Sadece protein tüketerek kas kütlesi kazanılırmı?

Konusu 'Beslenme' forumundadır ve Scoobz tarafından 31 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 6 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    55 kg olan bir insan günde 90-100 gram protein tüketse ve hafif cok yağsız beslense bu insan kas kütlesi inşa edebilirmi yoksa , karbonhidrat almak zorundamıdır ?

2. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    karbonhidratlar vucudun direk kullanacağı enerjidir protein yağlardan sonra son sırada gelir yaği azaltabilirsin isteğine göre ama k.hidrat alman gerekir

3. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    şunu demek istedim ben yine karbonhdrat tüketicem fakat normalle aynı fazla değil kilomu korumak açısından , ama protein miktarm yüksek bu sayede calışırken kas kütlesi inşa edilirmi demek istedm , karbonhidratı kesmicem tamamen .

4. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    kas inşa edersin dinlenirken ama çalıştığın sürede senin normalden fazla enerjiye dolayısıyla karbonhidrata ihtiyacın olacak eğer karşılamazsan ki zaten vucudunda yağ pek yok kilona bakılırsa vucut enerji için inşa ettiği kasları kullanacaktır karbonhidrat ama kaliteli karbonhidrat alımını bir miktar arttırmanda fayda var

Scoobz, TuGhAn ve (silinen üye bunu beğendi.
  5. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    yardım etmeye calıstığınz için teşekkür ederm , fakat anlatamadım :D ben yine karbonhidrat alıcam fakat öncesinde ne yiyorsam şimdide onu yicem , tek fark sadece protein alımım kilomun 2 katının gram cinsinden olucak , karbonhdrat yağ alımı body öncesi ile aynı kalıcak ben bunu merak ettm ,

6. f.w.nietzsche

f.w.nietzsche Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    0
    yazımın son kısmını okursan karbonhidratı arttırmanı önerdim zaten daha önceden spor yapmıyordun günlük 50 gr k.hidrat alıyordum diyelim şu an çalışıyorsun ve sana enerji lazım yani kısacası k.hidratı arttıracaksın
    özetle(kişiye göre değişir elbette ama ortalama)
    kilonun ;
    2kati protein
    1katı k.hidrat
    0.25 katı yağ
    günlük alacağın değerler.
    umarım yardımcı olabilmişimdir.

Scoobz bunu beğendi.
  7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bence kılonun 1 katı karbonhıdratla cok zor kas kazanırsın.. ;)
    kg*2 gr proteın
    kg*2 gr karbo almalısın en az.. Kılondan dolayı tahmın edıyorum yasın kucuk gelısme cagındasın.. Ozellıkle bu donemlerde kg*1 gr karbo ıle kas kutlenı artıramazsın benım dusunceme gore.. ;)

Scoobz bunu beğendi.
  8. ugurguven

ugurguven Üye

Beğenileri:
    162
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Üni-öğrenci
    Yer:
    İstanbul-Bahçelievler
    bende katılıyorum kilonun 1 katı kadar karbonhidrat çok az.KG*3,4 iyidir.Galiba iştahın yok yiyemem diye soruyorusun yada yağlanmaktan korkuyosun.Bu ikisinden birisi galiba bu karbonhidrat korkusunun nedeni =) Ama nedeni ne olursa olsun spor yapıp çalıştığın için enerji ihtiyacın daha fazla olucak ve komplex karbonhidratlar olmassa olmaz.

yavaş giden bir araba daha az benzin yakarken daha hızlı giden bir araba daha çok benzin yakar.

Scoobz bunu beğendi.
  9. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Sporcularda kilo başına 1.5-2gram halter gibi sporlarda ise dahada yüksek garanti bilgidir...

Scoobz bunu beğendi.
  10. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

yağlanırım diye değilde iştahsızım biraz ve 2-3 aydır kilo alamıyorum başladığımda 49 kiloydum şuan 54 civarıyım 7 ay oldu hiç yağlanmadım metabolizmam cok hızlı günde 2.5 - 3 lt yakın su tüketiyorum antreman günleri bu 2litre daha artıyor , 7 ayda 5kg kadar alabildim ve ek besin alabilcek durumum yok fakat doktora gittim bana ensure plus yazdı normalde kutusu 4.07 tl fakat raporla yazdırdığmz için devlet karışılıyor içeriğine baktımda dikkatimi ceken şuydu 16gram protein var günde 4 adet kullanıyorum her yemekten sonra yani protein sağlam alıyorum , fakat yeteri kadar karbonhidrat tüketemiyorum sanırım kilo alımım durdu 2 aydır... ama gelişme azda olsa var 2 aya göre işte bu yüzden sordum eğer yaza kadar 1-2 kg zor alacak gibi görünüyorum fakat kas inşa edebilirmiyim sonuçta iyi protein tüketiyorum?

Pinky bunu beğendi.
  11. shownodese

shownodese Üye

Beğenileri:
    253
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    gayrimenkul danışmanı
    Yer:
    kocaeli
    pek sağlam sayılmaz ama senin için yeterli kullandığın şey baya supplement işte 50 gr karbonhidrat var içinde vitamini de bol riboflavin bile var içinde devlet veriyosa yapıştır gitsin 6 7 ölçek yolu war onun

Scoobz bunu beğendi.
  12. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73

kullandığımın içeriğini yazayım bir sn ;

250 ml kendisi;

16 gram protein
    50 gram karbonhidrat
    13 gram yağ
    375 kcal enerji

396 mcgRE vitamin A
    2.6 mcg vitamin D3
    11 IU vitamin E
    19 mcg vitamin K
    38 mg vitamin C
    100 mcg folik asit
    0.68 mg vitamin B1
    0.78 mg vitamin B2
    1.0 mg vitamin B6
    1.4 mg vitamin B12
    7.3 mcg Niasin
    3.5 mg pantotenik asit
    16 mcg biotin
    138 mg kolin

295 mg sodyum
    455 mg potasyum
    308 mg klorür
    230 mg kalsiyum
    230 mg fosfor
    75 mg magnezyum
    5.3 mg demir
    4.3 mg çinko
    1.3 mg manganez
    625 mcg bakır
    40 mcg lyot
    20 mcg selentyum
    25 mcg krom
    40 mcg molibden

doktor bunu bana günde 3 defa ana öğünlerden sonra almamı söyledi fakat ben takıntı yağtığm için kilomu bunu günde 4kere alıyordm sabah kahvaltıda antreman öncesi sonrası gece yatmadan önce
    normalde kutusu 5 tl fakat raporla alındığı için ücret ödemiyorum , elimde 100 kutuya yakın var.

kahvaltı ve aksam almamın sebebi yumurta tüketemiyorm kusuyorm direk protein ihtiyacını karşılasın diye alıyorm gece almamın sebebide sabaha kadarda kaslarda kayıp olmasın korusun diye alıyordum

ÜRÜN İSMİ ; ENSURE PLUS

Son düzenleme: 2 Şubat 2010
    Pinky bunu beğendi.
  13. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Yüksek proteinli gıdalar da almalısın. Kompleks karbohidratlı gıdarlar da almalısın.
    55 kilosun, hedef olarak ilk olarak 60 kiloyu hedeflersek ve ezberden söyleyecek olursam ortalama 90 gram protein ve 330 gram kadar kompleks karbohidrat almalısın.

Scoobz bunu beğendi.
  14. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    60 kg ıcın 90 gr proteın bıraz az (kg*1,5) 330 gr proteınde bıraz fazla (kg*5,5) degıl mı estetık fenomen.. Scoobz bıldıgım kadarı ıle yaglanmadan buyumek ıstıyordu.. Hanı gobeklenmeye varmasın ısın ucu.. :)

Zaten kılon az yanı 100 kg olupta 200 gr proteın (kg*2) tuketebılmek zordur..

Ama madem 60 kg hedef, 120-130 gr proteın (kg*2) tuket farkı gor.. Bu kılolarda kg*2 gr proteın almakta adamı cok fazla zorlamaz zaten.. ;)

Anlatabıldım umarım.. :)

15. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Günlük yaşantı üstüne ve bir saatlik çalışma için idi verdiğim rakamlar.
    Yurtdışı ve yurtiçi makalelere bakılırsa önerilen değerler de bunlardır. Tabii ilk ay protein alımını daha yüksek de tutabilir.
    Göbek olmaz, hakkını verdikten sonra... : )

16. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    406
    Ödül Puanları:
    0
    55 kg bi insan 330 gram proteini nasıl sentezliyecek acaba çok merak ediyorum
    bence kgx2-2.5 arası protein
    kg x 4-5 de karbonhidrat alman lazım

ensere plus ın içinde bildiğim kadarıyla soya proteini var ne kadar doğru olur günde 4 defa bilemem

Scoobz bunu beğendi.
  17. estetik fenomen

estetik fenomen Üye

Beğenileri:
    614
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    istanbul
    Umur, yanlış okumuşsun : ) 90 gram protein ve 330 gram karbohidrat kompleksi diyorum. Aşağıya kopyala/yapıştır yaptım bir daha oku göreceksin.
    Cadocx de sana bağlı olarak 330 gram protein demekte... : ) Beyler, bir daha dikkatlice okuyun. :)

"Yüksek proteinli gıdalar da almalısın. Kompleks karbohidratlı gıdarlar da almalısın.
    55 kilosun, hedef olarak ilk olarak 60 kiloyu hedeflersek ve ezberden söyleyecek olursam ortalama 90 gram protein ve 330 gram kadar kompleks karbohidrat almalısın." estetik fenomen

Scoobz bunu beğendi.
  18. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.031
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Haklısınız benım hatam pardon 330 gr karbo yazacaktım alıskanlıktan proteın yazmısım.. Sımdı duzeltıyorum orayı ve tekrar yazıyorum.. Kusura bakmayın tekrar.. :)

Scoobz bunu beğendi.
  19. deathlifter

deathlifter Üye

Beğenileri:
    2.739
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    bilgisayar muhendisi
    Yer:
    istanbul
    cadox un dediği doğru soya proteini ne kadar doğru olur bilmem demiş ben söyliyim oldukça yanlış olur. bize hayvansal protein lazım. ayrıca soya dan da uzak durmamız lazım ben birçok bilimsel makale linkiyle birlikte koydum foruma. en öncelikle testosterone çok büyük negatif etkileri var soyanın bu birinci yan etkisi ve defalarca kanıtlandı. ayrıca amerika daki besin ve spor ile alakalı dernek ve kuruluşlar soya yı faydalı besinlerin arasından çıkardı. daha kaynak çok. faydası da yok gibi bir şey soyanın.

Scoobz bunu beğendi.
  20. YesiLZeytin

YesiLZeytin Üye

Beğenileri:
    198
    Ödül Puanları:
    53
    Düşük kilodasın karbonhidrattan korkmana gerek yok bence. Yeterli karbonhidrat almassan hem gün içindeki aktiviten sekteye uğrar hem de kas yapımın yavaşlar diye düşünüyorum. Tuğlaları (protein) üst üste koyarken araya harç olarak da karbonhidratları kullanırız.

Scoobz bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş