Sakatlık?

Konusu 'Sağlık & Sakatlanma' forumundadır ve demircan256 tarafından 1 Haziran 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Değerli arkadaşlarım selam....
    Şimdi arkadaşlar üzerinize af,yet ben sporda sakatlık geçirdim yine:(yine diyorum çünkü daha 3 hafta öncesindede sol tarafım(boyun )dan ufak bir sakatlık geçirmiştim 1 hafta ara verip tekrar başladım..neyse son olarak sakatlığım geçtiğimiz cumartesi oldu kalça ile bel arasındaki kısım sanırım tam olarak bel alanı fena sancı yaptı ve gece 2,5 gibi acile gitmek zorunda kaldım..2hap verip vebi yolladılar doktorlar.Ben bu ghapları kullanmaya başladım 2-3 gündür,sorunmua gelirsem;ben her spora gitiğimde asıl programdan önce (hocanın belirlediği)ısınma hareketlerinden 20 dk koşu,15 dk bisiklet,4x25 yarım mekik,ve 3 hareket daha var adlarını blemi,yorum kusura bakmayın..şimdi benim tahminim mekik zorlamakta beni haa diceksiniz 4x25 mekik nedirki zorlanayım ama malesef bende öyle oldu çünkü o alanım ağrımakta.Hocamla konuştuım dedim hocam böyle böyle diye o zaman mekiği çıkartalım diğerleri yeterli olaacaktır dedi.
    Ben sizlere sormak istiyorum asıl amacım karın kaslarını ortaya çıkarmak ve haliyle göbek alanınındaki yağlarımı er,itmeye çalışıyoruz ben bu mekikleri kesersem yani çıkartırsam programdan bende bir eksiklik olmayacakmıdır...çopk aklıma takıldı ...bilgilendiriseniz çok sevinirim ..SAYGILAR.....

2. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Öncelikle geçmiş olsun. Ama sana şunu sormak istiyorum, yaza karın kasların çıkmış vaziyette girmek sağlığından daha mı önemli?

demircan256 bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler..Hayır hayır ben 3 aylık spor yapan arkadaşlardan değilim ben nisan ayında başladım ve hedef olarak 1 yıl koydum önüme ve maddi açıdan imkanım elverdiğince devam edicem..ben bu yazı kaslı geçirme olayında değilim..sadece öğrenmek istediğim elimde olan bir program var sonuçta ve ben bu programda mekiği çıkartırsam( hocamıon dediği için) neler kaybederim ?

4. Bluediver

Bluediver Üye

Beğenileri:
    276
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    ögrenci
    Yer:
    ISTANBUL/BURSA
    Hiç birşey kaybetmezsin, sakatlığın tamamen geçince devam edersin mekiğe. Hatta beline yük bindiricek hiç bi hareketi yapma derim bu ara.

5. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler bilgi için..ancak şöyle desem yani benim programı yazssam burda neleri yapmam gerek neleri yapmamam gerek bilebilirmisiz acaba..

ben spora 1 gün gidip ertesi gün dinlenme şeklinde devam ediyorum.Bu şekilde bende var olan program üçe ayrılmış durumda .

1.GÜN

GÖĞÜS

1-Yatarak üst göğüs
    2-Dambıl Benç(üst)
    3-Makina açış
    4-Kelebek

PAZU

1-Sehpada pazu(z bar)
    2-sağ sol dambıl pazu
    3-tek kol oturarak pazu

DİNLENME

2.GÜN

OMUZ

1-Öne pres
    2-dambılla enseye press
    3-ayakta dambılla yana açış
    4-berbet upright

ARKA KOL

1-Göğüsten aşşağı itiş
    2-clft dm triceps(yanlış yazmış olabilirim okuyamadım :))
    3-tek kol dambıl arka kol

DİNLENME

3.GÜN

KOLTUK ALTI

1-makinada karına çekiş
    2-göğüse çekiş(dar)
    3-tek dambıl karına çekiş

ÖN ARKA BACAK

1-ön bacak
    2-Leg curl biceps(sanırım bacak bükme,pazu bükme )
    3-arka bacak
    4-deglift

DİNLENME

değerli arkadaşlart programım bu şekilde ve ben bu programda daha 3. aşamaya gelmedim ilk 2 yi yaptım ve malum sakatlandım ama bu hafta sonuna doğru başlaycam tekrar..acaba bu program içinde belime ağrı yükleyecek hareketler varmı varsa hangileridir ve ben o hareketleri yapmazsam (mekik dışında)ne gibi eksi yönlerim olacaktır...

SAYGILAR...

Son düzenleme: 1 Haziran 2010
  6. FleXoR

FleXoR Özel Üye

Beğenileri:
    10.235
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Antrenör - Yazar
    Yer:
    Kırklareli & sivas
    Değerli üyemiz;

Konunuz ilgili bölüme taşınmıştır

Önceki Yer: Yeni Başlayanlar

Lütfen başlık açarken en doğru bölüme başlık açmaya özen gösteriniz.

Anlayışınız için teşekkür ederiz.

Saygılarımızla
    BodyForumTR Ekibi

7. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Teşekürler ve özür dilerim...olayın farkındaydım ancak an itibariyle mod arkadaş bulamadığımdan bişey yapamadım.daha dikkatli olmaya özen göstericem.saygılar...

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 01:45 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 01:43 ----------

Flexor .... sizin düşüncelerinizi alsaydım bari konu hakkında...

8. Freedommm

Freedommm Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Hell
    sen yağ oranını %6-7-8lere getirdiğin zaman görünecektir six pack o yüzden problem olmaz
    karın kasını geliştirmek pek zor değil zor olan üzerindeki yağı atmak...

9. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    sanırım six pack dediğiniz mekik oluyor ...ama tam olarak öğrenmek istediğim konu şu bu programda hangi hareket bel için zarar teşkil eder ve ben o hareketi yapmazssam vücut gelişimi açısından gerileme olurmu olmazmı ?.....

10. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Six pack ten kastı abdominalde(karın kası) 6 bölge.6 tane baklava diğer bir ifadeyle.Şimdi yanılmıyorsam genç bir arkadaşımızsın eğer ailende bel fıtığı vs gibi genetik bir bel rahatsızlığı yoksa,senin durumun incinmeden kaynaklanıyor yüksek ihtimal ama tabiki bir doktora görünmen gerek.Belkide ciddi bir rahatsızlıktır.Ama dediğim gibi büyük ihtimalle incinme,25 taneyi çıkarmak için hızlı bir biçimde çekiyorsun mekikleri,bu açıdan bir incinme olmuş olabilir.Kas gevşetici pomad alıp oraya sürebilirsin, kaslara birşeyler olmuş olabilir.Birde sormak istediğim bu yaptığın mekik bench sehpasında alt-orta miğdeyi çalıştıran mekik mi?Yoksa bildiğimiz klasik mekik mi?Eğer klasik mekik ise o zaten bele rahatsızlık veren bir mekiktir.Komple vücudu kaldırıp indirmek bele fazla yükleme yapar ve zarar verebilir.2-3 Hafta kadar ara ver eğer dediklerimi yaptığında geçer ise hafiften başlarsın ama dediğim gibi doktora görün.Ayrıca mekikleri çıkarman göbek bölgesindeki yağı atmakta pek sorun teşkil etmez.Evet belki etkiler ama çok fazla etkilemez.Çünkü bölgesel eritme yoktur.Tabiki oradaki kasların çalışması üstteki yağların atımına katkı sağlar ama dediğim gibi bölgesel eritme yok.Baklava konusunuda malesef rahatsızlığın geçesiye kadar bekliyeceksin.Ayrıca programında twist varsa onada dikkat et beline zarar vermesin.

Son düzenleme: 2 Haziran 2010
  11. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul

Kötü çocuq...bilgilendirmen için teşekkürler.Şimdi sakatlığım geçtiğimiz cumartesi meydana geldi ve vardiyalı olarak çalıştığımdan geceye geldim ve daha fazla dayanamadım ve hemen acile gittim bende bel fıtığından şüphelendim aslında ama doktorlar kontrol ettiler ve fıtık olmadığına karar verdiler ALLAH'A şükür...O günden beridir sadece dinleniyorum ve artık inşallah bir sorun olmazsa yarın tekrar devam edicem mekik olmadan tabiki..dürüst konuşmak gerekirse baklava bana baya uzakta neden derseniz adam gibi diyetimi imkanzıslıktan dolayı yapamıyorum ama elimden gelenin en iyisini yapmayada özen gösteriyorum..geç olacak ama sonunda olacak inş..son olarak mekik sehpasını sormuşsun aını bilmiyorum sana kendim gittiğim salondan resimle göstereyim...saygılar...

12. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Tehlikeli bir alet diye düşünüyorum,belini bu kadar yukarı kaldırıp indirmek ve bunu birde hızlı yaparsan üstelik 100 adet çok tehlikeli sonuçlar doğabilir.Sana link vereceğim orada normal mekiğin bilinçsiz çekilmesi durumunda oluşacak zarardan bahsediyor.(Komple vücudu kaldırmak zararlıdır o yüzden o alet çok tehlikeli)
    http://www.uzmantv.com/mekik-hareketinin-etkisini-artirmak-icin-neler-yapabiliriz

13. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Teşekkürler Kötü çocuq...ara veridim o alete bugün yeniden başladım kaldığım yerden fazla yormadan zorlamadan yaptım tüm hareketleri bir tek bunun dışında(mekik)...artık ne zaman kendimi iyi hissedersem 4x25 olmasada yarısını yapmayı düşünüyorum ama 2-3 hafta dokunmicam o alete....bilgilerin için teşekkür ederim.emeğine sağlık.

Sayfayı Paylaş