yılı aşkın basketbol geçmişi etken oldu elbette.. özetle, onlarca alete girip amacımdaki vücud haricinde bir kas kütlesine ya da sayısına ulaşmak istemiyorum.. fakat salonda buna göre bir program önerilemiyor malesef.. Bu konuda bir yönlendirme ve öneriler almak isterim bilgili arkadaşlardan.. Mutlaka bu tarz çalışmış olanlar da vardır diye düşünüyorum..?

teşekkür ederim tekrar..

6. brhmcr

brhmcr Guest

7. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
  8. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.424
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Kocaeli Üni.Bilg.Müh.Öğrencisi
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    ben street workout&crossfit&bb tarzlarının karışımlarını uyguluyorum.özelden yardımcı olabilirim her daim.

9. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    teşekkür ederim mesajın için.. özelden mesaj yazdım sana..

10. Kursat38

Kursat38 Üye

Beğenileri:
    40
    Ödül Puanları:
    38
    Anladığım kadarıyla çok fazla bir kas kütlesi istemiyorsun vücut hatları hafif biçimde belli olacak bir vücut istiyorsun.Salonda istediğin seviyeye geldiğinde bir çift dumbell alabilirsin şınav mekik barfiks ve dumbella yapıcak olacağın hareketlerle ömür boyu fit kalabilirsin.

11. rockybalboa7

rockybalboa7 Üye

Beğenileri:
    4.491
    Ödül Puanları:
    0
    bench sehpası ve ayarlanabilir dumbbell alabilirseniz beslenmenizede dikkat ederseniz ömür boyu fit vücutlu olursunuz.

12. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Eyvallah, saol :) duymak istediğim buydu :)

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 18:00 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 17:58 ----------

sehpa ve ayarlanabilir dumbell.. hım eyvallah saol.. Not aldım bunları :)

Sayfayı Paylaş