sadece 15-22 yaş arası ağırlık rekorları

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve Savaşcı tarafından 19 Aralık 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 31 üye.
  1. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Sadece burada açoğım konunun içeriği 15-22 yaş arasındaki arkadaşların durumunu merak ettiğimden
    şimdi istediğim
    arkadaşların yaşı
    kilosu bu işi ne kadar dır yaptıkları
    ve
    benc press rekorları
    barber curl rekorları
    scotcurl
    Lying Triceps Extensions (alna triceps)
    leg press rekorları
    --------------------------

bencte barın ağırlığını bilmiyorum bara 55 kg koyup 8 tekrar yaprım geçengün.biraz zaman önce 60 kg ileiki tekrar yapabilmiştim

scotcurda bara 25 kg koyup 4 tekrarı zor yapıyorum en zorlandığım yer hep biceps

tricepste bara en fazla 30 kg koyum 4 tekrar yaptım şu anda 25 kg koyup çaılışıyorum

leg press rekorum 140kg 10 tekar yaptım arta bilir
    --------

2. CosaNostra

CosaNostra Üye

Beğenileri:
    190
    Ödül Puanları:
    53
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    İzmir - Karşıyaka
    19 yaşındayım.
    Toplamda 7 ayıma giriyorum.(Ramazan için verdiğim 1 aylık ara / ayak bileğime sürahi düşmesi sonucu verdiğim 25 günlük ara ve özel nedenlerden dolayı verdiğim 3 haftada bu süreye dahildir.)
    176 boy(çıplak ayak) / 74 kg'yim.
    Bench presste en fazla 75 kg 6 tekrar nizami olarak çıkardım.
    Z bar barbell curlde en fazla 35 kg 8 tekrar çıkardım.(Sıfır cheating)(Dahada arttırabilirim ancak pek nizami olacağını düşünmüyorum)
    Alna tricepsde 30 kg ile çalışıyorum.Bu harekette ağırlık arttırımına gitmedim partnersiz çalıştığım için tehlikeli olabileceğini düşünüyorum.
    Scott Curl hiç yapmadım.
    leg press hiç yapmadım.

3. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Bundan 6 ay once (4 aylık sporcu ıken) hepsi nizami sekilde ;

benchte 70 kg 6 tekrar
    barbell curlde 30 kg 6 tekrar
    scott curl 35 kg 6 tekrar
    leg press (net degıl ama) ya 150 kg'dı yada 160 kg 8 tekrar
    lyıng trıceps 35 kg 8 tekrar

Tabı bunlar rekor sayılmaz cunku 1-2 tekrar yapmadım hıc en az 6 tekrar var goruldugu gıbı..
    Bunları yaparken 4. ayımdaydım, boy 190 kılo 80'di.. Kolum 37-37.5 omzum 120-121 gelıyordu.. Hatırladıgım olculerım bunlar.. Kolum 31, kılom 73-75 ıken baslamıstım..

Su an 6 aydır unıversıte sınavı nedenıyle hıc ıdman yapmadım ve olculerım (soguk) kol 34 omuz 115-116..

Ins yaz geldıgınde bu spora kaldıgım yerden devam edıp yenı rekorlar yazacagım buraya.. :)

Son düzenleme: 20 Aralık 2009
  4. okaaan

okaaan Yeni Üye

Beğenileri:
    420
    Ödül Puanları:
    0
    Bence 15 te çok küçük dostum en az 17 olsun bari...ben 25 olacağım yakında o yüzden çıkıyorum konudan:(

5. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    bu sözlerimi yanlış anlama meraktan soruyorum 74kg'sın ve bu sporu 5aydır yapıyorsun araları cıkardıgımız zaman z barbell curl de sag'a 17,5 sol'ada 17,5kg takıp nizamı olarak yapıyosan bence güçle ilgili yarışmalara katıl sıfır cheating diyorsun belden hiç kuvvet almadan yani alna triceps 30kg tek çalısıyorum diyosun bu agırlıgıda dogru yapabiliyosan helal olsun diyorum 100kg arkadaşım var 130kg bench basar güclüdür yani senin yaptıgın kilolarda z barbell curl calıstıgını görmedim henüz...

ben zaten cok güçlü biri degilimdir bunuda belirtim.

dumbell curl 17,5 max rep 6

scout curl 20 kg sag sol 10 max rep 7-8

benc press 60kg(bar dahil) max rep 6-7

neck press 40kg max rep 8

bench press 120kg max rep 10 makine agırlıgı dahil degil...

6. draft

draft Üye

Beğenileri:
    1.666
    Ödül Puanları:
    123
    Meslek:
    Mimar
    Yer:
    İstanbul
    Benim yaş 18, kilom 77
    Bu sporu 2 yıldır düzenli yapıyorum
    Bench te 80kg 6 tekrar yardımsız
    Barbell Curl de 30kg 8 tekrar nizami
    Alna triceps te 35kg 8 tekrar yapabiliyorum.
    Gerçekten arkadaşa helal olsun ben 2 yıldır çalışıp düzenli besleniyorum anca bu kadar oluyor. Bu arada kollarım soğuk 40cm. Seninkini merak ettim.

7. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir
    Beyler cosanostra bar dahil agırlıkları yazmıs olabilir.. Benimkiler oyle cunku.. Gercı benım kaldırdıgım agırlıklarında ondan asagı kalır yanı yoktu pek ama sadece ona yuklenmıssınız.. Benım 4 aylıkkenki kglar hemde.. Isin ozu bar dahıl demek ıstemıstır bence.. ;)

Yok hala ınanmazsanız ben cosanostra'yla ıdmana gıdıp bakabılırım Izmır'de kendısıde benım gıbı.. ;)

8. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    17 yaşındayım. Boy 1.78, kilo 75-76. Sene başından Haziran ayına kadar evde düzensiz biçimde çalıştım. Haziranda salona başladım ve üniversiteye hazırlanma sürecinde yeterince zaman bulamadığımdan son 2 aydır sadece 2 antreman yapabildim, daha kötüsü bu süreçte beslenmeme dikkat edemiyorum. Dolayısıyla 5. ayımdaki rakamları yazacağım:

Bench Press: 80 kg 5 rep(son iki rep yardımlı)
    Z Barbell Curl: 37.5 kg 4 rep
    Scott Curl: Hiç rekor denemedim 27.5 kg ile 3*6-8 çalışıyordum
    Leg Press: 200 kg 4 rep ( Esasında bu hareket yerine programımda Squat vardır. Hem Leg Press hem Squatı aynı programda bulundurmak bana biraz ağır geliyor.)
    Lying Triceps Extensions: Hiç rekor denemedim 27.5 kg ile 4*8 çalışıyordum.

9. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    vallahi maşallah sitede ne zaman böyle konu açılsa kücük dilim arkaya kaçıyo venomaniac 200kg leg press'i tam indirerek nizam'i yapıyorsan cidden ben boşuna çalışıyorum siz ne yiyip ne içiyorsunuz arkadaşlar bizede anlatın bunları ciddi söylüyorum alay veya kötüleme yoktur yanlış anlaşılmasın...

umur sen 80kg'sın yanlız arkadaş 74kg'ım diyor aranızda 6kg oynuyor bar dahil scout curl söylemek biraz garip bar'ın agırlıgını hiç hesaba katmadım bench hariç bugüne kadar suda var bu sitede guardbody 45-50kg la kol çalışıyorum yazmıştıki profilinde sırt resminden kollarına bakmanızı istiyorum.Kimseye bir lafım yok yanlız bu kilolar 3-5eklenmiş gibi geldi bana gerçekten bunlarıda yapıyosanız helal olsun diyorum arkadaşlar laflarım içinde özürdilerim eger Gerçekse...

Nanza bunu beğendi.
  10. Savaşcı

Savaşcı Üye

Beğenileri:
    255
    Ödül Puanları:
    0
    Cloud gerçekten enterean şeyler olabiliyor. salonda bir abi var 55kg; bara 40kg koyup tricepsi öyle çalışıyor. kendim gördüm.

11. cadocx

cadocx Üye

Beğenileri:
    404
    Ödül Puanları:
    0
    maşallah diyeyim tabi gerçekten doğruysa
    barbell curl de en fazla 10ar takıp 6-8 tekrar arası yapabiliyorum kilom 90
    tabi sadece biceps çalışıyo salonda var öle tipler belle bacakla curl yapanlar

Cloud bunu beğendi.
  12. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Sayın Cloud fikirlerinize saygı duyuyorum, inanmamanızı gayet normal karşılıyorum. Sonuçta forum ortamındayız, herkes basmadığı hayalindeki kiloları yazabilir böyle başlıklara. Ben bacak antremanlarını ağır yapmayı severim, genetik olarak avantajlı olduğum bölgelerden ve futbol geçmişim var. Bu başlığa yazarken tek amacım başlıkta verilen yaş aralığında bir profil çıkmasına yardım etmekti, ayrıca kaldırdığım kiloların da o kadar uçuk olduğunu düşünmüyorum. Z bara 7.5'ar kilo takarak triceps çalışıyorum, gayet normal görünüyor bana.

Cloud bunu beğendi.
  13. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    venomanic genetigin yatkınsa ve futbol geçmisinde varsa yaptıgın kilolarda sorun yok ama bir üsteki mesajında 2aydır 2antreman yaptım 5aydır çalışıyo çalışmıyo arası gibi diyorsun düzenli antremanla çalışıp düzenli beslenen biri bile 200kg leg press'i berki yapabilir. 7,5 kg cok degil toplamda 15 yani yukarıda 27,5 kg demişssin.Bide birşey sorucam 37,5 kg'ı bar'a nasıl takıyorsun?bar agırlıgı falandamı dahil sag 18,75 sol 18,75 bu agırlıgı nizamı yapıyorsan kol büyüklügünü merak ettim?...

14. siyahkuşak

siyahkuşak Üye

Beğenileri:
    129
    Ödül Puanları:
    53
    vay be....70-80 kg de bench,35 kg ile biceps süpersiniz süper....!!!!

Cloud bunu beğendi.
  15. y2j

y2j Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Kuşadası
    21 yaşındayım 5. ayın içindeyim
    176 boy 68 kg

Bench press: Bar hariç 32.5 kg 6 tekrar (10-8-6)
    Z bar curl: Bar hariç. 22.5 kg 6 tekrar (10-8-6)
    Scott curl machine: 27kg 6 tekrar (10-8-6)
    Leg Press: 120 kg 6 tekrar (10-8-6)
    Behind Neck Press (Smith) : Bar dahil 25 kg 6 tekrar (10-8-6)

Hiç rekor denemedim bunlar her idmanda girdiğim son setlerin ağırlıkları. Bazen dü$ebiliyor tabi motivasyon eksikliği, gününde olmama gibi sebeplerle. Bazen cheatingde oluyor hiç bir zaman 0 cheating demem. Bana az gibi geliyor burada yazanları okuduktan sonra :D

Son düzenleme: 23 Aralık 2009
  16. umur35

umur35 Yeni Üye

Beğenileri:
    1.023
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    İzmir

Goruslerınıze saygım var fakat sız bıraz gucsuz olamaz mısınız?.. Veya ben kendı adıma konusayım ben bıraz guclu olamaz mıyım?.. Sonucta ben 80 kgda yaglı degıldım karnım duzdu, cosanostra'da 74 kgda yagsız olabılır.. Ayrıca onun boyuda kısa sanırım..

Yanı yalan soyleyecek halım yok ve ısın ılgınc tarafı bence abarttıgınız kadar degıl bu kılolar.. Ben 4. ayımda dedıgım kıloları dedıgım tekrarlarda nızamı cıkarıyordum.. Daha oncede basketbolla ılgılenıyordum, spor gecmısım o..

Hanı cok abartıyorsunuz bence.. Isteyen kısıyle, ıstedıgı salona gıdıp su anki halimle ıdman yapabılırım ve emınım kı kglar cok fazla oynamaz..

Oyle bır buyuttunuz ki kgları bu gıdısle 2 sayfa yazılmadan konu kapatılacak noktaya gelecek..

Dedıgım gıbı bu kgları kanıtlamaya bıle gerek olmaz benım ıcın ama ben cosanostra'ya partnerlık yapabılırım, ısteyenle de bır gun ıdman yapmaya gıdebılırım ısrar edersenız.. Benım ıcınde guzel olur ne zamandır salona gıtmıyorum.. ;)

Bu arada sıyah kusak bu tavırlarla bır yere gelemezsın bunun farkına var.. Sankı mıllet 200 kg demıste sende yalancılıkla ıthamda bulunuyorsun.. Bence ort 6-8 ayda 60-70 kg'a (barsız 30-30 veya 25-25) cıkılır duzgun beslenme ve duzgun ıdman ıle.. Sen cıkamadıysan yanlısı buralarda ara derım.. ;)

Son düzenleme: 23 Aralık 2009
  17. Cloud

Cloud Üye

Beğenileri:
    142
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Muhasebe
    Yer:
    İstanbul
    umur bench 70kg abartılıcak bir kilo degil basılabilir zorlasam bende 70kg bench basabilirim zaten msj ımdada söyledim cok güclü degilim diye sözlerim sana degildi ayrıca kol için scout curl 37,5 kg demek ben sag sol 20-20 takıp çalışıyorum demek kafamı karıştıran bu sadece zaten yine ilk mesajımda yazdım o boy ve kiloda bunları çalışabiliyosanız güçle ilgili bir yarışmaya katılın yazık olmasın tekrar edim kimseyide inanmamakla ve yalancılıkla suçlanmadım ama bir videosunuda görmek isterim cosanostra'nın berki bizde birşeyler kaparız...

18. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    0
    ben de 19 yaşındayım. 194-95 boyum var, 112 kiloyum şu an. Bench 150-155 max 3-4 tekrar giriyorum, decline bench en rahat hareketim 150 rahat giriyorum. Kol ölçüm 50-ye yaklaştı. Squat 110-dan fazla yapmadım,yapamadım:D. Kol biceps dambl 35 kg max giriyorum 4 tekrar,scott 65 kilo giriyorum z barla, ayakta 70 kilo. French 75 kg, yakın tutuş bench 110 giyorum. Dips ek 40 kilyla giriyorum. Güreşçiyim. En güçlü bölgem kollarım, armwrestlerle de baya kapıştığım oldu:D

19. yabanci

yabanci Yeni Üye

Beğenileri:
    69
    Ödül Puanları:
    0
    leg presim de 240 max 4 tekrar

20. Venomanic

Venomanic Üye

Beğenileri:
    36
    Ödül Puanları:
    0
    Bir kaç yerde yanlış anlaşılma var. 5 ay boyunca salonda düzenli çalıştım ondan önce evde kendi çapımda bir altyapı oluşturduğum bir 6 aylık çalışmam vardı ve bu sürede beslenmeme çok dikkat ediyordum, son iki aydır çalışamıyorum, yazdığım rakamlar 2 ay öncesine ait. 2.olarak bar ağırlığını dahil ederek yazdım kiloları keşke 18.5'er takıp kol çalışabilsem. Umarım açıklık getirebilmişimdir, bu başlığı insanların mesajlarını 2-3 mesaj boyunca açıkladığı bir topic haline getirmek istemiyorum, daha fazla uzatmıycam. Anlayışınızdan dolayı şimdiden teşekkür ediyorum.

Cloud bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş