Sadece yumurta+süt yeterli mi?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve moment tarafından 12 Haziran 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. moment

moment Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Gaziantep
    Merhaba arkadaşlar ben uzun zamandır forumu inceliyorum (daha önce başka bi hesabım vardı banlandı neden bilmiyorum) ve mekik,şınav çekiyordum.Spor salonuna yazılacağım ancak protein tozu kullanmamız şart mı yani sadece yumurta,süt ve tavukla olmaz mı bu iş protein tozu çok pahalıya mal oluyor bu yüzden böyle bi konu açmak istedim yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler.

Bir de şunu soracağım ben 75 kg 1,82 boyundayım en kısa zamanda fotolarımı koyacağım günlük protein ihtiyacımı tamamlamak için kaç yumurtayemem gerekiyor?

2. baskn35

baskn35 Üye

Beğenileri:
    124
    Ödül Puanları:
    53
    Merhaba kardeşim, bende bilgilerimi forumdan ve antranörlermden edindim.
    Henüz sporun başlarında sayılırım fakat bildiğim kadarıyla sana yardımcı olayım.
    tam yumurtada 6 gr protein mevcut
    Yumurta beyazında 3 veya 4 gr protein mevcut.
    1 su bardağı sütte ise 3 gr (Yarım yağlı veya yağsız terciğiniz olsun)
    100 gr tavuk göğsünde ise yaklaşık 20 gr protein mevcut.
    Spora gittiğiniz günler günlük kilonuzun 2 katı kadar protein almanız lazım.
    Gitmediğiniz günler ise kilonuz kadar veya kilonuzun 1,5 katı kadar protein almanız lazım.
    Sonuç olarak, peynirden tut süt ürünlerinin hepsine kadar protein var.
    Ben ŞART olarak görmüyorum aksine gerekli bile bulmuyorum (tartışma yaratmak istemiyorum, sadece benim görüşüm, saygı duyulursa sevinirim.) Ama maddi durumun iyiyse, forumda genellikle supplement öneriyorlar... Ben kullanmıyorum. Saygılarla

Yardımcı olduysam ne mutlu iyi günler.

3. ercan gürgöze

ercan gürgöze Üye

Beğenileri:
    1.332
    Ödül Puanları:
    123
    olur ,hem de gayet iyi olur...)) yeterlidir...)

4. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    kesinlikle şart değildir. protein tozu olursa çok avantajları var. ara ogun olarak kullanırsanız. ama olmassada olmaz değildir. kaldıki cok var boyle insan supplement kullanmıyorlar. beslenmeniz duzenliyse sadece antrenman gunlerinde antrenmanın hemen sonrasında kreatin alabilirsiniz. ama istersen onuda alma. sonuç olarak hiç birşey kullanmadanda bu iş yapılabiliyor. iyi çalışmalar saygılar...

5. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    Hocam çok fazlaymış protein ihtiyacı.Ben nasıl bukadar protein alabilirim zaten protein tozu falan almama annemler asla izin vermez.. Öğlenleri bol bol tavuk mu yemem gerekiyor acaba ?

6. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    bu kadar proteını almak ıcın proteın tozuna hıc gerek yok bak ornek bır beslenme programı verım sana . dıkkat ettıysen program dedım yanı ole oglen tavuk yıyım falanla olmaz bu ıs

sabah: 6 yumrta 2 tam 4 beyaz-100 gr lor-salata-yulaf - 1 bardak sut = 46 gr proteın

ara ogun : 3-4 dılım tam bugday yada benzerı ekmek yada pılav makrna - 100 gr lor = 20gr proteın

oglen : 200 gr tavuk etı-salata- makrna yada pılav =40 gr proteın

ara ogun : 100gr lor -makrna yada pılav =20 gr proteın

aksam : 200 gr tavuk- salata- makarna yada pılav =40 gr proteın

yatarken :100gr lor peynırı =20 gr proteın

toplam: 186 gr proteın yapar ben ogrencıyken yanı lısedeyken bole beslenıodum ( lısede okudgunu dusunuyorum )

V.Aydın bunu beğendi.
  7. Wonder_kiss

Wonder_kiss Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    28
    hocam 6 yumurta nedir ya :S bu sıcaklarda isilik çıkarırız valla .. işimiz zor protein almak gerçekten zor çok fazla gerekiyor çünki .. Spordan sonra 160gr ton balığı yiyeceğim içinde 35gr falan protein var bide büyük bardak nesquikli süt içerim 45gr almış olurum orda gün içinde dahada fazla alamam sanırım :S

8. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0
    bu dediğiniz program çok iyi. ama bende kendi adıma bu kadar mideyi doldurmaya karsıyım. o yuzden ben arar ogunleri toz protein
    yagsız sut olarak geçiyorum. bu şekilde ne miğde buyumesi sorunu , nede hazım sorunu yasıyorum. ben kendi adıma hacmen dusuk ama protein anlamında birşeyler vaad eden ogunleri tercih ediyorum.

benim programsa aynen soyle :

3 tam yumurta + 3 beyazı + 150 gr yulaf ezmesi + meyve

1 olçek blend protein + yagsız sut

tavuk gogsu + salata

1 olcek blend protein + yağsız sut + meyve(belki)

balık + salata

yatmadan öncede 50 gr kadar badem yada ceviz yerim.

bu beslenme oldukça hafif. mideyi rahatsız etmeyen vede şişirmeyen bir beslenme şekli. karbonhidrattan dusuk olmasıda en buyuk avantajı. bu şekilde yağlanma riski kalmıyor. kas gelişimide oldukça iyi.

V.Aydın ve Danny Boy bunu beğendi.
  9. Danny Boy

Danny Boy Yeni Üye

Beğenileri:
    8.716
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Medical Laboratory Technician-Public Relations Spe
    Yer:
    İstanbul-Скопје-Београ&#1076
    evet tabıkde ogunler ozellıkelde bu yaz gunlerınde ne kadar sıvı tarzı olursa okadar ıyı olur tavuk ymek yerıne yagsız sut yada proteın shake ıcmek daha ıyı olur

ama arkadas sadec tavuk sut yumrta ıle olurmu dedıgı ıcın ben ole yazdım

3 ana 3 ara ogun yaıp 3 ana ogunde tavuk tarzı katı proteın ıle beslenıp 3 ara ogunude sıvı proetın ıle gecrmek oldukca rahat bır yaz ve en az hazımsızlık sorunlerıyla karsılasmak ıcın bırebır

oklahoma bunu beğendi.
  10. oklahoma

oklahoma Yeni Üye

Beğenileri:
    322
    Ödül Puanları:
    0

aynen katılıyorum.

Sayfayı Paylaş