Saf Ektomorfum Kilo Alamıyorum!

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve ozdenahmett tarafından 31 Temmuz 2016 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 15 üye.
  1. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Merhaba abilerim hocalarım. 16 yaşındayım 1.75 boy belki bi kaç cm fazla 47 kg geliyorum o da kıyafetle durumu siz düşünün. Pek yemek yiyen birisi degilim iştahımın oldugu söylenemez yemek seçerim. etrafımdaki insanlar yakışıklı oldugumu fakat saglıksız bir biçimde zayıf oldugum için kötü göründüğümü söylerler.
    pantolona kemer taktıgımda son deliginin haricinde bi kaç tane daha delik açarım kemerime olayın boyutunu farkedebiliyorsunuzdur. Hastaneye gitmedim bunun için çünkü kahramanmaraşın ilçesinde yaşıyorum devlet hastanemizde diyetisyen bölümü yok nereye gidecegimi bilmiyorum tek çarem siz kaldınız. öncelikle kas yapmak istemiyorum sadece saglıklı olmak istiyorum. o kadar zayıfım ki legen kemiklkerim bile dışarda kalıyor bellirgin bi şekilde ele geliyor. Bileklerim çok ince kaburgalarım sayılıyor tişört giyerken utanıyorum bileklik felan bile takamıyorum gerçekten zor durumdayım.

SÖYLENEN HERŞEYİ DİKKATE ALACAGIM LÜTFEN YARDIMCI OLUN YATMADAN ÖNCE 2 TABAK MAKARNAYLA 2 EKMEK YE DİYECEKLER LÜTFEN GELMESİN İSTENİRSE FOTOGRAF KOYARIM ŞU AN ONDAN BİLE ÇEKİNDİM.

2. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Sabah kahvaltını sıkı et yumurta lor peynir yulaf gibi ara öğünleri arttır akşam protein karbonhirtat yüksek ye gece yatarken ye tavsiyem keçi boynuzu pekmezi ye kendine kg aldıran shake yapabilirsin

3. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Günlük kaç kalori almam lazım kesin olarak bi internet sitesinden hesapladıgımda günlük aldıgım kalorinin yarısını alıyormuşum farkettim fakat ne kilo veriyorum ne alıyorum burda takılıp kaldım sanki

4. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Kg çok az bence ihtiyacın oldan kaloriden fazlasını al

5. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki Teşekkür ederim. Akşam durumun aciliyetini göstermek için fotograf koyarım daha faydalı olur umarım

6. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Akşam yemeğinde protein olarak et balık karbonhidrat olarak pilav makarna yiyebilirsin

7. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Eyvallah söylediklerini dikkate alacagım herşey için teşekkürler biraz daha bilgi verecek olan yokmu acaba ?

8. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    abicim sevdıgım bişey yokmu ? sen yağ şeker düşünme bu yaşta otur fılm ızlerken kuruyemısını al yanına cıcı bıbe 1 paket yersen gunluk ıhtıyacını karışlarsın zaten ekstra yemeklerı yedıgın zaman kılo alacaksın oncve bı kılonu al yağlıda olsa ondan sonra saglıklı beslenırsın

doxux ve abseto bunu beğendi.
  9. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    abi sevdigim yemek çeşitleri tabiki var fakat sürekli hazırlama durumum olmuyor maddi durumumuz gayet iyi fakat böyle bana kolay tarif verebilirsen uygular yerim :))

10. Franquez

Franquez Üye

Beğenileri:
    353
    Ödül Puanları:
    73
    Yer:
    BURSA
    kardesım en kotu gece yatmadan blandere muz sut yumurta bal cıcı bebe vs karıştır shake yap 1000 kaloriye yakın olur geçer yatmadan onu iç

abseto bunu beğendi.
  11. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Shakeler çok işe yarar ara öğünlerdede içebilirsin protein bar yapabilirsin kendine bol su iç

12. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Hepsini yavaş yavaş deneyeceğim Hertürlü fikre açığım

13. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    Dostum yukarda da dendiği gibi yediğini düşünmeye gerek yok dirty bulk yap gitsin :D Yani sağlıksız şeyleri yememeye özen göster yine de :) daha çok bulduğun herşeyden ye :) bi 60 kg olduktan sonra düzgün beslenirsin :) ve zaten şuan kilo alman için fazladan yemen lazım bunun dışında söylencek pek birşey yok :D yani sorun varsa sen sor :D

14. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Spor salonuna 60kg felan oldugumda başlamayı düşünüyorum sence şimdi mi başlamalıyım :(

15. abseto

abseto Üye

Beğenileri:
    549
    Ödül Puanları:
    123
    şimdiden başlamalısın :)
    yoksa öyle her bulduğunu yiyip kilo alırsan Kesinlikle 60 kg olunca nasıl kilo verebilirim diye konu açarsın :D güven bana zayıf olmana rağmen yağlı olursun psikolojin bozulur jsjsjs :D :D daha doğrusu skinny fat deniyor onada :) kısaca spor yapmadan kilo almak çok mantıklı değil :)

16. ozdenahmett

ozdenahmett Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    18
    Peki teşekkür ederim en kısa sürede spora başlayıp her günü size özet geçerim

abseto bunu beğendi.
  17. semih887

semih887 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    kardesim sana yasadiklarimi anlatiyim belki faydasi olur. Uniye basladigimda 55 kilo flndim boyum 1.82 hemen bi hevesle body ye basladim. Salonun hocalarindsn birisinden program aldim.dedim.ne yemem lazim sen ne bulursan ye simdilik idmanlari kacirma dedi ben de cok yemek yiyen ve yemeyi seven bir adam degildim. Vucut askina basladim spora ve spora gittikce yemek yemeye zorladim kendimi zamanla istahim da srtti bi sure sonra yemek yemek aliskanlik haline dondu surekli acikmaya basladim ve dogal olarak yemem de artti. Sen spora basla yemek yemeye de zorla kendini doydugun yere kadar ye gun icinde zaten zamanla git gide daha cok yeyip daha cok sey ogrenirsin bu amacta. 6 ayda kilom.75lere cikmjsti sonra spora ara verdim dengesiz beslendim uzun bir sure yaglandim vucut dustu fln simdi duzenlj spor yapiorum yeme icme de duzenli hersey oturdu yerine. Sana verebilecegim en buyuk tavsiye kendine bir amac koy ve kendni zorla ben bunu sevmiorum bunu yemem, aciktim ama yemekle kim ugrascak simdi gibi dusunme bunu bir gorev olarak gor cok kisa zamanda topalrsin zaten topladikca daha cok seveceksin ve daha cok yiceksin guven bana umarim basarabilirsin

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

18. HuRleY

HuRleY Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    11
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İstanbul avcılar
    Bende 178 boy 53 kg ydum herkes dalga geciodu moralim cok bozuluyodu cok yemek yedigimi ama kilo alamadigimi sanardim sonra spora yazilma karari aldim onume ne gelirse dusunmden protein karbonhidrat seker yag hamur falan olumune yemeye basladim cok seri kilo aldim sonra bu duzensiz yemegi kestim protein ve yine karbonhidrat agirlikli yemeye basladim su an 69 kg yum cok sukur olmaz diye bisey yok benim metabolizmam hizli kilo alamam diye bisey yok hersey kafada ölümüne ye bundan kolay bisey yok bende eskisi gibi tatlilari goturmek istiyorum ama simdide kilo alirim yaglanirim diye korkuyorum umarim sende istedigin kiloya ulaşırsın..

ASUS_T00J-D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. FitnessMerdo

FitnessMerdo Üye

Beğenileri:
    158
    Ödül Puanları:
    43
    Ben 1 ayda 5-6 kilo alabiliyorum istersem daha çok artar istersem eskiden alamyırdum şimdi çabuk kg alıyorum

20. di3mf

di3mf Üye

Beğenileri:
    12
    Ödül Puanları:
    18
    Buradaki arkadaşlar dışında benim de sana bir ektomorf olarak nacizane tavsiyelerim olacak. Özellikle belirtmek istiyorum , yazdığım şeyler tamamen bizzat tecrübe ettiğim olaylardır , kafana yatarsa uygulayabilirsin. Öncelikle günlük alman gereken kalori ihtiyacını net bir şekilde olmasa da , ortalama olarak belirle. Daha net anlaman için sana bir günümden , almam gereken kaloriden vs bahsetmek istiyorum. Şuanda günlük almam gereken miktar 3300 kalori , senin bahsettiğin rakamlar kadar zayıf biri değilim. Buna rağmen aldığım kalorilerin büyük bir kısmını sağlıklı olarak , besinlerden / shakelerden / meyvelerden / kahvaltımdan vs alıyorum. Eğer gün sonunda almam gereken 3300 kalorilik miktarın altında kaldıysam belirlemiş olduğum yüksek kalorili fakat pek de sağlıklı olmayan besinlere yönelip günlük almam gereken kaloriyi tutturmak için çaba sarfediyorum. Mesela , 300 ml süt + 3 tatlı kaşığı toz nesquik ortalama 304 kalori. Bunu sabah 1 bardak , akşam 1 bardak olarak içsen dahi 600 küsür kaloriyi almış oluyorsun. Ve o kadar tatlı bir şey ki , bunu içmek sana asla zor bir şey gibi gelmeyecek. Bunun gibi yüksek kalorili besinlerin yanısıra , yiyeceğin her türlü besinin kalori değerlerini dikkate alıp bunun sıkı bir takibini yap. (Takibi kolaylaştırmak açısından MyFitnessPal diye bir uygulama var , Türkiye'de bulunan çoğu besinin , markaları - gramları ile birlikte besin değerleri programın datasında mevcut. Günlük olarak buradan daha kolay bir şekilde takibini gerçekleştirebilirsin). Bu durumun şöyle bir avantajı oluşuyor. Gün sonuna doğru alman gereken kalorinin altında kalmış isen , bunu bir ödev gibi gördüğün için kendini yemeye zorluyorsun. Sonucunda ise günlük olarak 3000 küsür kaloriyi vücuduna almış bir şekilde yatağına giriyorsun. Sana , alman gereken kaloriyi besinlerden karşılayamadığın zaman , günlük miktarını tutturabilmek için birkaç ufak tavsiye verebilirim.

1.Yukarıda yazmış olduğum 300 ml süt + 3 tatlı kaşığı toz nesquik'i günde 2 kez içmen , 600 kalori almanı sağlayacak.
    2.Fıstık ezmesini ekmeğin üzerine sürüp bunu ara öğün olarak değerlendir , 2 çorba kaşığı tüketirsen eğer , 150-200 kalori gibi bir miktarı da buradan karşılamış olacaksın.
    3.Kuruyemişlere , özellikle ceviz / fındık ikilisini tüketmeye özen göster. 30-35gram ceviz / fındık yaklaşık 230-250 kalori almanı sağlayacaktır.
    4.Son dönemlerde forumda yararları/zararları tartışılsa da , ton balığı da iyi bir kalori kaynağıdır ve orta boyutlu bir kutusundan 300 civarı kalori almanı sağlar. Bunu da öğününe ekleyebilirsin.

Şu 4 tavsiye bile günlük 1200-1500 arası kalori almanı sağlayacak. Normal öğünlerine de devam ettiğin takdirde 3000 kaloriyi tutturmak inan ki zor değil..

Böyle ufak ufak besinlerin kalori değerlerine bakmayı alışkanlık haline getirdiğin zaman inan bana kilo alımını kolaylaştırmış olacaksın. Şimdiden bu zorlu yolda bol şans diliyorum :)

Sayfayı Paylaş