Sadece Supplement ile beslenmek (Tavsiyelerinizi istiyorum)

Konusu 'Supplement Günlüğü' forumundadır ve adrion27 tarafından 21 Nisan 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Açıkçası spor yapmıyorum çünkü henüz beslenme düzenimi oturtabildiğimi düşünmüyorum. Beslenmemi düzene koyduktan sonra vücut geliştirme sporuna başlayacağım. Önüme ne gelirse yiyen biriyim. Neredeyse her yemeğimi dışarıdan söylerim. Pide fast-food çiğköfte kebap ne bulursam yerim :D Fakat artık buna bir son vermek istiyorum. Çevremdeki bir çok insan güzel beslenmiyor bence sadece karınlarını doyuruyorlar. Yani öğünlerimizi ketçaplı mayonezli makarna ya da çiğköfte dürümle doldurmak ne kadar besleyici sizce? Hadi makro besinleri aldığımızı düşünelim fakat ya mikro besinler? Ev arkadaşım karbonhidrat tozu aldı. Araştırmalarımız sonucunda kaliteli olduğunu düşündüğümüz bir marka aldık 3 kg. Markasını vermek isterdim ama bildiğim kadarıyla yasak galiba. Neyse ben besin değerleri okudum eğer gerçekse -ki gerçek olduğunu düşünüyorum- bence son derece güzel değerler. Protein kısmı esansiyel aminoasitlerin hepsini içeriyor ve içinde bir sürü vitamin mineral var. Uzun lafın kısası demek istediğim şu ben sadece supplementlar ile beslenmeyi düşünüyorum. Protein tozu karbonhidrat tozu ve kaliteli yağlar ile. Fakat suya karıştırıp içtiğim ek besinler vücudumu beslese de beni ne kadar tok tutar bilemiyorum bu yüzden de lif de almak istiyorum fakat lif nasıl bir şey onu hiç bilmiyorum yani lif de mi toz halinde suya karıştırıp içtiğimiz bir şey? Belki çoğunuz bu beslenme şeklinin çok zararlı olduğunu böbreklerimi ve karaciğerimi yoracağını söyleyeceksiniz ama ben bunları göze aldım. Sonuçta yediğimiz hormonlu tavuk, yumurta, domates ve salatalık ne kadar sağlıklı ki?

Görüşlerinizi ve tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. ensarreis96

ensarreis96 Üye

Beğenileri:
    22
    Ödül Puanları:
    18
    Yer:
    istanbul
    Dostum oncelikle sunu soylemeliyimki boyle bir seyi kafandan cikart.Protein tozlarinim ustunde dahi tek besin kaynagi olarak kullanilmamalidir ve gunde 2porsiyonu gecmeyiniz yazar bu birincisi. 2. olarak bu tozlarin hepsi ek besin adiyla satilir ve asla normal besin yerine gecmez.birde sen saglik icin demissin ve saglik icin en onmli olan sey dogru yerlerden sebze meyveler almaktir.Ayrica protein tozlarindan deil 1 olcek karnin acken 10 olcek bile ic doymassin. Bir de son olarak once beslenmeye baslayip sonra spora baslayan ill seni duydum...

3. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Protein tozu içerek doymayacağımı ben de biliyorum o yüzden lif içeriği yüksek supplement tavsiyesi istedim sizden. Sadece protein tozu kullanacağım demiyorum zaten aynı zamanda karbonhidrat tozu ve kaliteli yağ da kullanacağım. Bu supplementların besin yerine geçmemesinin sebebi nedir acaba? Sonuçta yediğimiz şeylerde vücudumuzda protein yağ ve karbonhidrat olarak ayrılmıyor mu? Ben de beslenmeye başlamadan ağırlıkların altına girip kas kaybeden ve hiç gelişemeyen bir sürü insan gördüm. Teşekkür ederim yorumlarım ve tavsiyelerin için :)

4. GurkanDln

GurkanDln Üye

Beğenileri:
    31
    Ödül Puanları:
    0
    Hocam butun suplementlerin üstünde ek gıda yazar "ek" 2 seneye kalmaz çürürsün.Bu kanıdan vazgeçmen dileğiyle,başarılar.

5. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Hocam çürüyeceğimi zannetmiyorum. Ben sizden ürün tavsiyeleri istiyorum örneğin lifi nerden karşılayabilirim var mı bildiğiniz bir ürün?

6. SemihCebraiL

SemihCebraiL Üye

Beğenileri:
    261
    Ödül Puanları:
    73
    bak bunlardan al [​IMG]

Mustimusti, mmayg, Eti ve diğer 4 kişi bunu beğendi.
  7. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Yulaf ,bakliyat,taze fasulye yesil sebzeler,tavuk balik etle kombine edersin,

8. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Badem filan da yeme ne gerek var boşuna kalori bence mct oil, omega 3 filan al. lifli şeyler de satılıyor onlardan içersin boşver. sebzeleri çok yemek ishal yapar zaten. Ama su da içme mideni ağrıtır sindirimi zorlaştırır daha başlardasın. Sen o tozları burundan filan çek direk kana karışıyor. Ama kreatini üzümün suyuyla karıştırıp içmen gerekiyor. Toz olarak da nitrofullü öneririm çok kalitelidir sen ondan al.

BurakBag bunu beğendi.
  9. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Teşekkür ederim hepinize çok güzel dalga geçmişsiniz :) Şimdi ise tavsiyelerinizi bekliyorum. Bakliyat ve tavuk hazırlamakla uğraşmak istemiyorum pratik olsun istiyorum

10. condor79q

condor79q Üye

Beğenileri:
    359
    Ödül Puanları:
    73
    Pasam sende insanlara hagi gibi asist yapiyon

11. BurakBag

BurakBag Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    28
    İlk defa bi konuyu okurken bu kadar güldüm bu forumda

Sent from my iPhone using Tapatalk

12. BamBam16

BamBam16 Üye

Beğenileri:
    82
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Hukuk
    Yer:
    Bursa/Ankara
    Ne demek her zaman. Ben de mod gelip konu kilit desin istiyorum ama her istediğimiz her zaman olmuyor işte. Azıcık bir araştır bu siteden olmasına da gerek yok. Sence neden supplar yemek yerine geçmiyor olabilir? Hiçbir araştırma, azim yok aklına geldiği gibi konu aç. O kadar basit o kadar cevaplarının her yerden ulaşılabileceği ve manasız bir soru sordun ki bu tarz başlıklar yüzünden (bir tane adamakıllı türkçe kaynağın olmadığı bir konuda başlık açtım sadece Sultanmehmed gördü de yardım etti konu uzay boşluğunda savruluyor yazık oldu) doğru düzgün konulara mesajlara ulaşamıyoruz. İnsan sanıyorum protein karbo yağ oksijen su alıyor sadece sana göre? Gerisi boş beleş. Dayanamayacağım ipucu vereceğim mesela inorganik maddelere de ihtiyacımız olabileceği diye bir şey duydun mu? Gerçi konu açılmışkan solgar vm 2000 al bundan da kurtul. Sorunun cevabı yok yemek ye.

13. adrion27

adrion27 Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    3
    Benim supplementların neden besin yerine geçmediklerini araştıracak kadar kapasitem yok fakat sen bilgili bir abiye benziyorsun rica etsem bu konuda bir makale linki koyabilir misin buraya ya da sen bana benim kapasitemin yettiği kadarıyla anlatır mısın bu olayı? Hadi sevindir bu bilgi fakirini :)

14. Eti

Eti Üye

Beğenileri:
    30
    Ödül Puanları:
    28
    Meslek:
    Antrenör
    Yer:
    bayburt
    Hastaneye yatırıldığında Semih kardeşimin verdiği lifi yersin Artık .)

15. mmayg

mmayg Üye

Beğenileri:
    130
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    masabaşı iş
    ya hocam allah askına dogmamıs cocuga elbise almak gibi birsey sorun, bu foruma da girmeyeceğim bir daha bayağı saçma konular,sorular var ,
    herşeyden önce spora başla, hangi disiplinde isen durumunu gözlemle, beslenme ihtiyacın fiziksel durumuna ve ihtiyacına göre belirleyeceğin bir şey, kas yapın nasıl, spor geçmişin ne , genetik özelliklerin ne , bazal metobalizma hızın ne, enerji ihtiyacın ne, bir belirlensin. suplementini de ismi üztünde takviyedir bu aldığın besine göre ayarlarsın. besinsiz takviye olmaz.

16. octeniskrup

octeniskrup Üye

Beğenileri:
    2.399
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Finansal analist - personal trainer
    Yer:
    Yurtdisi
    Yemekleri kapsul seklinde yaparlar, o zamani bekle :)))

Sayfayı Paylaş