Sadece İri Omuz Ve Şekilli Kollar için?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve Scoobz tarafından 22 Mart 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Sadece İri Omuz Ve Şekilli Kollar için bodybuilding mi yoksa yüzmeyi mi önerirsiniz?

Suanki durum;
    Yaş;19
    omuz;108
    göğüs;94
    bel;75
    kol;29
    kg;50 /boy; 1.70

hedef durum;
    yaş;20
    omuz;120
    göğüs;110
    bel;77-80
    kol;35
    kg;60-65 /boy; 1.72- 1.73

1.5 senelik body geçmişim var fakat 5 aydır sağlık sorunları nedeniyle yapamadım hep eksik oldu birşeyler ve 57 kg den 50kg e kadar düştüm. Şimdi tekrar bodybuilding yerine yüzmeye gitmek istiyorum sağlık sorunu dolayısıylada yüzmenin ciğerlere faydasından bana daha pozitif görünüyor.
    Yüzmeye gidersemde yine calısma sonrasi proteinimi eksik etmem.

Sizce yüzerek hedef ettiğim vücuda kavuşabililirmiyim yoksa yüzme sadece kırmızı kasları calıstırıp kondisyon ve dayanıklılığı mı artırıyor? yani hacime faydası dokunmazmı? böyle şeyler duyduğum için kararsız kaldım bb&yüzme arasında yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

2. BeachBoy

BeachBoy Üye

Beğenileri:
    4.430
    Ödül Puanları:
    123
    Eğer fazla bi hacim değilde sadece şekilli ( plaj vucudu denen) bi vucudum olsun diyorsan yüzme sana yeterli gelebilir. Bu nasıl ve ne kadar hacimli bi vucut istediğinle ilgili. İstersen iki sporu birlikte yaparak kombineli bi şekilde de çalışabilirsin.

3. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    yüzme iyidir vucutlarıda ıyıdır ama bırseyı belırteyım yuzuculerın derılerının altında yag depolanır onları soguktan korumak ıcın yuzuculerı yarıslarda ızlemıssense boyle derılerı sert degılde lastık gıbıdır

4. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    Yukarıda durumum ve hedeflediğim durum vücut ölçüleri yazıyor iki sporu birlikte yapmak bana göre değil, iyi beslenemiyorum kendimi bildim bileli zayıfım 2 sporu bir arada yaparsam dahada kilo kaybı yaşarım.

Yüzücülerin yağlı olduğunu ilk defa sizden duyuyorum. Ben birçoğunu fit biliyordum yağsız şekilde. Benim asıl sorum hedeflediğim vücuda body yaparak mı yüzerek mi daha cabuk sahip olabilirim?

5. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    ben eskıden yuzmeye gıdıyordum arastırırsan kendınde ogrenırsın

yuzuculer yaglı olur demedım soyle dureklı havuzda oldukları ıcın vucut savunma sıstemı derı altında yag bırıktırıyor cok az gozle bellı olmuyor bence o yag onu soguktan koruyor yanı suda hastalanmasını usumesını engellıyor profesyonel yuzuculerde oyle cunku adamlar sureklı havuzda antreman yapıyorlar

hıc yagsız ayı yagsız fok olurmu penguenler mesala vucutlarını savunmak ıcın der altında yagları olur.

6. j.claude.er

j.claude.er Üye

Beğenileri:
    438
    Ödül Puanları:
    73
    zayıfsın ve istedigin ölçülere ulaşman içinde kas yaparak kilo alman lazım. en kısa yol kas gelişimi için elbette vucut geliştirme. yüzmeninde kesinlikle çok yararı var fakat hedeflerinize ulaşmanız bakımından daha uzun sürer. her iki sporuda bir arada yapın demiyorum. örnekse
    yüzmenin yanında sağlıklı beslenin dips,şınav,mekik, barfixd ekliyebilirsiniz

7. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yüzücülerin günde kaç kalori aldığını biraz araştırmalısın bence. senin kilon o enerji ihtiyacını karşılayamaz. bazı yüzücülere (profesyonel olmayan) bak hiç birinde kastan eser yoktur. benim okulumda lise son öğrencisi milli takımda yüzücü ve ayda 5000 lira alıyor ama çocuk 1000 lirasını supplementlere ayırıyor. bu dünya şampiyonu bir yüzücü vardı adını hatırlayamıyorum ama adamın günde aldığı kalori miktarı 6000-8000 arasında diye duymuştum. okulumdaki mehmet ali'nin çok iyi vücudu var. çocuk sabah 5te idman yapıyor sonra okula geliyor. yani o gördüğün yüzücüler o vücudu elde etmek için çok uğraşıyor. tek iyi yanı bodyciler gibi yağlı olup bak kaslıyım demek yerine fit vücutlu olup kadınlar tarafından ''sexy'' diye tabir edilen kişilerden oluyorlar. ama uğraşırım diyebiliyorsan yüzme en iyi spordur gerek sağlık gerek vücut bakımından. şimdiden kolay gelsin :)

CoopUq bunu beğendi.
  8. Scoobz

Scoobz Üye

Beğenileri:
    386
    Ödül Puanları:
    73
    İstediğim vücuda body yaparak kavuşup onu yüzerek korumayı düsünüyorum. Yüzerkende güç ve dayanıklılığımı arttırabilirim.

9. aybars-16

aybars-16 Üye

Beğenileri:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    yüzme yaparak koruyamazsın eritirsin kendini

10. parozi

parozi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bence yüzme arkadaşım ben 50 kiloydum 3 ay yüzdüm yazın beslenmem falan düzene girdi sadece yüzmeye özen gösterek 10 kilo aldım beni yüzme hayata döndürdü insan oğlunun içgüdüsel olarak yaptığı az sayıda spordan biri oda kas yaptırmassa ... hayat boş yani

Sayfayı Paylaş