Sakatlık

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve zeugma27 tarafından 1 Ocak 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    Öncelikle, selamun aleyküm. Tam olarak konuya uygun başlık bulamadım, aşırı derecede omuz ağrısı çekiyordum gece acilen hastaneye gittim, doktor ara vermem gerektiğini söyledi benim için böyle bir şey söz konusu değil. (bunu söylüyorum çünkü burdaki hocaların beni düşünüp biraz ara ver diyebileceğini düşündüğüm için) omzumun çok daha kötü olacağını bilsem bile asla bırakmam. sizden yardım istediğim konu örnek veriyorum pullover yapıyordum bunun yerine butterfly yaparsam omza daha az yük biner bir süre bu sekilde devam edebilirim programımı yazıyorum karşılığı olan hareketler söylerseniz sevinirim bench press yerine smith machine yapmak aklıma geldi. herneyse fazla uzattım programı ekliyorum.

1.gün : gögüs ve biceps
    incline bench press
    incline bench db.fly
    bench press
    db. pullover

barbell curl
    alternative db. curl
    hammer curl

2.gün omuz ve triceps
    shoulder db. press
    db. side lateral
    db. fronth raise
    db. trapez

lying barbell triceps
    push down
    one arm db. triceps

3.gün kanat ve bacak
    lat pulldown
    cable rowing
    high pulldown
    hyperextension

leg press
    leg extention
    leg curl

şimdiden teşekkürler.

2. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hemşerim bu inat niye?

zeugma27 bunu beğendi.
  3. Kadir Baba

Kadir Baba Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    3
    Ve Aleyküm Es-Selam kardeşim , doktorların dediğini yabana atma . Sağlık herşeyden önemlidir. Bi müddet omuz bölgesini çalıştırma.

zeugma27 bunu beğendi.
  4. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    zamanım kısıtlı öyle söyliyim hayalimi gerçekleştirmek benim için herşeyden daha önemli elimden geleni verdim acı ter ve hatta gözyaşı bırakamam.

5. AnılDemirer33

AnılDemirer33 Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    3
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynı şekilde sol omuzum öyle ağır girdiğim için oldu omuz press e 25 liklerle giriyordum şimdi ise 15 bile zor kas gevşeticilerle duruyorum inşallah bir an önce geçer...

zeugma27 bunu beğendi.
  6. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    eyvallah sanada geçmiş olsun. aynı sorun bendede sol omuz neden oldugunu bile bilmiyorum birden agrıyla uyandım hiç gitmeyen bir ağrı, ağrı kesiciler sadece azaltıyor ama tamamen geçmiyor ağrı kesici olmadan dayanmak mümkün degil agrı kesici bile işe yaramadı dün iğne vurdular ancak öyle geçti suan iyiyim ve salona gidiyorum.

7. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    hayalin sakatlanmak mı? ya da bu sporu tümden bırakmak mı?

zeugma27 ve serialno bunu beğendi.
  8. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bunun olabileceginin farkindayim ve bunu goze aliyorum basaramamak omzumun sakatligindan daha cok aci verecek cunku bana zamanim kisitli bekleyemem

9. Bekci

Bekci Üye

Beğenileri:
    6.189
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    EU
    Madem birakmak istemiyorsun birakmak zorundada degilsin,omuzunuda dinlendirirsin,tamamen alt bölgeye odakli calisirsin,birergün arayla bacak antremanlari yapar testonu tetiklersin,karin antremanlari yaparsin,fazla yaglarin varsa bunlarin yaninda kardio agirlikli bir program yaparsin,hem omuzun bu süre zarfinda iyilesir Hemde kayip yasamamis olursun,bu arayi kazanca cevirmis olursun.
    Gecmis olsun.

zeugma27 bunu beğendi.
  10. Yaver27

Yaver27 Üye

Beğenileri:
    1.404
    Ödül Puanları:
    113
    tamam da acelen niye haftaya yarışma falan mı var?

zeugma27 bunu beğendi.
  11. StormBlast

StormBlast Üye

Beğenileri:
    1.087
    Ödül Puanları:
    103
    Smith Machineden uzak dur. Barbella yaptığın bütün press hareketlerini dumbbell ile yapmaya başla. Rotator Cuff egzersizleri yap diyeceğim ama bu inatçılıkla yapar mısın kestiremiyorum

zeugma27, Bekci ve Balboa7 bunu beğendi.
  12. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    bekçi, yorumun için teşekkür ederim öncelikle. biraz önce arkadaşımlaydım aynısını o da söyledi durmayacagımı biliyordu ve bana kızdı saçmalama doktor bırak diyor sen gidip agırlık kaldırıyorsun tarzı seyler söyledi anlattı anlattı pekte umrumda olmadı en son bacak calısabilirsin omuzla alakası yok dedi kafama yattı benim sorunum hiç bir şey yapamamakla ilgili bu benim için çok kötü. eğer dedigin gibi bacak hareketleri kardio konusunda yardımcı olursan eger müsaitsen çok sevinirim ve uygularım.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2015 ---
    bilgim olmadıgı icin bench press yapıyordum onun yerine omuzum etkilenmesin diye smith mac.'de yaptım tavsiyen için teşekkür ederim geç oldu bugün için ama en azından bilgi edinmiş oldum. inatçı oldugumu nerden çıkardın bilmiyorum burda kimseye saygısızlık yapmadım hatta herkese teşekkür ederim gerçekten ve yaptıgımın dogru olmadıgını söyleyeceginizi bildigimi konuyu açarken yazdım zaten iyi niyetinizden şüphem yok ama hedefime ulaşmam gerekiyor herşey bununla ilgili tekrardan teşekkür ederim herkese ve yanlış anlasıldıysam kusura bakmayın.
    --- Mesaj birleştirildi, 1 Ocak 2015 ---
    yok, yarışma değil bu sporda yeni olduğumu bile söyleyebilirim hatta 10 ay kadar bir zamanım var amacıma ulaşmak için elimden geleni yapıyorum burdan bunu şu nedenden dolayı yazıyorum insanın istedigi zaman başaramayacagı şey yok gidiyorum ne iş bulursam çalışıyorum herkes gezip eglenirken okula gidiyorum ve spor yapıyorum bu spor masraflı oldugu için çalışıyorum yumurta tavuk vb. paramı cıkarıyorum bu kadar emek veriyorum ve sakatlanıyorum bu gerçekten çok üzücü eğer böyle bir motivasyonum olmasa devam etmem zor olurdu pes ederdim bu şey herşeyini vermekle ilgili ve ben bunu yapabilirim.

Son düzenleme: 1 Ocak 2015
  13. remzi44

remzi44 Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    8
    selamun aleyküm arkadaşlar. ben bu foruma yeniyim daha çözemedimneyi enreye yazıcagını buraya yazıyım dedim. ben wushu sanda dövüş sporu yapıyorum yaklaşık 2 senedir geçen hafta müsabakada kroşe sallarken boşa gitti omuzum çıktı daha dogrusu tam çıkmadı kolumu oynatamadım acı falan hissetmedim ama omuzum biçimsiz duruyodu farklı duruyodu yaklaşık 10 saniye sonra hiç bir müdahale olmadan kendi kendine düzeldi ne bir kıt sesi ne bir acı hissettim. 2 gün hareket kısıtlılıgı oldu omuzda acı oldu sonra geçti şuan acı yok denilecek kadr az sadece arada sızı oluyo ve tekrardan çıkar diye çok korkuyorum sizce bunu önlemek için ne gibi egzersizler yapılmalı daha fazla agırlık kaldırmalımıyım omuzun güçlenmesi için?

14. zeugma27

zeugma27 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    8
    hastaneye gitmelisin.

Sayfayı Paylaş