Saglam antrenman-Az beslenme sorunu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve TheKing tarafından 20 Aralık 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. TheKing

TheKing Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Ankara
    arkadaslar az beslenerek azdan kastim (gunde 60 70 gr protein alimi ile ve normal duzeyde karbonhidrat alimi ile ) ve saglam antrenman yaparak kas artisi yasamak mumkun mudur

2. Rinkushichi

Rinkushichi Üye

Beğenileri:
    1.138
    Ödül Puanları:
    103
    İlla mümkündür diyen fazla proteine gerek yok diyen çıkacak ama ben fikrimi belirteyim, ahım şahım bir şey bekleme 60-70 gr protein ile.

100-150 gr arası protein, 300-400 gr karbonhidrat, 50-100 gr yağ "minimum" değerlerin olsun.

Ha bunları almazsan gelişim olmaz diye birşey yok olur ama yavaş ve az olur.

3. canberkdinc

canberkdinc Yeni Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul
    kilon x2 ile protein alman lazım gram karbo olarak her ögun 1 tabak lapa pilav ye senı durduramazlar

4. SiR_Arawn

SiR_Arawn Üye

Beğenileri:
    868
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir/Buca
    https://www.bodyforumtr.com/vbforum/protein-nedir-g-nde-ne-t65767.html şu konuda protein ile bilgili var , aşırı ağır tempo çalışan ileri düzey sporcu için

60kg= 95gram
    70kg= 115gram
    80kg= 130gram
    90kg= 145gram
    100kg= 160gram

gramlar verilmiş ama sen ileri düzey değilsindir diye düşünüyorum. linkte şeyde var yeni başlıyan ve orta seviye sporcuların protein alışıda var.Antremanın ne kadar ağır o önemli , herkesin dediği gibi elinden geldiğince beslen sporunu yap zaten gelişirsin bunu düşünme bence sen şunu doğru antreman mı yapıyorum , hareketler doğrumu bu ikisi doğruysa beslenme tekniğinde doğruysa bir problem yok demektir.

5. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Arkadaşlar günlük protein alımında protein tozunu dahil mi tutmak lazım?

6. sqols

sqols Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    Doha
    tabiki dahil tutmak lazim, zaten o yuzden aliyoruz ama sen atiyorum hedefin 100 gram protein almaksa ve 60 gramini 2 olcek whey icip aliyorsan bunu hic hesaba dahil etme, onemli olan dogal besinlerden mumkun oldugunca karsilayip kalani toz la telafi etmek. sonucta cok zor bir is degil, yagi suyu suzulmus bir konserve ton baliginda yaklasik 25-30 gram protein var, gunde 150 gram tavuk eti arti sut yumurta destegiyle 60-70 gram protein alabiliriz, idman sonrasi bir olcek whey ile 110-120 gram proteine ulasmiz oluruz ki cogumuzun yag orani dusulmus kilo miktarinin gram olarak 2kati kati proteini almis oluruz

teamst bunu beğendi.
  7. teamst

teamst Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Teşekkür ederim sqols, ben 80 kiloyum boyum 1.78, ideal kilom 72, 72kilodaki yağ oranımın %10 olduğunu varsayarak yaklaşık 60kilodan 120gr ı tamamlamaya çalışıyorum hergün. Bunun 33gramını 1 ölçek wheyden alıyorum o zaman. 200gramda göğüs eti yiyorum ve onu besi tavuğu olduğu için 30gram sayıyorum, geri kalanı da dediğin gibi birkaç yumurta 100gram süzme ton balığı, 50gram lor vesaire ile 120'ye tamamlamaya çalışıyorum. Umarım doğru yapıyorumdur.

8. erkan3004

erkan3004 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kilon x 1.5 gram protein. günlük alman gereken protein ihtiyacın. hesabını kendin yap :))

Sayfayı Paylaş