Sadece Bisiklet & Ağırlıklı Aletler

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve stillkill tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. stillkill

stillkill Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    oncelikle selamlar, basit bir kac sorum olacaktı, boyum 173 ve kilom 80, daha once 5 ay boyunca body calıstım ancak okadar agır degil, vucudum az cok sekilli ancak kilo almaya basladıkca gobegim cıktı, belim kalınlastı ve kotu gozukuyor acıkcası :) , yarın salona baslıyorum, bir sorunum var koşu veya yürüme yapınca ayak tabanlarım agrıyor cok kotu sekilde ( 10dk dan itibaren ) ve yapamayacağım koşu. bunun yerine bisiklette 2 katı fazla zaman geçirsem açığı kapatırmı? bide sadece bisikletten sonra aletlere geçecegim, yagları yakmama yardımcı olurmu? l-karnitin kullanmayı dsunuyorum, kullanan arkadaslar hangi markayı tavsiye eder? birde bel yaglarını yakmak için en etkli egzersiz nedir? teşekkürler bench_O

2. Seyre

Seyre Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Ben kendim uyguladıgım bi kardiyo var onu sana önerebilirim. Koşu bandında 2 şer dk aralıklarla 5 km / 7km/ 11 km de koşuyorum. Sürekli çıtayı indirip kaldırdıgım için iyi efor sarfettiriyor. sen ilk 6 dk kadar ısınıp sonra bisiklet çevire bilirsin. Mesela koşu bandında 2 dk yurudun , 2 dk hafif tempo koştun 2 dk hızlı tempo koştun ondan sonra bisiklette bi 30 dk kadar bi kardiyo yapabilirsin. L-carnitin konusunda kullandıgım marka Redis L-carnitin.
    Anteramandan 20 dk önce 1 poşet alıyorsun. Kullandıktan sonra terlemede artış var. Kısa bir süre kullandım etkisi ne kadar tam bilemiyorum ama sıkı bir diyetle işe yarar diye düşünüyorum.

Coyote bunu beğendi.
  3. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    kesinlikle interval çalışmaları deneyeblirsin bel çevrem 118 den 93 e kadar düştü. Bozuk beslenmem bile düzeldi. Moral olarak etkisini hissediyorum.

Uzun kardio çalışmaları çok sıkıcı gelmeye başlamıştı ve genellikle hafif tempolu koşuları kondusyonsuz kişilerin bile çok rahat yapabildiğini gözlemliyorum.

Tabiri caizse dun aksam alev alev kavruldum. Ben boyle adrenalini uzun zamandır ilk kez yaşadım.

Antremandan sonra bile nabzım uzun bir zaman (3-4)saat 120-130 un altına inmedi.

Deneyin tavsiye ederim. Koşu bandında 6-16 km hız aralıgında 1 dakika aralıklarla yapmayı deneyın.

kesinlikle etkisini hissediceksiniz.

saygılar.

4. born2win

born2win Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    inşaat muh.
    Yer:
    istanbul
    koşu yapamıyorsan bisiklet veya eliptik yaparsın.mesele cardioyu hangi istasyonda yaptığın değil kaç kalori yaktığındır.(yani 2 katı çalışman gerekmeyebilir koşu yerine bisiklet süreceksin diye)
    iyi çalışmalar.

5. Coyote

Coyote Üye

Beğenileri:
    1.569
    Ödül Puanları:
    123
    Bu kalori olayı bir çok sporcunun kafasını karıştırıyor. Bence hangi istasyonda cardio yaptığınız çok önemli antreman şiddetinin yüksek olması yakılan kaloriden ise çok daha önemli. Örnek vermek gerekirse 3 km mesafeyi 30 dakikada koşan biri ile aynı mesafeyi 12-13 dakikada koşan biri arasında ise kondüsyon açısından ve enerjinin verimli kullanımı açısındanda oldukça fark oluşuyor.

Örnek vermek gerekirse bir çok insan bunu yağ yakma nabzı yakalama ve sadece yağ yakmak olarak görüyor ve genel anlamda ne kadar kalori yakılırsa o kadar iyi olacağı yonunde bence yanlış bir inanış var. Benim dusunceme göre istasyonlar arasında buyuk farklar vardır. Bununda sebebi kardiovasculer sistemi ve adaleleri egzersizlerin farklı şekillerde etkilemesidir.
    Gerçeekten spor salonu içerisine gelen insanlar içerisinde daha önce koşmamış kişiler bile rahatlıkla eliptik bisiklet, bisiklet ve hızlı yürüme joging gibi antremanları rahatlıkla yapabiliyor. Koskoca salonda bir kişiye rastladım interval kardio yapan, oda kesinlikle salondaki hocamızdı.

Benım dusunceme göre yakılan enerji önemli değil, önemli olan yüksek verimli ve kondüsyonu tavan yaptırıcı ı egzersizlerdir.

Sayfayı Paylaş