sakatlanma???

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve oniks41 tarafından 15 Şubat 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 3 üye.
  1. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    Öncelikle hepinize selam ederim arkadaşlar.Foruma yeni katıldım.
    Yaklaşık 5 buçuk aydır vg çalışıyorum.Kendi imkanlarımla.Bench sehpam,dambıllarım,ağırlık dökümlerim,düz ve Z barım var.

Asıl sormak istediğim soru şu:1 buçuk hafta önce sehpada arka kol çalışırken ağırlığı biraz arttırdım.İlk setin sonlarına doğru sol arka kol adalemde kasılma gibi bi his oldu,bir ağrı girdi.Hemen çalışmayı bıraktım.Daha sonraki günlerde arka kol çalışırken çok hafif ağırlıklarla çalıştım,hiç bir ağrım olmadı.
    Ancak dumbell ile omuz yana açış çalışırken o bölgemde ufak bir ağrı hissediyorum.
    Herhangi bir şişlik ya da morarma yok o bölgede.Ancak korkuyorum acaba kaslarda yırtılma olmuş mudur,çalışma hayatımı etkileyecek bi sakatlık olmuş mudur diye??? :(

2. TEURG

TEURG Üye

Beğenileri:
    318
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara/Batıkent
    Yok yok korkma :) Yalnız zorlama o bölgeni, üst sol kol kemiğini zorlamıssın sanıyorum oda biraz zorlandığı için hasar görmüş.Anlattığına göre korkulcak birşey değil ama orayı zolamamakta fayda var.Zamanla düzelir.

Son düzenleme: 15 Şubat 2011
  3. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Bence bir sakatlanma olmamış. Sanırım kas liflerinde biraz zorlanma olmuş. Sen yinede tricepsleri fazla zorlama bi muddet hafif git. Ağırların dinince normale dönersin.

4. oniks41

oniks41 Üye

Beğenileri:
    63
    Ödül Puanları:
    0
    verdiğiniz cevaplar için teşekkür ederim :)
    tavsiyelerinizi dinleyip bir müddet hafif çalıştırıcam o bölgeyi

5. HamzaYüksel

HamzaYüksel Üye

Beğenileri:
    144
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Adana
    Hafif agirliklarda calistigin icin vucut ona alismistir.Agirliklari birden arttirmayarak calismalisin.Kasilmaniz harekete isinmadiginizdan da kaynakli da olabilir

Sayfayı Paylaş