Salon/Gym Seçimi

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve mewthree tarafından 28 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Salon seçimi hakkında tavsiye istiyorum. İstanbulda yaşıyorum, bildiğiniz spor salonu var mı Avrupa yakasında?
    Ayrıca her önüme gelen spor salonuna girmemin sakıncası olur mu? Antrenöre ihtiyacı olduğu söylenilmiş yeni başlayanların, antrenörümün belirli niteliklere sahip olması gerekiyor mu?

2. XxBadyxX

XxBadyxX Yeni Üye

Beğenileri:
    308
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Evden
    Sakınca Teşkil Edicek Bİşey yok Bence... Sonuçta Her Hareketi Hocayla Yapmıcaksın dimi (antrönere ihtiyac açısından söledim)..

3. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben de öyle düşünüyordum fakat forumdaki yazılarda okuduğum kadarıyla orantılı büyümek ve haraketlerin temelini öğrenmek için antrenöre ihtiyaç varmış. Onun dışında evde çalışma imkanım yok şu an için, su bidonlarıyla mı deneyeceğim? Evde kendi spor salonumu yaratacak alanım da yok.

4. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Konuyu yukarıya taşıyorum, yardıma ihtiyacım var.

5. galois91

galois91 Üye

Beğenileri:
    187
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Akademisyen
    Yer:
    Eskişehir
    Bence salon seçimide en öncelikli kriter temizlik ve düzendir. Girdiğinde salonda eşyalarını ve ayakkabılarını bırakabileceğin kilitli dolaplar, temiz bir soyunma odası ve duş bakacağın ilk şey olmalı. Salonun havalandırması düzgün olmalı içeride rahatsız edici koku olmamalı. Sürekli temiz havanın bulunduğu bir ortam olmalı.

Ayrıca aletlerin bakımlı olması da önemlidir. Çok lüks, havalı aletlerin olmasını kastetmiyorum ama bulunan aletler temiz ve düzgün ayarlı olmalı. Salona baktığında genel bir düzen olmalı. Ağırlıkların herbiri bir taraftaysa, barların üzerinde onlarca kilo üst üste takılı olarak bırakılmışsa ve salondaki hocalar bu durumla ilgilenmiyorsa o tür yerleri de tavsiye etmem. İnsan kendi çalışacağı ağırlıkları ayarlayana, kullanacacağı bir dumbellın ikinci eşini bulana kadar konsantrasyonunu kaybediyor. Geçenlerde sırf antrenman kaçırmayayım diye bir kereliğine gittiğim bir salonda tetanos olacağımdan korktum. çoğu dumbell pas içindeydi. Aletler tingir tingir oynuyordu, ağırlıkların herbiri bi tarafa dağılmıştı, hiçbir harekete doğru dürüst konsantre olamadım.

Bunun dışında salonda fazla alet olduğu izlenimi verilsin diye ABShaper türü ıvır zıvır aletleri, üzerinde durması akrobat olmayı gerektiren kalitesiz eliptikleri, bisikletleri, koşu bantlarını koyan salonları da tavsiye etmem.

Elbette antrenör çok önemli ama bu kişiyi civarındaki salonlarda bulamayabilirsin. Sana garip programlar yazan insanlar çıkabilir. Bunu ancak deneyerek tecrübe edecek, kim biliyor, kim bilmiyor zamanla farkedeceksin. Neyse ki günümümüzde internet sayesinde istediğimiz bilgiye hemen ulaşabiliyoruz. Başlangıçta zaten adaptasyon amaçlı standart programlar verilir. Hareketlerin nasıl yapıldığını da bu forumdan ve güvenilir body sitelerinden hareketli olarak izleyebilirsin.

Sonuç olarak temizlik ve düzen konusunda yukarıda saydğım kriterleri sağlayan herhangi salonda çalışmaya başlayabilirsin. Eğer zaman içinde hocanın deneyiminden memnun kalmazsan edindiğin tecrübeyle daha bilinçli bir seçim yapacaksındır.

Kolay gelsin bench_O

6. mewthree

mewthree Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Evde çalışabileceğim aklıma yattı yazınızı okuduktan sonra, oturduğum yerde düzgün bir salon yok ve en yakınının da uzakta olduğunu düşünüyorum. Yorucu olacaktır benim için.

Bu şartlar altında yapabileceğimin en iyis evde çalışmak, forumda zaten 4 günlük bir çalışma programı verilmiş, yapılan yanlışlar da genel olarak verilmiş. Tek sorun sol ve sağ tarafın orantısız büyümesi gibi duruyor şimdilik, aynı kilolarda çalışırsam bu sorunun ortaya çıkmayacağını düşünüyorum, eğer çıkarsa da bir şekilde kendim orantılamaya çalışacağım.

Bunun dışında dumbell, alabileceğim yerler ve fiyatları hakkında hiçbir fikrim bulunmamaktadır. Bu yüzden de aklıma su bidonları geliyor. Şu anki ölçülerimin çok zayıf olduğunu bildirmem gerek, yani su bidonları gerekli işi görecektir diye umuyorum.

Bu konudaki cevabımı almış bulunmaktayım bunun yanında ise bir sorum daha olacak. 1992 doğumlu bir birey olarak 18 yaşımı doldurdum. Enine gelişme bundan sonra pek mümkün olmasa gerek, gelişme dönemimdeki asosyallik ve hareketsizlik gibi anormal durumlarımdan dolayı da kas dokularım neredeyse yok derecede. Bu kemik gelişimimi inanılmaz ölçüde kötü etkiledi, gerek boy olsun gerek en olsun.

Bu sebepten dolayı ilk çalışmalarım boy uzatmaya yardımcı yönde olacak, artık beslenmeme de dikkat edeceğim. Çünkü gelişim evremi ortalama 1.70 boy ve 50 kilo ile geçirdim, bu da benim için bir eksi. Bildiğim kadarıyla omuriliğe baskı yapmayan egzersizler boy uzamasına yardımcı oluyor. Ayrıca eklemlerimin açılması sonucunda da yaklaşık 3, 4 cm kazanacağıma inanıyorum çünkü, eklemleri neredeyse tamamen kapalı bir insan varsa o da ben olmalıyım diye düşünüyorum.

Forumda çok konuşulan boy konusunda herşeyi okudum fakat hangi egzersizlerin omuriliğe baskı yaptığını ve hangilerinin uzamama yardımcı nitelikte olduğunu hala çözemedim. Uzamama yardımcı olacak egzersizler hangileridir? Bu soru bacak egzersizleri için de geçerlidir? Bacak egzersizlerinin uzamayı olumsuz yönde etkileyenleri var mıdır? Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 22:15 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 21:37 ----------

Yukarıda verdiğim bilgilerin yanına ölçülerimi de ekliyorum, yorumlarınız açığım.

Ölçülerimi https://www.bodyforumtr.com/vbforum/kaslar-n-l-leri-nerelerden-t2517.html bu linkte verilen resime göre aldım.

Sanırım şimdi neden vücut geliştirmiye ihtiyacım olduğunu anlayacaksınız.

boyun 35
    kol(pazu) 28
    ön kol 23
    bilek 16
    göğüs 80
    bel 71
    kalça 85
    bacak 82
    baldır 31
    ayak bileği 21
    omuz 97

Not: Ölçülerimi mezura ile aldım, metre diye adlandırdığımız aletlerle biraz daha küçük çıkıyor biliyorsunuz. Boyum metre ile ölçüldüğünde 1.72/3'tür.

Son düzenleme: 31 Temmuz 2010
  7. diez

diez ADMIN Yönetici Admin

Beğenileri:
    15.000
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Çorum
    Değerli üyemiz;

Konunuz kilitlenip kapatılmıştır.

Konu kilitleme sebepleri;

- Daha önce benzer bir konu açılmıştır
    Lütfen arama yapmadan konu açmayınız.

Link : https://www.bodyforumtr.com/vbforum/salon-se-erken-dikkat-edilmesi-t22435.html?t=22435
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/tavsiye-salon-t3222.html

Lütfen 1 dakikanızı ayırarak forum kurallarını okuyunuz. Forum kurallarını okumak için buraya tıklayınız

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş