Sadece squat rack

Konusu 'Alış-Satış' forumundadır ve deathlifter tarafından 17 Nisan 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 2 üye.
  1. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Salonda squat rack yok squat yapan da yok. Halbuki squat badinin en bas hareketi. Salondaki hoca almiyor inatla hack squat veya smith makinesinde yap diyor. Yanlis bence. Squat serbest agirik ile olmali. Ben de agirilklari yerden aliyorum rack olmadigi icin. Hali ile agir giremiyorsunuz ve 25 sag 25 ol + 20 kilo olimpik bari yerden alip halterci hareketi ile silkme yapip kafanin ustunden enseye atmak sonra o yorgunlukla squat yapmak ve ayni sekilde one atmak dert. Hoca inatla almiyor makineyi. Dedim ben alacam o zaman parasi benden. İsin ozeti squat rack nereden bulabilirim? Makul fiyata tabii. Birkac spor sitesinde bir suru ıvır zıvır ile 760 dolara satiyorlar. Eminonu ve Sirkeci civarında bulamadım. Burada biri squat + bench icin vermis bir link bana bench lazim degil. Sadece squat isimi gorur soyle 200 e halledilecek bir sey olamaz mi demirci ile ugrasacak vaktim yok satilan bir yer bulsam hazir yeter.

2. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    incline bench press ten veya bench press sehpasından alabilirsin barı,

3. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    power clean ve ayakta press i programına eklemelisin belki de. daha büyük ağırlıkları omuzlamana yarar. front squat da işini kolaylaştırır. özellikle ağırlığı yere bırakırken dikkat et. genelde o esnada boşlayabiliyor çalışanlar artık nasılsa hareket bitti diye.

(200 e bulman da yaptırman da çok zor. halterci olmak yolunda gideceksin :))

deathlifter bunu beğendi.
  4. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Aslında bu tip silkme ve koparma hareketleri yani halter hareketleri çok çok faydalı ve bb cilerin ihmal ettiği hareketlermiş. Başka bir forumda okudum sürekli aynı tip izole hareketleri yapınca vücut alışıyor gelişme duruyor ve bazı yönler eksik kalıyor. Bu yüzden bu tip ağırlık atma hareketleri ekleyin programınıza diyordu. Hepsine tamam da bu sefer de iş squat dan uzaklaşıyor zaten ağırlığı atarken yoruluyorsun böylece istedğin gibi squat yapamıyorsun ve verim azalıyor. 300 e bulur muyuz :)

5. burakula01

burakula01 Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İsT
    deathlifter barı incline bench press sehpasından veya bench press sehpasından omuzla ,
    silkme veya koparma ya gerek yok.

6. vanesy

vanesy Üye

Beğenileri:
    177
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    mimar
    halter hareketlerinin çok faydalı olduğu doğru ama o farklı bir antreman tekniği. bu forumda yaygın anlatılan tekniğe uymuyo.

beğenmediğini belirtmişsin yukarıda ama en ucuzu bu: 310 ytl + izmirden kargo
    ücreti.

eğer daha iyisini bulursan ya da uygun fiyata yaptırabilirsen burda paylaş, biz de öğrenelim. çünkü ben de çok aradım ama bulamadım.

7. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    Salondaki benchlerin barı tutma yeri sehpaya dogru bakiyor dogal olarak ve cok alcak kaliyor. biraz yuksek olsa veya vanesy in verdigi linkteki gibi olsa aletler sorun degil yapilabilir. incline icin de yeri itibariyle mumkun degil hoca da yanasmiyor oyle saga sola aletleri oynatmaya.

Sayfayı Paylaş