Salon Hocalarından Nefret Edenler xD

Konusu 'Dertleşme' forumundadır ve XxBadyxX tarafından 30 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Ben Hasan Aydın spor salonunda body yapıyorum, dışardan koskaca ismi var 2009 Türkiye Vücut Geliştirme Şampiyonu diye :D git içeri hocaya bi derdini anlatmaya kalk seni tınlamıyo bile geçen, hocam kolum ağrıyo dedim adam durupta dinlemiyo bile hem gidiyo hem ağzının kenarıyla afrayla tafrayla konuşuyo, böyle bişey hiç hoş değil eminim bütün salon hocaları böyledir :D

Hatred, Berkthagar ve demircan256 bunu beğendi.
  2. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sanam hepsinin böyle olacağına haa şöylee mesela bir salonda 2-3-5 hoca vardır tabi bunların içinden illa kıl olanı (kıl dediysem biraz itici olarak )kişi illa çıkcaktır ama tabi sanmıyorum hepsinin böyle olacağını..saygılar :)

3. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas

nereden eminsin dolaştınmı ?

umutn ve Rpac bunu beğendi.
  4. supersport

supersport Üye

Beğenileri:
    236
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Tıp
    hocanın şampiyon olması onun iyi bir sporcu olduğunu gösterir. iyi bir hoca veya iyi bir insan olmak ayrı mesele. ama iyi hocalar mutlak mevcut. fazla kötümser bir genelleme olmuş.

5. MUSTAFA ÖREN

MUSTAFA ÖREN Üye

Beğenileri:
    186
    Ödül Puanları:
    0
    Kolun ağrıyorsa doktora gideceksin hoca ne yapsın yanlış bir başlık ve yanlış bir genelleme olmuş.

6. iris

iris Üye

Beğenileri:
    120
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İzmir
    böyle bir durumda antrenörlere de hak vermek lazım, forumda bile bir sürü gereksiz soru soran insan var. kaldı ki akşama kadar kim bilir kaç kişi soru soruyor ve büyük ihtimalle de hep aynı sorular soruluyor, ilkokul öğretmeni değiller bu insanlar, sabırla ve açıklayıcı bir şekilde aynı soruların cevapları tekrar tekrar cevaplasınlar.

bazen rastgeldiğim için söylüyorum, antrenman bitişi 10-15 dakika soğuyana kadar hocayla muhabbet ederiz, biri geliyor hocaya bir soru soruyor, 5-10 dakika sonra başka biri geliyor yine aynı soruyu soruyor, şahsen ben hiç dayanamazdım.

tamam parasını veriyorsun, bu senin hakkın ama az da olsa siz çaba sarfedin, 2-3 aylığına spor salonuna gelip gidiyorsunuz çoğunuz, o bilgiyi öğrensen ne farkeder, önce dişinizi sıkıp bu sporu alışkanlık haline getireceksiniz ki aldığınız cevapları uygulayabilesiniz.

FLEX-POINT, umutn ve FleXoR bunu beğendi.
  7. melanqoliq

melanqoliq Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Fethiye
    Sene 1998 ilk defa spor salonundan içeriye adım attım.
    hocayla tanıstık, ardından b.b yapmak isyediğimi söyledim ilk söylediği şey ne idi dersiniz.
    kesinlikle mastürübasyon yapmayacaksın...!!
    yaşım o zaman 22 idi okey hocam denerim tarzı bişeyler dedikten sonra sıra geldi antremanlara.
    bana verilen programda halen aklıma geldikçe gülerim.
    makarada çekişlerin hepsi gögüs egzersizleri altında yazılmıs.
    internet yaygın değil, şimdiki gibi sporla alakalı kitap desen hak getire..
    beslenmeye gelelim :D
    bana hocanın önerdiğine bakarmısınız arkadaslar: ''sürekli makarna yiyeceksin, bol bol yiyeceksin, supradyn vitamin hapı kullnacaksın, ve bizim taze sıkılmıs meyva sularından her antremanda 2 büyük bardak içeceksin.
    öğrencilik zamanımız o bahsi gecen 2 bardak meyva suyu benim tam günlük yemek paramdı inanın.
    ve supradyne sanki dopingmiş gibi bakmamı sagladı.
    salon açmanın ve o salonda bilinçsizce yanlış yönlendirmelerin belki bu ülkede şimdilik cezai bi yaptırımı yok ama 3 kuruş kazanacagız diye spora meyilli nice gençleri sömüren bu ve bunun gibi spor düşmanlarına karsı gercek sporcu zihniyetli insanların tepkileri çok önemli.
    elbette herkes para kazanacak bu işlerden.
    ama olay 2 tane vg ci ile seminerde yanyana çektirilen fotoğraflarla olmuyo...!!
    şimdi buradan genç arkadaşlara sesleniyorum..
    ne olursa olsun hocam diyeceğiniz kişiye iyi bakın.
    bu işi mayasında görüyosan korkma arkadasım..
    ilgisizdi bilmemneydi bunları gecelim.
    en azından bu sporu yapmıs ve/veya yapmakta olan kişilerin actıgı salonlara gidiniz
    tecrübeden sabit bilgiler her zaman en doğru olanlardır bunu unutmayın.
    yoksa benim gibi 2 yıl omuz geliştirecem diye sana verilen barbell curl hareketini yapar ve omuz olmadan devasa bicepslere sahip olursunuz..
    inşallah birgün bu spora ülkemizdede hem eğitim hemde profesyonel anlamda hak ettiği deger verilir.

jimraynor, FLEX-POINT, umutn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  8. BuRaKxX

BuRaKxX Üye

Beğenileri:
    181
    Ödül Puanları:
    53
    Hocaları anlıyorum.Gün boyu neler gidip geliyor o salonlara.Yani salona girip duvardaki coleman resmini gösterip ben bu kadar olmak istemiyorum fit olsun yeter diyeni mi dersin.Ben toz kullanmak istemiyorum.Günde 5 yumurta yiyorum diyen mi dersin. O kadar olay var ki o yüzden hocalarıda anlamak lazım.Ancak bir de öyle hocalar var ki...Uygun bir şekilde selam verip salona giriyorsun salonu gezmek istiyorsun.Girişten her yer gözüküyor burdan bak diyor.Bilgi almak istiyorsun yüzüne bakmadan 2-3 cümle kuruyor.Bu bahsi geçen salon bağcılarda.Her neyse ben bu piyasa da inanın çok çeşitli insan gördüm aklıma gelen bir iki olayı daha yazayım. Bir salon hocası mega mass'ın içini farklı bir ürünle doldurup sattı.L-carnitini daha yeni başlamış kilo almak isteyen bir sporcuya kilo yapsın diye verdi...

9. Berkthagar

Berkthagar Üye

Beğenileri:
    282
    Ödül Puanları:
    0
    bütün hocalar ilgisiz diye birşey yok tabi.ama çok dayaklık adam da var hoca veya asistan lakaplı.arkadaşın durumunda hoca bilgi vermeliydi bence,doktor değilse de illaki bir tecrübesi bilgisi vardır,hoş değil bence.

10. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Burada anlıyoruzki olay sadece gelişmek değil . bazı hocalarımız sadece gelişim üstüne eğilmiş öğrencinin sakalığında en ufak bir yönlendirme dahi yapamıyor. vucut geliştirmede sakatlık olası bir durumdur çünkü ağırlık kaldırılıyor. ve ileri düzey bilgiye sahip değilse alt yapı hazırlayarak gitmiyorsa yada öğrenci verilenin dışına çıkıyorsa,ısınmadan giriyorsa,arkadaşlarına hava atmak için kapasitesinin üstünde ağırlığı giriyorsa yine sakatlık olası bir durum. o yüzden sakatlık karşısına hocaların donanımlı olması lazım neck presste omzu çıkan bir kişinin nasıl omzunu oturtacağını, beli sakatlanan kişinin nasıl o anda açacağını, kesiklere anında nasıl mudahele edeceğini, bilmesi gerek . mutlaka salonda ecza dolabı o dolapta soğutucu olması gerek.

Bana günde belki 100 kere aynı soru sorulur. öğrencilik yıllarımda namık hocanın verdiği sabır derslerinin meyvesini almaktayım. gelen müşteriye verdiğim bilgiler genelde aynıdır artık uykuda bile otomatik söyler oldum :) . eğer bu spordan geliyorsanız sabırıda öğretmiştir. reklam cama yazılmış . fitness ,kilo alma-verme, vucut geliştirme yazılarıyla olmaz. reklam o insanı iyi yetiştirmeyle olur o kişi size başka kişiler getirecek başka kişilerde başka kişileri.

bir başka konu salondaki supp satımı Ben çok açık konuşayım ben en elit salon dahi olsa supp un açık satılmasına karşıyım aynı kovanın onlarca açılması demek. o yüzden burda supp firmalarına şu eksiği gidermelerini istiyorum tek kullanımlık paketlerde supp üretimi yapın bu büyük bir açığı kapatır daha hijyenik olur. benim salondada supp satarım ama yeni başlayan istesede alamaz salonda ürün tutmam çünkü bu ürünler firmaların soğuk hava deposunda tutulur. isteyen ve gereken kişiye açıklama yaparım. sonra üye bilgisayarından firmanın sitesine girer fiyatı görür. böylece fiyatın kafadan verilmediğinide görmüş olur.

Son düzenleme: 2 Haziran 2010
    özgürlük, FLEX-POINT, umutn ve diğer 2 kişi bunu beğendi.
  11. jardjan

jardjan Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Valla sen gel benim antreman yaptıgım salonuda antrenorleri gör utanmasa adam terimi silicek o kadar ilgili alakalı bence genellemen biraz ayıp olmus :)

rey619 bunu beğendi.
  12. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Hoca milleti değilmi hepsi Aynı :D :))))) okulda da böle salonda da böle :D Okulda ki 44 den bırakır Salondaki agırlıkdan trip atar :D

13. rey619

rey619 Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    öğrenci
    Yer:
    canakkale
    bızım spor salonu 3 katlı ama sahıbı yok salonun sadece kartla gırılıyor hoca yok v ya nı herkes kendı takılıyor.ama on bılgı bırıkımı ıcın senı 15 gun cagırıp ogretıyorlar nasıl calısıp set yapacagını. etrafta kalabalık asalaklık yapmayalım dıye sonra gecıs serbest hepsı boyle olmalı bence.duvarlara arnoldun frank zanenın boy resımlerı asılmalı asıl hocanızın onların olması gerekır yanlarına calısma metotları yazılmalı. (2 yıllık genc im)

salon yalnız 21 14 yas arası ozel sebebi ay sonu yarısmalar duzenlenmesı kardıyo vucut gelıstırme ...

14. 0nd3r

0nd3r Üye

Beğenileri:
    100
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    ist bayrampasa
    bizim hoca genelde solaryuma gelen bayanlarla ilgileniyo :D

15. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Flexor hocam siz bir salon hocasısınız bildiğim kadarıyla o nedenle sorum size ;ben 3 hafta önce salonda omuzumdan sakatlandım ve hemen hocanın yanına gittim hocam dedim omuz gitti:( nasıl oldu nerde hangi alette oldu dedi bende gösterdim ve hoca beni bırakı hemen alete gidip oturdu ve aleti kontrol etti yaww hocam dedim alette bişey yok benim omuz gitti:) adam yok olsun bakam alette bişey varmı yokmu, ben vaybe bir alet kaddar damı değerimiz yok adam gelmiş alette bişey varmı yokmu diye kontrol ediyor,,,,daha sonra hemen gelip yanıma buz koydu malum yere( omuzuma tabi :D) ve dedim hocam ne kadar değerli alet varmış yaww beni bıraktınız alete gittiniz hemen...yok olumu dedi eğer alette bir sorun olmuşsa ona göre sana akıl vereceğim yol göstereceğim ona göre tedavi yöntemi uygulanmasını sağlayacağım kii hocam da dokor v.s değil tabiki...benim bırda sormak istediğim yada olmasını istediğim bir konu ..mesela ben prfesyonel futbol oynadım bir kaç yıl orda saha içinde sakatlanmalarda soğutucu sıkılır ve belli bir süre acı diner...diyorumki acaba spor salonlarındada öyle şeyler olsa ve o anda acımızı dindirecek sprey olur v.s başka birşey olsa daha iyi olmazmı acaba...birtaz uzun oldu k bakmayın...

SAYGILAR.

16. moqqlass

moqqlass Üye

Beğenileri:
    123
    Ödül Puanları:
    53
    açıkcası bizim 50 lik cok ünlü milli kareteci ve fittnes egitmeni hocamız genelde 18 19 arası liseli kızlarla ilgileniyor sadece ondan nefret ediyorum :D

17. bady-anil

bady-anil Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    küçükköy
    2 mahallde üstündeki celal kocayı tanımıyorsun sanırım??thums: Hasan aydın kendi söylemiyle b.b türkiyeye getiren sayılı kişilerdendir. ve bana göre başarılıdır.

18. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    başarılı başarılı da madem neden buğününe kadar bi kere ilgilenmiyo :) nasılsınız diyince bile cevap vermeyen bi kişilik işde :p

19. skull

skull Üye

Beğenileri:
    73
    Ödül Puanları:
    38
    Genelleme yapmak olmaz.İşini doğru düzgün yapan insanlara saygısızlık olur.Saygısız insanın da ne söylediğine zaten bakılmaz.

İyi değilse değiştireceksin ve bunu afişe edeceksin.Öğrenci sayısı azalınca nasıl ilgili-alakalı bir adam haline gelir o zatı muhteremler görürsünüz.Her işte böyledir.

Adam yok vücüdu şu kadarmış,derecesi varmış ben ona bakmam.

1-Karakteri
    2-İş terbiyesi
    3-İlgisi
    4-En önemlisi de teknik bilgisi

Kendi gelişmiş başkasının gelişimini sağlayamayan adamlara da para kaptırmayın derim.Bana ne verir ona bakın.Sonuçta adamın pazusunun büyük olması sizinkinin de şişeceğianlamına gelmiyor.

ege_2048, Berkthagar ve bady-anil bunu beğendi.
  20. cexenes

cexenes Üye

Beğenileri:
    223
    Ödül Puanları:
    53
    kendin ol kendin öğren kimseye taviz verme dik yürü o gelir seni bulur hiç merak etme her kim olursa olsun, bunda gocunacak bir şey yok.

Sayfayı Paylaş