Sakal Sorunsalı...

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve Defactors tarafından 15 Haziran 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    19 yaşındayım.Yaklaşık 3-4 senedir traş oluyorum.Yüzüme 1 kere jilet vurmadım.Hep makineyle almışımdır bu kadar sene.Kıla yatkın genetiğimiz var kimsenin sakal çıkmama sorunu yok sülalede.

Çene kısmında fazla çıkarken bıyıkda çeneye oranla çok az çıkıyo bu durumu nasıl eşitleyebilirim.Aynı zamanda hiç cücükde çıkmıyo.

2.ci sorunum ise ;Sakalların elmacık kemiği kadar uzanıp kendi cumhuriyetini kurması.

Allaha şükür şimdi böyle bir problem yok ama makineyle aldığım için yukarıya çıkacakmış gibi duruyor.Makineyi bırakıp artık bunun içindemi jiletemi geçsem beyler ?

Yardım eden herkese teşekkürler..

2. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Neyle tıraş olduğunun sakal dağılımı ve sertliği açısından bir önemi yoktur. Jilet sakalı açılı budadığı için sanki sert çıkıyor izlenimi verir aslında alakası yok. Sorun gördüğün şeyler genetik. Bence sorun görmen anlamsız "güzel" algısı herkes için Hollywood yıldızı gibi olmak zorunda değil. Çok gerekliyse-mesela tek kaşsan- lazerle yaktır kılları ama kıl çıkmayan yerde çıkartmaya uğraşma. Zaten büyük ihtimalle 25 yaş civarı tam performanslı bir sakalın olacaktır.

Bunun yanı sıra, bence tıraş sadece biz erkeklere has, özel bir olay. Bunu angarya görmek yerine keyfini çıkarmaya çalış. Ben uzun zamandır usturayla tıraş oluyorum ve bu en sevdiğim hobilerimden biri. Makine falan fazla "light" işler. Geleneksel tıraşı tavsiye ederim, şuradan başlayabilirsin: http://www.geltir.com/

Defactors bunu beğendi.
  3. demircan256

demircan256 Üye

Beğenileri:
    2.198
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    güvenlik
    Yer:
    istanbul
    Badem yağı sıklaştırı diye biliyorum bir araştır istersen.Yani seyrek yerini eşitlemek adına bunu deneyebilriisn.

Defactors bunu beğendi.
  4. sessizCiglik

sessizCiglik Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    38
    asla hicbirsey yapma! senin yasindayken benimde biyiklarim seyrek sakalim daha gürceneydi hatta biyiklarim ortasi acikti, cemaatci biyigi gibi cikiyordu biyiklari kesmeyince :D ama simdi yas oldu 28 hersey oturdu yerine. birak akisina 24-25 olunca oturur sakalinda biyiginda. makinaya devam etmeni tavsiye ederim ve yanaklarinda sakal degil tüyler varsa sir agdayla al yukari tirmanmasin diye. ben yillardir seviyesi yukari cikmasin diye sir agda yaptiriyorum. faydasi da var. asla lazer yaptirma. killar gider 25inden sonra tekrar cikar. lazer icin ayni göz gibi en az 25i bekleyin diyorlar.

Defactors bunu beğendi.
  5. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    bıyıklarım seyrek değil az geç sürede çıkıyo ve gayet sık.Ama 1 haftada uzatıyorum çenedeki sakallar siyah siyah olmuşken bıyıkta çeneye nazaran daha az çıkıyo ve buda estetik olmayan bir görüntüye sebebiyet veriyor.Jiletle alsam çıkma sürelerini eşitleyebilirmiyim. ? Yanaklarımda felan gayet var sakal.

---------- Post added at 17:02 ---------- Previous post was at 17:00 ----------

Anlatmak istediğim jilet sakal çıkarımını daha az bir sürede yapmıyor mu makineye göre ? Çenede sakal fazla iken bıyıkta ona nazaran daha az olması çok kötü bir görüntüye sebebiyet veriyor.Valla belli bir yaştan sonra dediğiniz gibi olabilir ama şu an benim yaşımdaki biri için sakal olucaksa böyle olucak olmucaksa angarya :(

6. SweeneyTodd

SweeneyTodd Üye

Beğenileri:
    200
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    İstanbul
    Yukarıda da belirttim, jiletin ya da bir başka tıraş yönteminin "sakal çıkarmayla" ilgisi yok. Olay hormonal, dolayısıyla genetik, dolayısıyla normal şartlar altında çözümsüz. Sakal çıkarmak için hormon kullanarak nadide bir ahmaklık yapmayacağını düşündüğümden çözümsüz diyorum. Yüzünü beğenmeyen kafasını kesebilir, çözüm olarak görülebilirse yani :)

Kız olsam, sakalı ne kadar güzel olursa olsun, "olmucaksa" yazan bir adamla çıkmazdım. Kılı tüyü bırakıp geliştirebileceğin yönlerin üzerine yoğunlaşmanın çok daha faydalı olacağını düşünüyorum.

Berkay Türkkan bunu beğendi.
  7. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Hayata farklı pencerelerden bakıyoruz 19 yaşındayım 32 yaşındasın.''ya'' ekini yazmadım diye beni seçmeyen kız ile zaten işim olmaz ki. Merak etme geliştiriyorum zaten.

8. CranTz

CranTz Üye

Beğenileri:
    140
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ordu
    cok basit anlatmışsında '' olmayacaksa'' kelimesin '' olmucaksa'' demişsin.Bu o kadar basit bir bozukluk değil

9. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA
    Sorun burada benim anlatım bozukluklarım değil,sorun başlıktada belirttiğim gibi.Ona çözüm sunmaya uğraşalım bence,ya da uğraşmak istemiyorsak uğraşmayalım bu kadar basit.

10. FedoR

FedoR Üye

Beğenileri:
    90
    Ödül Puanları:
    0
    15 yaşından beri traş oluyosun çok erken başlamışın maşallah yani. benim fazla sakalım yok o bile bana boş iş geliyor sıkılaştırmayı geçtim onu nasıl yok ederim onun derdindeyim. kıldan yarar gelse af edersin k.ç ımda çıkmaz demişti bir abim. bende o abime katılıyorum :D

Defactors bunu beğendi.
  11. Defactors

Defactors Üye

Beğenileri:
    19
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    ANKARA

Şöyle kirli sakal çok hoş duruyor bende.Dediğin gibi babyface olsam senin gibi yakışmayacağını biliyorum.Yakışıyorsa sorun yok,ama kirli sakalın bayanlar üzerindeki etkisi başka.:D

Sayfayı Paylaş