Salça ne kadar zararlı ?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Setenay tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. Setenay

Setenay Üye

Beğenileri:
    302
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Arkadaşlar, yağ yakımı süreci içinde olan ve normalde bu sebepten hiçbir şekilde tuz tüketmeyen biri olarak soruyorum size; salça ne kadar zararlı olabilir benim için ?

Bazen sebze yemeği pişiriyorum, haşlamalardan sıkıldığım zamanlar özellikle... :D

Tuzsuz ve yağsız yapıyorum tüm yemekleri ve salça ekliyorum sadece ...
    Salça sonuçta tuzlu bişey...

Nedir yorumlarınız acaba ?

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.179
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    özellikle yaz aylarında vücut, tuza daha fazla ihityac duyuyor. az tuz aldıgımız zaman, bu performansımıza bile etki ediyor. bu yuzden yazın tuz kaybının önune gecmek ıcın biraz daha fazla tuz almak daha mantıklı. gunluk aldıgımız besınlerde de tuz inorganik bir madde oldugu ıcın, mevcut olabılıyor. kış aylarında da optimal seviyede alım yapmak daha mantıklı çünkü yaza göre daha az tuz kaybediyoruz cogu zaman.

bunların dısında, sporcuların efor sevyesı daha yuksek oldugu ıcın de, daha fazla tuz almaları gerekebilir. bu metabolizma seviyesi ile de alakalı.

kullandıgınız salçaya gelince, miktarı cok buyuk değilse, bu tür korkuların önemlı olmadıgını belirtmek isterim. ekstra bir tuz katkısı yapmazsanız, sorun olmayacaktır.

Setenay bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş