sakatlik ve antreman

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Api tarafından 21 Kasım 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Api

Api Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar herkeze,
    Öncelikle belirteyim ben forum da yeniyim ama bir süredir takip ediyorum.
    boyum 193 yaşım 23, kilom 85-90 arası, ince ve atletik bir vücuda sahibim
    ben şampiyon bir kürekçi ve başarılı bir basketbolcuyum (idim) ve amatör olarak vücut geliştirmeye başlamıştım üniverste den ve antremanlardan vakit buldukça yapmaya çalışıyordum. geçen sene basketbol antremanı sırasında çok kötü bir şekilde düşüp bilek tendonlarımı yırttım, doğal olarak o günden beri hiç bir spor yapamamaktayım, biraz kilo aldım. kendimi tekrar hazır hissediyorum bileğim henüz 100% iyileşmedi ve suanda istedim ve sorum şudur;
    bileklerime çok fazlaz yüklenmeden komple üst vücut nasıl çalışabilirim? sağ bileğimi yukarı ve aşşağı çok haraket ettirmeden?
    yardımcı olursanız çok memnun olurum çünkü spora tekrar geri dönmek istiyorum

teşekkür ederim

2. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Ayak bileği mi el bileği mi ?
    --- Mesaj birleştirildi, 21 Kasım 2013 ---
    Öncelikle hoş geldin diyorum ve tabi ki geçmiş olsun. Ayak bileğinden sakatlandığını düşünüyorum. Çünkü bilek tendonu hem elde var hem ayakta. Neyse.

Kürekçi olduğundan dolayı sırt ve kollarında geçmişten kalma bir kas yapısı bulunmakta ve basketbol geçmişinden dolayı da kollarında gelişme ve harekete yatkınlık var anladığım kadarı ile. Şimdi sağ bacağını hiç kullanmadan üst vücudunu şu şekilde çalıştırabilirsin bildiğim kadarı ile.

Sandalyede oturur pozisyonda sağ ve sol kol ön antremanları yapabilirsin. Forumda var örnekleri. Ayakta da yapabilirsin değişik varvasyonlarla.
    Sandalyede oturur pozisyonda sağ ve sol kol arka çalışmaları yapabilirsin. Forumda var örnekleri. Ayakta da yapabilirsin değişik varvasyonlarla.

Düz bir zeminde,uzunluğu baş hizandan itibaren kalçana kadar gelecek olan bir yer seç. Yüksek olacak tabi. Yatar pozisyondasın. Ben evde masada yapacağım bu işlemi.

Dumbell ile çalışabilirsin ; göğüs. Kolları yana açabilirsin,arkaya atabilrsin.

Ve üst sırt ile omuz içinde şunları önerebilirim ;

Sandalyeye oturduğunu düşün. Eller arkada. Ayaklar ileride. 45 derecelik açı ile kollardan ve sırttan kuvvet alarak kalçanı yani tüm vücudunu aşağı salacaksın yavaş yavaş sonrasında yukarı çıkacaksın. İlk seti kendin belirle. Sınırını öğren ;) Sayı söylemeyeceğim ama 3 set dene en azından.

Bu arada barfiks,şınav ve mekiği de es geçmiyorum.

Benim verebileceklerim bunlar. Tam bir liste ve detaylı veremedim ama en azından ön izlemeli olarak verebildiğimi düşünüyorum :) Kolay gelsin..

Son düzenleme: 21 Kasım 2013
  3. Api

Api Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

cok tesekkur ediyorum cevap icin ama sag el bilegim aslinda, sinav ve barfiks cekme de 5-6 ay oncesine kadar zorlaniyordum, elimi bir sure kullaninca bir kac gun kulanilmaz hale geliyordu, 3-4 ay once kalem ile tekrar yazi yazacak sekile geri dondum ama hala 20-30 dakika araliksiz yazarken biraz sıkıntı veriyor. işte bu yüzden el bileğime çok yüklenmeyi gerektirmeyecek ama yinede üst vücudumu kollarımı omuz vs calıstıracak br kaç hareket bulmak istiyorum. yada biilek kaslarımı tekrar güçlendirmek istiyorum.
    kürek te 2016 olimpiyatlarına hazırlanıyorum (-dum) ama şimdiden tekrar yapabilirsen elemelere katılma şansım var. zaten güney koredeki şampiyonayı kaçırdım favorilerden birisi olarak bekleniyordum ama şimdi ise sadece koçluk yapıyorum hem kürek hemde basketbol takımıma :)

4. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Bana bir kaç gün izin ver. Benim geçmişte kullandığım bir ot kürü vardı. Macun yapıp kullanıyordum. Onu bileğine masaj yaparak yedirecek ve sarıcaksın. 3-4 saat kalacak. Otların bilinmeyen bir çok mucizesi var ;) Azcık zaman istiyorum senden :) İyi oldu bunu hatırladığım. Bir kaç yere telefon açmam ve mail atmam gerekiyor. Ondan sonra onun tam tarifini ve kullanımını sana sunacağım. Ben hazır olarak alıyordum. Ucuz bir şeydi zaten. Ama artık o kişi ile irtibatım kalmadı. Ulaştıktan sonra sende olacak merak etme. Muhtemelen 1 ay yada daha kısa süre sonra bileğin eskisinden de daha iyi olacak ;) Dediğim gibi azıcık zaman...

5. Api

Api Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0

bu son zamanlarda aldigim en umut verici haberden bir tanesi :) fiyati hic onemli yeterki beni iyilestirsin. denemedigim krem ve ilac kalmadi neredeyse eger ise yararsa o kadar makbule gecerki anlatamam :) ve tabiki butun zaman senin iyi haberlerini bekliyorum ve cok tesekkur ediyorum :)

6. crush

crush Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0

Dostum hiç bir şey yapmadım ki teşekkür alacak. Böyle bir imkanı sunabilecek düzeydeyken elimde olanı vermeye çalışıyorum sana. Gelişmeler umut verici en kötü hafta sonu elimde olacağını düşünüyorum. Umarım işe yararda kupa da kürsüye çıktığında bana bir selam çakarsın :D

7. Api

Api Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    :) artık bu zamanlarda millet bildiği şeyleri kendine saklamayı tercih ediyor. Ayrıca bu sakatlık yüzünden biraz çektim o yüzden her türlü haber çok iç açıcı ve güzel geliyor :)

8. Api

Api Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dostum ne oldu liste?

Sayfayı Paylaş