Sadece omuzlar ve kolu geliştirmek istiyorum

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve N.E.R.D tarafından 6 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 7 üye.
  1. N.E.R.D

N.E.R.D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar 20 yaşındayım. 176 boyum, 62 kiloyum. Vücudumdan pek şikayetçi değilim. Biraz kollarımı kalınlaştırmak ve omuzlarımı güçlendirmek istiyorum. Neler önerirsiniz alta resimde ekliyiceğim. yorumlarınızı esirgememeniz dileğiyle teşekkürler.

Ekli Dosyalar:

2. prayer

prayer Üye

Beğenileri:
    26
    Ödül Puanları:
    0
  3. N.E.R.D

N.E.R.D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap için teşekkürler, bu hareketlerin miktarları ne olacak o yazmıor. Yorulana, zorlanana kadarmı yapıcağım?

4. furkan1038

furkan1038 Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    18
    ben 4x8 yapıyorum yani 1. sette 8 1 dk dinlendikten sonra 2. sete geç yine 8 tekrar böyle devam et başarılar ..;)

N.E.R.D bunu beğendi.
  5. Nightm4r3

Nightm4r3 Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir
    Yalnızca bir iki bölge geliştirmek doğru olmaz. Bence tüm kaslarını eğitmelisin.

N.E.R.D bunu beğendi.
  6. N.E.R.D

N.E.R.D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    düzenli olarak koşu yapıyorum ve mekik çekiyorum. Problemim sadece üst bölgelerin biraz daha şişmesi ve sertleşmesi, şu halimle çok çelimsiz gözüküyorum açıkçası :D

7. acemi_42

acemi_42 Üye

Beğenileri:
    60
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Konya-Ereğli
    sayın @N.E.R.D sadece omuz ve kol geliştirmek diye birşey yoktur sadece şurayı şukadar geliştiriyim diye birşey yok illaki yapacam diyorsanız çok çirkin ve orantısız bir vücut olacaktır zira omuz geliştirecğiniz zaman göğüs trapez arka kol kanatlar heryerinizin çalışması gerekecektir o yüzden vücudunuzun heryerini orantılı geliştirmek için tek bir bölgeyi değil tüm bölgelerinizi çalıştırmanızı öneririm

N.E.R.D bunu beğendi.
  8. gs01

gs01 Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    38
    çok güzel bir cevap olmuş. bu halimle çok çelimsiz duruyorum diyosun ama sadece omuz ve kol geliştirirsen inan çelimsiz halini ararsın. ve de omuz ve kol geliştirirken diger kaslarında yardımına ihtiyaç duyacaksın. e omuz ve kolda gitgide güçlenirken güçsüz kalan kaslar sana nasıl yardım edecek? edemeyecek. ve gelişmende yavaşlayacak. yani tüm vücudu geliştirmen hem gelişimin açısından hemde görüntü açısında on numara olacaktır thums:

N.E.R.D bunu beğendi.
  9. N.E.R.D

N.E.R.D Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Attığım başlıktan dolayı oldu galiba ama bende tüm vucudun bir orantıya sahip olduğunu ve bunun bozulduğunda eskisinden kötü olacağını düşünüyorum. ben özellikle kollarımın inceliğinden şikayet ediyorum. Bu yüzden önceliğim onlar, diğer bölgeleri boşlamadım yanlış anlaşılma için kusura bakmayın :D

10. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.691
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Forumda bu tarz başlıklara genelde verilecek tek cevabı acemi 42 vermiş. Buna örnek vermek istiyorum. Spor salonuna başlamadan önce kardeşimle evde 1 yıl kadar dumbell ile çalıştık. Ben bacak dışında üst vücut çalıştım. Tabi sonuç sıfıra yakın. Kardeşim sadece kol çalıştı. Onunki benden beterdi. Sonuçta salona başlayınca her bölge, her kas grubu çalışınca gelişimde bir patlama oluyor. Tabii beslenmede çok önemli.

Sayfayı Paylaş