Salon antreman sabahi street workout yapilirsa..?

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve ADANALI1980 tarafından 14 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    Merhaba Arkadaşlar,

Salondaki ilk haftamı doldurmuş bulunuyorum.. ve pes edip bırakmadım :) daha önce 4 5 sene önce 3 defa başlayıp.. 2ci gün bırakmıştım..

Salon programım 2 dolu 1 boş şeklinde..

pazartesi salı antreman
    çarşamba off
    perşembe cuma antreman
    haftasonu off

her antremanda kardiyo ile başlayıp,
    karın hareketleriyle devam edip,
    sonrasında gögüs,sırt,omuz , kol gibi o günün hareketlerini yaptırıyor hoca..

her antremanda karın hareketleri olmasına rağmen ben yine de evde imkanlarıyla karın çalışmayı düşünüyorum..

Bu noktada, tecrübeli arkadaşlar 2 konu hakkında bilgi paylaşımı ve tavsiye bekliyorum:

1) Off günlerde mekik çeşitleri ve şınav çalışırsam..
    2)Antremana akşam 7'de gidiyorum, antreman sabahları mekik ve şınav çalışırsam..

Kaslarımı gereksiz yormuş mu olurum ? ya da hep bahsedilen "kas yıkımına" mı neden olurum ?

Forumu incelediğimde 2 ana fikirde yorumlar var..

Bazıları kasların dinlenirken geliştiği için özellikle antreman öncesi hiçbir çalışmayı tavsiye etmezken.. bazı arkadaşlar ise özellikle karın kası çalışmasının kısıtlanmasının gereksiz olduğunu ifade ediyor..

Bu durumda, benzer çalışmayı yapan kişilerin kendi deneyimlerini duymak hem benim hem de diğer yeni başlayanlar için çok faydalı olacaktır..

Herkese sağlık ve kuvvet dilerim..

saygılar,

2. brhmcr

brhmcr Guest

Off gunler dinlenmek icindir, karin kaslari da diger kaslar gibi dinlendirilmelidir.

3. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    İlgin ve paylaşımın için teşekkür ederim..

Bu arada, antreman günleri , sitenin spor alanında sadece karın çalışsam.. 6 7 saat sonraki akşam antremanına olumlu olumsuz etkisi hakkında görüşün nedir ?

4. brhmcr

brhmcr Guest

Aksam bacak calisacaksan gereksiz olur, karin kaslarin yorgun olursa bacakta ornegin kaldiracagin kilo duser.

5. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    hayır.. düşüncem tabii eğer hatalı değilse.. zaten bunu anlamak için sizlere danışıyorum başlamadan önce :)) antremana akşam 7de gidiyorum.. gündüz kahvaltıdan sonra farklı mekik versiyonlarıyla bir çalışma yapmayı düşünüyorum.. sadece karın çalışması yani.. Ayrıca salon antremanından sonra dinlenmenin önemini kavramış durumdayım.. onun üstüne bi daha hareket yapma gibi bir düşüncem yok..

umarım bu defa daha açık ifade etmişimdir..

teşekkürler..

6. Zealotry

Zealotry Yeni Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Anladığım kadarıyla biran önce six pack istiyosunuz. Sabah akşam çalışsanızda yağ oranınız belli bir seviyenin altına inmedikçe mekik çekmek tek başına yeterli olmayacak.

Bu işin yarısı beslenme

ADANALI1980 bunu beğendi.
  7. ADANALI1980

ADANALI1980 Üye

Beğenileri:
    78
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Serbest
    Yer:
    Mersin
    mesajın için teşekkürler.. hayır amacım hemen ya da daha sonra 6pack değil.. çok hafif hatların belli olduğu bir vücud için yola çıktım.. bu ay izindeyim.. sabah evde boş boş oturmak yerine çift antreman yapayım istedim fakat hoca "boşuna gücünüz biter.. hamallıktan öteye geçmez" dedi antreman dışında da kardio hariç bişi yapmanızagerek yok dedi.. fakat ben nette araştırmalarımda özellikle karın-mide çalışmasını hergün yapanların paylaşımlarını görüyorum.. amacım boş oturmak yerine ekstra karın hareketi yaparak ana antremana katkı sağlamak..

Bu açıklama sonrası.. asıl soruya cevap verecek biri var mı acaba :)

8. brhmcr

brhmcr Guest

Gereksiz kendinizi yormus olursunuz, illa hergun karin yapacam diyorsaniz ki tavsiye etmiyorum, idman sonlarina koyunuz.

9. zeo64

zeo64 Co-Moderator Yönetici Co-Moderator

Beğenileri:
    1.831
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    Kocaeli / Uşak
    haftada max 3-4 gün karın çalışmanı,sırt ve bacak antrenmanından önce çalışmamanı tavsiye ederim.ayrıca street workout birkaç karın hareketinden ibaret değildir.

ADANALI1980 bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş