sadece dumbell ve barlarla kanat geliştirmek istesem...?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve saratoga tarafından 25 Şubat 2008 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 13 üye.
  1. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Core/temel kas grubu var, zaten özellikle güreşte, judoda falan çok önemlidir bu temel çekirdek bölümü, bu da karın, bel yani belinize kalınca bir kuşak sarın o kuşağın temas ettiği tüm bölge insanın çekirdek bölgesi, temel güç merkezi.
    Yani sadece bel bile değil, vücudumuzun ortasında malum omurgamız geçiyor, onu önden karın kasları, yandan oblikler, arkadan erectorlar sarıyor, ideali hepsinin taş gibi olması.

2. tatt

tatt Üye

Beğenileri:
    74
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Ankara
    Off keşke sakatlanmadan önce biraz bilgi sahibi olsaydım belimi güçlendirseydim. Şanssızlığım da salondaki ilk günümde sakatlandım. Soğukken hoca barbell curl yapmamı söyledi. Al barı yerden dedi. Dizlerimi falan kırmadan aldım ve belimde bir acı hissettim. Sonra bi hafta acıdı, ağrıdı. Fıtık başlangıcı olmuş.. Belimi güçlendirirsem sorun yaşamazmışım ama deadlift yapamıyorum, squattan korkuyorum. Böyle body hayatı zor oluyor. Dertleşmeye mi yazsaydım ki bunları.. Merkezi hafiften güçlendirmeye çalışıyorum. Bence yeni başlayan herkesi merkezini güçlendirmesi gerektiğinden haberdar etmemiz lazım. Ulaşabildiklerimizi en azından.

3. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    (çok eski bir konuyu ortaya çıkaracağım ama aynı zamanda önemli de bir konu)
    flexor hocam acaba bu biceps i işe katmadan nasıl kanat yapılacağını biraz daha açabilir misiniz? ben pazu çalıştıktan sonra kanat gireceğim güne genelde ağrı sorunum oluyor, başta olmasa da 4. sette falan başlıyor
    (pazu antrenmanımda 9 set bazende 20-30 saniye kadar barfikse asılı durma yapıyorum bitiş için, kilomun 2 katının üzerinde proteini günde 7 öğünde alıyorum ve yatmadan önce 2 ölçek blend protein içiyorum 8 saat uyuyorum, yani overtraning'lik bir durumum yok gibime geliyor aslında)

4. alpztrk

alpztrk Üye

Beğenileri:
    51
    Ödül Puanları:
    38
    kanat çalışırken,
    lat makinasında dirsekleri kilitleyince ve demiri enseye değdirmek için zorlanıp bicepsleri katlamayınca (yarım bench gibi) daha iyi yanma hissediyorum
    rowing makinalarında dik konumda karnınızı sehpadan ayırmadan mümkün olduğunca geri çekip sırtıma konsantre olunca yine iyi bir yanma hissediyorum.. belimi sakatladığımdan beri serbest ağırlıklarla sırt-kanat çalışamıyorum

pazu çalıştıktan sonra kanat çalışacağınızı belirtmişsiniz..
    hem antremana kücük kas grubuyla başlamanız hemde kombine ettiğiniz bölge pek doğru görünmüyor..
    sırt-kanat çalışmalarında bicepsler nerdeyse biceps antremanı yapmış kadar zorlanır.. öncesinde yada sonrasında tekrar biceps çalışmak mantıklı değil..

5. altaylar

altaylar Üye

Beğenileri:
    93
    Ödül Puanları:
    0
    yorumunuz için teşekkürler
    ben yatılı okduğumdan ağırlık çalışmalarımı cuma-cumartesi-pazar yapmak zorundayım
    cuma pazu-arka kol çalışıyorum cumartesi bacak-karın pazar da göğüs ve kanat
    yani aynı gün değil, he bu sırlama da nekadar doğru bilmiyorum kolların ağrısı geçtiği gibi kanat-göğüs giriyorum, ama napalım bir sene boyunca türlü türlü kombinasyonlar denedim en iyisi böyle oluyor, cuma günü eve yorgun geldiğimden büyük kas gruplarından pek verim alamıyorum:(

Sayfayı Paylaş