Saf Ektomorfum Kilo Alamıyorum!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozdenahmett tarafından 31 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Yok be reis inş. En azından bi 5 cm uzarım ya :D bb için dediğin gibi doldurması zor ama doldurunca süper oluyo :D

SoldiersOfGod bunu beğendi.
  2. HighMami

HighMami Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    13
    Merhaba kardeşim öncelikle bunu profesyonel biri olarak değilde deneyip yapmış biri olarak söylüyorum belki hatalarım vardır benimde. Bende 18 yaşındayım, 1.71 - 52 Kilo idim aynı şeyleri banada söylüyolardı yakışınlısında çok sıskasın zayıfsın.Kemere ek delik falan açıyordum.Bunu kafaya takınca spora yazıldım ve internette araştıra araştıra yiyebilceğim yiyeceklere baktım.Sana ilk önerim asla açlık hissetme açlık hissedince eriyormuşsun gibi düşün makarna yap pilav yap 2 saatte bir ye gün içersinde günde 150-200 gram tavuk göğüsü tüket birde.Sonra yulaf çok önemli sabahları yada gece ara öğünü olarak 100 gr yulaf 40-50 gr cici bebe(bu sana kalmış ama tadını güzel yapıyor) içinede biraz kuş üzümü at istersen ceviz falanda atabilirsin üstünede 2 yemek kaşığı kadar bal dök ye onu mesela zorlanıcaksın belki ilk başta bu kadar yemeğe ama inan alışıyorsun.Youtubeda kilo aldıran sporcu yiyecekleri var bunları takip et.Ve yumurta tüketmeyi unutma.Annene söyle nohut, kurufasulye, yeşilmercimek falan baklagiller yapsın ama her yemeğin yanında 1 tabak pilav yada makarna yemeyide unutma (ben genelde pilav yiyiyorum tercih senin yine) günlük en az 500 ml süt falan tüket.Biraz bütçe zorluyor evet ben çalıştığım için bu kadar rahat takılabiliyorum sen azcık kısadabilirsin ama makarna pilav zaten pek bütçe zorluycağını düşünmüyorum.Ama kilo almak istiyorsan gözden çıkarıcaksın.Ayrıca ara öğünlerin ynaında 1 elma olur muz olur evde meyve varsa göm direk ben pek evde meyveye rastlamıyorum çalışıyorum bide alıyorum dolapta kalıyo unutuyorum falan bozuluyo meyve yiyemiyorum pek.Bunları yaptıktan sonra sadece yemekle kalmıyor bunları sporda en güzel şekilde yakman lazım o zaman gerçekten kalıcı kiloya dönüşüyorlar ve vücudunun geliştiğini görüyorsun.Vücudun geliştiğini gördükçe bu sana zaten moral veriyor iki kolla iyice sarılıyorsun olaya.Ben 20-25 günde 52.5 kilodan 56.1'deyim ve hala devam ediyorum.Koluma bol gelen saat şuan tam oturuyor hatta iz yapıyor bunları gördükçe moralim düzeliyor.Sende bendensin o yüzden bu kadar anlattım dediklerimi yaparsan kilo alıcaksındır.Kolay gelsin şimdiden bu kadar uzun uzun anlattım ama gözün korkmasın bigün dene bunları..

3. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18

Gerçekten çok saol valla ya daha çok heveslendirdin beni eyvallah :))

4. egemenn

egemenn Üye

Beğenileri:
    52
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    kendini çok kaslı iri biri gibi düşün ve bu kasları eritmemen için hergün onu beslemek zorundamışsın gibi düşün ve yemeğini öyle ye :) patates çok kilo aldırıyor bak aklında bulunsun günde 1 1.5 kg patates bile sana yarar farkedersin farkı. fıstık ezmesinin 100 gramında 530 kusür kalori var durumun iyiyse hergün 1 kavanoz fıstık ezmesi yemeye çalış. sabahları erken kalk kahvaltını erken yap. antreman mutlaka yap, full body workout u araştır forumda. bide proteinli besinler tüket işte et balık vs. bi tavsiyem daha var o da siyah fasulye. baya besin değeri yüksek. yemeğin yanında piyaz gibi salata niyetine ye :) bende 196 boy ile 55 kg olduğumu bilirim ve şimdi 97 kg yim

Sayfayı Paylaş