Salon mu, Cardio mu, Beraber mi ?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve azfasamin tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. azfasamin

azfasamin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Temmuz başında 95 kiloydum, o zamandan beri çok düzenli olmasa da günlük yarım saatlik koşuyla 81 kiloya düştüm şu an.Salona başladım ama okuduğum bazı konularda kafam çok karıştı.Göbek, basen ve kalçam oldukça yağlı.Pantolonda bedenim gerçekten düştü ama görüntüde değişiklik göremedim ben.
    3 aydır nerdeyse hiç kola, fanta vs içmedim.Ekmek çok az yedim, yediklerim de kepekliydi hep.Makarna ve pilavdan kıstım, kızartmalara el sürmedim.14 kilo verdim ama nerden bilmiyorum, inşallah kastan değildir.

Resimler çok kaliteli olmayabilir açı yönünden.Tekim evde o yüzden oldu.Gerekirse çektirebilirim.

1.80 boy 81 kilo yaş:19

Resimlerde sıkıntı var.Akşama düzelteceğim.

Son düzenleme: 8 Ekim 2013
  2. azfasamin

azfasamin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Düzelt butonunu bulamadım, o yüzden flood yapmak zorunda kaldım :(

3. azfasamin

azfasamin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar niye kimse cevap vermiyor?

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    Öncelikle salonda cardio ve antremanı bir arada götürebilirsin.Sadece cardio yaparak devam etmen bana göre yanlış bir seçim olur.Ama sadece ağırlık antremanları seçebilirsin buda olabilir.Genede bana sorarsan ikisini bir arada götürmen , ilk 3 ay zaten vücudun bu spora alışcağı için.30 dakikalık cardio ile bu işi götürebilirsin ben fazla yapılan cardionun yarar yerine zarar olduğunu düşünürüm hedefimizde kaslı vücut inşası varsa 40 dakikanın üzerindeki cardiolar kas yıkımına sebebiyet verebilir.

Bu arada 3 ay içerisinde 14 kilo verilmesinde kesinlikle kas kaybı vardır.Ama bu demek değil yağda yakmadın.Şimdi daha düzgün bir beslenme programı ile ilerlemen ve hem kas inşası hemde cardio yapman gerekli ilk 3 ay programında en az 1 en fazla 3 gün cardio devam ettir.(Bu senin sabah akşam antreman yapmana göre ilerledikçe 2.-3. ayda daha fazla cardio yapmayacağın anlamanına gelmezde ağır yüklenmek istemezsen max 3 gün cardio)Yanı sıra ağırlık idmanlarını devam ettir vücut zamanla mükemmel gelişim alır.Ama 1. ayda muhteşem değişimler beklemek veya 3. ayda tam istediğiniz vücutta olmak biraz ütopik kaçar.Bu yüzden zamana bırakın , demek değil ki bu 3. ayınızda vücudunuzda gelişme olmuyacak olucak , kas kütlesi artıcak - yağ oranı düşücek ama genede üzerinizde olan yağ oranı bu görünüme baskısı hala kurulu olucak ama fotoğraflar çekerseniz her ay vücudunuzun değişimler gözle görülür.

azfasamin bunu beğendi.
  5. azfasamin

azfasamin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkür ederim.Aslında 4 ay diyelim ona ama kesinlikle vardır senin dediğin gibi.

Peki cardio için salona gitmediğim günlerde 25-30 dk koşu yeter mi invertal cardio şeklinde ?

6. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    İnterval yağ yakımı için en iyisi ama interval yapıcaksanız yeniyseniz bu işlerde hafif haliyle başlayın sonra ilerleyin derim.

5 Dakika hızlı yürüyüş ısınma
    2 dakika 12de koşu , 2 dakika 6da hızlı yürüyüş vücut soğumamalı bu rutini 5 kez tekrarlarsan 20 dakika eder.
    En son 5 dakika yürüyüşlede vücudu soğutursun.Bu ilk ay intervala başlangıç için uygundur.
    İlerleyen aylarda burdaki 12yi 14 , 16 , 18 çıkararak gitmeye çalışırsanız yağ yakımı artar.

7. azfasamin

azfasamin Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Anladım, ağırlık idmanlarında yeni sayılırım ama her yaz koşuyu aksatmam çünkü yurtta kışın şişiyorum elimde olmadan.

Sayfayı Paylaş