Sadece 4 hareket yardim.

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Kayalar777 tarafından 5 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Kayalar777

Kayalar777 Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhabalar vucut gelistirme sporuna baslayali 10 ay oldu tam ritmimi buldum guzel bir program uygulayip istedigim seviyeye ulasirken salonda saygi duyulan bi abimiz ismet abi cikti karsima. Yeni basladigin icin seninle kuvvet antrenmani yapacagiz dedi bende tamam ismet abi dedim. Peki neydi bu kuvvet antrenmani dedigi ?
    Sadece 4 harekketten olusuyor Squat,Deadlift, Bench press ve Military Press. 2 ay bu antrenmani yap dedi bana antrenman ayrintisina gelince 20 yasindayim ve 68 kiloyum
    ilk olarak 5tekrar 5 set seklinde 60kg squat giriyorum
    ikinci hareket deadlift o da 5 tekrar 5 set ve agirlik 80 kg
    ucuncu hareket military press o da 5 set 5 tekrar agirlik 40 kg
    son olarak ise bench press o da 5 set 5 tekrar agirlik 70 kg . Kaldirabildigim agirligin maximum %80 ini kaldirmalisin diyor ve gun asiri calismalisin diyor bi gun gel bi gun dinlen seklinde.
    Iyi guzel bu antrenmani yapiyorum ama yeterli midir bilemiyorum mesela hic kol hareketi yok ve kuculdugumu hissediyorum. Ama bu iki ay sonrada daha da gucleniceksin diyor kafam oldukca karisik sizce antrenman nasil bu 4 hareketle 2 ay vucudumu koruyabilir miyim ve gercekten guclenebilirmiyim.. Simdiden tesekkurler ;)

2. Tolgahantt

Tolgahantt Üye

Beğenileri:
    77
    Ödül Puanları:
    38
    Meslek:
    Öğretim üyesi
    Yer:
    Türkiye
    Cumpound egzersiz bunlar.Onlarca kas lifini harekete geçirir.Fakat sadece cumpoundla güçlenme egzersizi yapmak senin seviyen için bence ''fazla profesyonelce'' kaçar kardeşim.Sana İsmet abin kol ve omuzda da hareketler eklese hem kafan rahat eder hem de kardeşim seviyene uygun olur bu.Fakat bu cumpound egzersizler işin temelidir.Çimentosudur.Bunlar olmadan yapılan bir programı al çöpe at görüşüne katılanlardanım şahsen ben.Güçlenme antremanı için de en iyi mevsim sonbahar bence.yılda 1.5-2 ay herkes girmeli bu 5-6 tekrar nispeten daha ağır kilolarla girilen bu hacim değil de güçlenme odaklı periyoda.Sinir sistemini uyarır çünkü.İlerki aşamaları tetikler.Doğrudur bu bilgiler.Kolay gelsin kardeşim.

3. Blonde

Blonde Üye

Beğenileri:
    754
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    Ankara
    Bu idman sekli yapacsgin en iyi idman sekli de ismet abin yanlis uygulatmiş. Butun hareketleri 1 gunde yapmican bölcen.
    1 gun squat deadlift bench
    Diger idman squat bench overhead press gibi. 4 ünüde 1 gunde yaparsan agirlik arttiramazsin idmanin amaci agirlik arttirmak zaten

4. 2pacist

2pacist Üye

Beğenileri:
    579
    Ödül Puanları:
    103
    deadlift ve Squat aynı gün olmaz.
    Deadlift/Bench
    Squat/Military
    Bench/squat
    Deadlift/Military olarak yapman gerekir.

Tanrı Türk'ü korusun.

Sayfayı Paylaş