Sadece wrist curl yapmak

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve feylezof tarafından 8 Şubat 2014 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. feylezof

feylezof Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Merhaba,

Benzer bir konu var mı diye saatlerdir arıyorum, eğer bu sorunun cevabı forumun dehlizlerinde bulunuyorsa da bulamadım kusura bakmayın :) Ben şimdi kollarım çok ince olduğu için biraz araştırma yaptım ve evde kendim dumbell ile tek bir bölgeye yönelik hareket yapıyorum. Bir gün 4x12 wrist curl ertesi gün 4x12 reverse wrist curl olmak üzere, her gün bu hareketleri yapıyorum. Amacım vücut geliştirme değil forearm kalınlaştırmak, daha sonra da ön kol ve arka kola yönelik benzer şeyi yapabilirim belki. Bu yaptığım saçma mı, yoksa amacıma yönelik uygun bir iş mi sormak istedim. Şimdiden teşekkür ederim.

2. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Amacına ulaşmak için çaba göstermek hoş bir şey.Fakat şöyle bir problem var ön kolunu istediğin ölçülere çıkardın sonra? Ortaya çıkan görüntünün seni tatmin etmeyeceğine emin olabilirsin.Kaldı ki başka egzersiz yapmayacağın için gelişimin çok yavaş olacaktır ve bu da senin moralini bozabilir.Tavsiyem hevesini kaybetmeden tüm vücudunu geliştirmen.Iyi sporlar.

3. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    boşa uğraşma. wristcurl ile önkol büyümez. ağır deadlift, shrug, power clean, farmer walk, kalın bar ile bench, barfiks bunlar işe yarar.

4. feylezof

feylezof Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    Keşke zamanım olsa da gerçek anlamda spor yapabilsem ama olmuyor işte. Teşekkür ederim yine de cevabın için.
    --- Mesaj birleştirildi, 8 Şubat 2014 ---
    Ne işe yarar peki bu wrist curl ön kolu da büyütmüyorsa?

5. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    wrist curl tabii ki ön kolu büyütür fakat daha iyi bir hacim icin ön kolu zorlaman lazim.Bu da ön kolu da calistiran agir egzersizler yapmani gerektirir.Forumda ön kol konusunda alternatif egzersizler de var.Ama dedigim gibi eger tüm vücudunu calistirmassan ön kolun da yavas gelisecektir.

6. novizenj

novizenj Üye

Beğenileri:
    371
    Ödül Puanları:
    73
    wristcurl el bileğinin fleksiyon, reversewristcurl ekstansiyon kuvvetini artırır. ancak bu hareketler fleksör ve ekstansör kaslarda hipertrofiye neden olacak derecede mikrotrauma oluşturmaz. mikrotrauma yaratabilmek için bu kasları asli görevleri olan kavrama kuvveti (grip strength) oluşturmada kullanmak gerekir ki bu konuda en etkili egzersizler yukarıda yazdığım egzersizlerdir. aynı şekilde biceps ve brachialisle birlikte sinerjist çalışan brachioradialiste hipertrofi meydana getirmek için de kavrama ve çekme egzersizleri etkilidir. tavsiyede bulunmadan önce bilgi ve deneyim sahibi olmak gerekir. bu işler atıp tutmayla olmuyor malesef.

7. feylezof

feylezof Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    1
    vay canına. hakkını vermek lazım kavramlar falan çok bilimsel görünüyor :)

8. AnTiCoRe

AnTiCoRe Üye

Beğenileri:
    246
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Diş Hekimi
    Ben de senin dediğinin aynısını dedim zaten.Bu hareketler izole olduğu için başlarda bir miktar gelişim sağlar, hacim için kasları daha da zorlamak lazım.Sakatlanmaya da müsait bölgeler zaten.Atıp tutmak değil yaptığım bu arada sadece aynı şeyi farklı şekillerde anlattık.Üslubuna biraz dikkat edersen sevinirim.Amacımızın insanlara yardım etmek olduğunu hatırlatırım.

Sayfayı Paylaş