Safra Kesesi Hastalarının Body Building Yapması.

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve evoricciardo tarafından 8 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. evoricciardo

evoricciardo Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar merhaba,

Ortalama 15 yıla yakın süredir fitness yapmaktayım. Doğuştan gelen fit vücudum sayesinde özellikle bir kas yapmak istememekteydim. Fakat 3 yıl önce kendim için tarihi bir karar alıp, ÖRN: 36 cm olan kollarımı ve genel olarak tüm vücudumu geliştirmek istedim.

Düzenli yememiin yanı sıra, takviye gıda ürünlerinide birlikte aldım. Animal pump, stak, beef aminos, liquid amino, creatin, tribulus, protein tozu vs... 3 yıl içerisinde 40 cmye yaklaşan kollarım ve fit bir vucudum oldu.

Asıl sorun 1.5 senedir gizli olarak duruyor. Kullandıgım haplar ve tozların dışında haftasonu alkol aldığımda iki gün boyunca inanılmaz bir mide ağrım oluyordu. Yerimde duramıyordum, kan testi, gayda, efor testi, vs... tüm testleri yaptırttım:( Sonuç olarak aslan gibi bir erkeksin birşeyin yok denilip, hep geri gönderildim. En son 1.07.2013 tarihinde gene ramazandan önce alkol jubilesi yapalım diye bolca bira içtim ve ötekisi gün tekrardan hastanelik oldum. En sonunda akıllı bir doktora denk gelmişimki safra kesesi olabilir dendi ve safra kesemde yağlanma oldugunu söyledi, nettende araştırdığımda bendeki semptomlarla aynı rahatsızlıklar görülüyordu. Ve bunun en büyük düşmanı YUMURTAYMIŞ!!!!

Baya uzun yazdım kusura bakmayın açıklayıcı olsun ve benim gibi ağrı çekenler varsa hemen ultratomografi tüm batım çektirsin!!! Şimdi doktor bana gaz yapan sebzeler, çiğ meyveler, sebzeler(mercimek, bakla, fasulye),süt, kırmızı et, yumurta, alkol, protein tozları, kahve, gazlı içecekler herseyi yasakladı!

1 ay boyunca test edileceğim eğer ki çamur geçmezse safram alınacak :((( Dua ediyorum hemen geçer:( Tabii bu sırada en azından vücudum hamlamasın diye spor yapmak istiyorum. Nasıl beslenebilirim sizce? Ne yapsam acaba? Öneriniz veya başınıza gelen var mı? Vücuduma proteini balık dışında nasıl sokabilirim?

Çok teşekkürler...

2. Rigid Body

Rigid Body Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Makine Mühendisi
    Yer:
    İstanbul
    Iyi gunler ,

Nasil beslenmenizle ilgili olarak net bisey soyliyemiyecegim fakat sizinle ayni semptomlarda agrim oldugunu belirtmek istedim.

Aydir fitness yapiyorum ve oldukca yagli bir vucudum var. Yaklasik 1 aydirda duzenli beslenmeye calisiyorum. Lifli ve protein agirlikli bir beslenme programim var. Yasim 25 ve 177 boy 100 kiloda agirligim var.
    son 1 haftadir sag mememin hemen altinda icten gelen bir agri var.sizinkisi kadar dayanilmayacak duzeyde degil fakat surekli ayni yogunlukta bir agri mevcut.karaciger veya safradan geldigini dusunmekteyim fakat tam olarak neden oldugunu bilmiyrm. Kan tahlili yaptirsam cikar mi acaba.yardimlarinizi beklemekteyim.saygilarimla.

Sayfayı Paylaş