Sakal İzleri Sorunu :(

Konusu 'Kişisel Bakım' forumundadır ve divana tarafından 12 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 10 üye.
  1. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    arkadaşlar merhaba size bir sorum olucak şuan sakallarım tam olarak çıkmadı ancak ileride sakallarımda çoğalma olduğunda ister istemez jilet vurmak zorundayım ancak benim istediğim sakallarımı kestiktek sonra belirgin bir şekilde sakal izleri kalmaması bazı futbolcular ve bazı aktörlerde görüyorum sakallarını kestiklerinde sanki köseymiş gibiler görünüyorlar
    ör:
    Sergio Ramos
    Brad Pitt
    Tom cruise
    Paul Walker
    C.Ronaldo
    ...

Şimdilik aklıma bunlar geldi acaba traş makinesi ile olduklarından böyle yada sık traş olduklarından mı :D

herkese şimdiden teşekkürler.

2. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    bahsettiğin şey sakalı çizdirmek diye geçiyor lazer epilasyonla çizdiren arkadaslarım vardı

3. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

peki çizdirdikten sonra dediğim gibimi olucak yoksa bir daha sakal çıkmıycakmı?

4. zhu.zhq

zhu.zhq Üye

Beğenileri:
    338
    Ödül Puanları:
    73
    o taraflarda bidaha çıkmicak ama sen traş olurken yukarılarada jilet vurusan çıkabilir. yani o izden yukarılara jilet değmesin

5. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    hayır arkadaş onu demiyor.Sakal kesildiği zaman sakalların belli olup olmamasını söylüyor.Bence bu genetik %80 testosterona bağlı birşey bende zaman zaman dikkat ederim buna.Mesela yaşlılarda testo seviyesi az olduğu için sakal izi olmaz veya vücudu çok kıllı olanlarda sakal yeni kesilse bile acayip bir iz olur.Yani bu tamamen genetik senin bu konuda yapacağın pek bir şey yok.

6. coder

coder Üye

Beğenileri:
    132
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    istanbul
    o örnek verdiğin ünlüler hiç bir yere makyajsız çıkmıyor. fondotenle o izleri kapatmak çok kolay. bir de doğal hallerini görmek lazım.

7. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    coder yok artık adam maca fondotenlemi çıkıcak hemde sakal izi görünmesin diye ?

8. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    bu yüzdeki yağ oranıylada orantılı olabilir mi ? mesela bahsettiğim kişiler yüzleri çok gergin ve yağ oranı az görünüyo.mesela ben hiç bir şişman adamda sakalları kesildiği zaman izleri yok olduğunu görmedim.Sizce bundan kaynaklı olabilir mi ?

9. kaka

kaka Üye

Beğenileri:
    134
    Ödül Puanları:
    53
    tam tersi şişmanlarda iz daha az rastlanıyor benim gözlemlerime göre.Çünkü yağ miktarıyla östrojen artıyo ve testoyu etkiliyor bu sayede sakallarda zayıflıyor tıpkı yaşlanınca olduğu gibi.

10. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

bunun bi çaresi yokmu tam olarak :D benim sakallarım tam olarak gelince öyle izlerin kalmasını istemiyorum şimdiki gibi babyface kalmaz mı :D ?

11. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0
    Sinek kaydı yapacaksın.Ben traş olurken 3 kez traş olurum.Bir kere keserim sonra 2 kere daha üstünden geçerim.İlk olduğunda belli bir boyutta kalıyor sakal 2.3. kez olurkende sakala ters yönde darbelerle keseceksin ki iyice sinek kaydı olsun.Bazılarında kıl dönmesi flan olabilir bende hiç olmadı.

12. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

peki o zaman suratın tahriş olmasını nasıl önleriz.

13. Kötü Çocuq

Kötü Çocuq Üye

Beğenileri:
    153
    Ödül Puanları:
    0

1-Sakalı çok uzamadan keseceksin ki,sakallar jiletin içine dolmasın,dolarsa sen sakalı kesebilmek için daha fazla deriye bastırmak zorunda kalırsın ve tahriş olur.
    2-Ucuz permatiklerden değil kolay kolay suratı parçalamayan 3 başlı jiletleri kullanmalısın.
    3-Sakalın yumuşatılması çok önemli duştan sonra traş olmanı tavsiye ederim ki ben duştan önce olurum,ayrıca köpüğü iyice yedirmek gerek yoksa tahriş olma ihtimali yüksek.Sıcak suyla suratını ıslatıp köpüğü iyice yedirirsen sakal yumuşar ve daha rahat tahrişsiz bir traş olur.
    4-İlk seferde normal uzama yönüne doğru kes,2. seferde uzama yönünün tersine.3. seferde aynaya yaklaşıp bak ve gerekirse jileti yan olarak suratına sürki iyice sinek kaydı olsun.
    5-Traş bitince kolonya değil krem kullan.

Ayrıca tek seferde kesince kısa sürede kirli sakal olurken 2 veya 3 kez traş olup sinek kaydı yapınca kirli sakal olma durumu 2 gün gecikiyor.Ben bu kadar biliyorum doğru mu yanlış mı tam olarak araştırmadım ama bu şekilde uyguluyorum.Krem flan kullanmam fakat kullanmak gerek.Bunlardan hepsinden daha kestirmesi usturayla traş olmak onunla 2 kez yaparsan tam sinek kaydı olur.Çünkü traş olurken jilete kıl birikmesi veya jiletin eskimesi gibi durumlar olmuyor.ve usturanın özelliğinden dolayı daha rahat küçük dokunuşlar yapabiliyorsun.

divana bunu beğendi.
  14. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11

çok teşekkür ederim dostum :D

15. van_damme34

van_damme34 Yeni Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    O ÜNLÜLERİN KULLANDIGI JiLET SENİN BENİm kullandıgımıza benzemez :D avrupada dayım var özel olarak bir kaç çeşit kaliteli jilet getirmesini söyledim. birçoğu tek seferde pırıl pırıl yaptı yüzümü türkiyedekii jiletler daha dandikmiş avrupadanda gelse başka biryerdende gelse 2.sınıf yapımı yolluyorlar ülkemize. 3başlı jiletler önceden yoktu öncedende bu aktörlerin yüzü parlaktı 3 başlıklıyı kullanmanızı şahsen önermem ne o ya ormana mı giriyoruz :D 2 BAŞLI NEYİmize yetmiyor.

Mesajınız otomatık olarak birleştirilmiştir---------- mesajın eklendiği saat 00:19 ---------- ilk mesajın gönderildiği saat 00:16 ----------

ayrıca kesimde belli bir süre sonra ustalıga eriyoruz sakalları çok uzatmadan ve jileti doğru tutarakta sorunları aşabilirsin.

divana bunu beğendi.
  16. divana

divana Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    eyw dostum :D haklısın galiba

17. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    "Sinek kaydı tıraş" kesin çözümlerden biri olmakla birlikte ters almanın çok sağlıklı olmadığı söylenilir. Ayrıca heves edip sakal bırakılması durumunda estetik bir şekilde sakallar çıkmayıp karmaşık bir şekilde uzaması gibi hoş görünmeyen bir durumla da karşılaşılabilinir.

18. Desperate81

Desperate81 Yeni Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    sıfır alan makineler var

19. ynss

ynss Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sinekkaydı traş olsanızda 6-7 saat sonra gene iz çıkıyor yüzünüze ara bölgelere epilasyon yaptırıp tüy sayısını azaltmanız gerekiyo çünkü tüyler çok olduğu için o oyle görünüyo

20. BassHunter

BassHunter Üye

Beğenileri:
    41
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    Sanırım yaşın öyle saç sakal birbirine karışacak kadar büyük değil(yanıldıysam düzelt).

Sana tavsiyem ilk traş olmaya başladığında sadece bıyık bölgesine (dudak üstü) jilet vurmandır. Favori çene gibi diğer yerleri berberlerin kullandığı güçük başlıklı makinalarla alabilirsin. Özellikle favorileri jilatle alırsan daha fazla belli olur.

Ayrıca öyle 3-4 başlıklı aletlere gerek yok 2 başlıklı yeterli olacaktır.

Dediğin ünlülere gelirsek onlar hergün düzenli traş olan insanlardır. Aksi taktirde lazer yöntemini yüzede uygulamış olma ihtimalleri var.

Sayfayı Paylaş