Sakatlığımdan sonra vücut geliştirmeye başlamayı düşünüyorum okurmusunuz hikayemi

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve Anatolim tarafından 24 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. Anatolim

Anatolim Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba herkeze size hikayemi anlatmak istiyorum

Yaşım 17 ismim Can.Ben 2 sene öncesine kadar profesyonel taekwondo yapıyordum taki türkiye şampiyonasına 3 ay kala sakatlanana kadar.Bu sakatlanma sonucunda 1 sene boyunca spor yapamadım sakatlanmam ise bel kayması ile kas yırtılması doktor bana dövüş sporlarını hayatım boyunca tekrar yapmamamı söyledi ve ben o an yıkılmıştım yaklaşık 2 ay fizik tedavi gördükten sonra ağrılarım azalmıştı ve yüzme sporuna başlamıştım yüzmeyi 5 ay yaptıktan sonra maddi ve psikolojik durumlardan dolayı bırakmak zorunda kaldım.Tekrar dövüş sporu yapamamak beni çok psikolojik yönden etkilemişti.Belki bazılarınız aptal salak diyecek fakat öyleyim çünkü bu durumdan sonra sigaraya başladım sporla aramı kestim tam 20 kilo aldım şuan mahvolmuş durumdayım eve kendimi içime kapattım pc oyunları oynuyorum dizi film seyrediyorum hayatımın neşesi yok açıkcası.Şuan bi fitness salonu arayıp tekrar spora başlamak istiyorum.Burdaki abiler ablalar kardeşler benim fitness sporunda tekrardan belimi sakatlama riskim yüksek mi ? ağrılarım neredeyse hiç yok fakat çok nadir olsada arada bir ağrıyor belim.Bu sporu başarılı bir şekilde yapabilirmiyim ? Mecbur spor salonunda bele çok fazla yük binen hareketleri yapamıyacam bu yüzden vücudumda dengesizlik olur mu ?(bi taraf çalışıp bi taraf çalışmama gibi) Veya bu spor belime iyi gelirmi kasları güçlendirmek açısından ?

Çok yazdım biliyorum ama spor geçmişimi belirtmek istedim bana yardımcı olan abiler,ablalar,kardeşler sizlere şimdiden çok teşekkür ediyorum doktoruna sor falan gibi mesajlarda gelicek elbet fakat ben doktoruma danışıcam bu spor olayını ama birde profesyonel bu spor ile iç içe olan kişilerin görüşlerini almak istedim çünkü sizin görüşleriniz benim için çok önemli teşekkürler

2. Dr.Who

Dr.Who Üye

Beğenileri:
    37
    Ödül Puanları:
    28
    Senaryo gibi biraderim üzüldüm durumuna sigara içip hayatını karartma sen 17 yaşındasın!.Hızlı gelişeceğine yavaş yavaş gelişmeye çalış.Ayrıca Bruce Lee'nin bir sözü vardır. 500 değişik tekniğe sahip olmaya hiç gerek yoktur. Tam kavranmış ve ustalık kazanılan 10 teknik yeter de artar bile.İyi olduğun alanda ustalaşmanı tavsiye ederim hayaller kur ve onları gerçekleştirmek için çabala

Bir şey daha söyleyeyim. 1970 yılında Bruce Lee antrenman yaparken belini ciddi şekilde sakatladı. Doktorlar bir daha spor yapamayacağını ve yapmaya kalkarsa da bunun çok tehlikeli olduğunu söylediler fakat o hayatını adadığı spora her şeyini riske ederek devam etti. Sonuç olarak mucizevi bir şekilde tam olarak iyileşti ve o yıldan sonra 5 film daha çekti.

Son düzenleme: 24 Mayıs 2014

Sayfayı Paylaş