Saddam Hüseyin'e idam kararı !!

Konusu 'Geri Dönüşüm Kutusu' forumundadır ve N-aim tarafından 5 Kasım 2006 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
  1. N-aim

N-aim Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Yer:
    Adana
    ''Saddam Hüseyin'in Kürtlere karşı soykırım ve Duceil katliami işlemekle suçlandığı davadan idam cezası çıktı.Saddam Hüseyin kararın açıklanması sırasında ayağa kalkmayı reddetti.
    Salondaki görevliler tarafından zorla ayağa kaldırılan Hüseyin cezanın açıklanmasından sonra tekbir getirdi ve "çok yaşasın şanlı ulusumuz! Irak'ın düşmanlarına ölüm!" diye bağırdı.''

Saddam insanların ölümünden sorumlu olabilir, kötü bir insan olabilir (bence değil) olabilir ama ona bu idam cezası verme hakkını kimseye doğurmaz. :x Dünyada o kadar psikopat lider varken onlar idam edilmiyor.Saddam idam ediliyorsa Bushun 10 kere idam edilmesi lazım.Batılı liderlerin yaptıkları suç değilmi onlar neden cezalandırılmıyor..Bize şerefsiz Apdullalah öcalanı idam ettirmeyen batılıar şimdi neden Saddam Hüseyini idamına hiç bişe demiyorlar.İSRAİLİN tümden idam edilmesi gerekir.Dünyada yahudilerden daha pis katil bir millet varmıdır.Bizimde Apo'yu lime lime doğrayıp idam etmemiz lazım bundan sonra.Kürtlere soykırım yapsan ne olacakki nede olsa 10 tane çocuk doğurup pkk ya adam yetiştiriyorlar.Yazık .

2. izzet

izzet Üye

Beğenileri:
    27
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    ogrenci
    Yer:
    Body_Land
    1.ilk yazdiklarina katiliyorum evet dunyada idam edilmesi gereken bir cok lider var
    2.kùrtlere karsi soylediklerine katilmiyorum
    apo ve pkk yuzunden kalkip butun kurtleri sucluyamazsin
    bu ulkeyi benim gibi seven ve sayan bir cok kùrt var onlara haksizlik ediyorsun

seni bu soylediklerinden dolayi KINIYORUM....

3. serdar1980

serdar1980 Guest

Naim in yazdıklarına katılmamak elde değil. Tam herkesin hem fikir olduğu şeyleri söylemiş. Ülkedeki çoğu pislik bu kürtlerden kaynaklanmakta. Hangi kürtten kim hayır görmüş ki? Destekliyorum seni souna dek. Helal na-im....

4. bukatto

bukatto Üye

Beğenileri:
    122
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Ankara
    selam N-aim;
    bende herkesin olması gerektiği kadar milliyetçiyim. kürt milliyetçisi olmasamda bu yazdıklarının ayrımcılık ve de huzursuzluk çıkaracağına inanıyorum. evet, bazı gerçekler var. ama sebepleri de var. bu şekilde gaza gelmemek gerekiyor. ben kürt veya kürt kökenli olmasamda sevdiğim kürt kökenli insanlar var. herkesi kapsayarak böyle bir ifade kullanman beni rahatsız etti.

5. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Herhalde bilerek, insanları tahrik etmek için bunları yazıyorsunuz.
    Siz kimsinizde bir etnik grubu aşağılıyorsunuz?
    Bu ülkede, bu kadar çok etnik grubun bir arada yaşadığı bir coğrafyada ırkçılık yapmak zaten hiç ama hiç akıl karı değil.
    Pek az insan, 4-5 kuşak öncesinde Ermeni, Rum ya da Kürt atalara sahip olmadığından emin olabilir.
    Bazı insanlardan duyuyorum, "biz yörüğüz", hadi lan ordan diyorum, bu tarz konuşmak adetim olmadığı halde.
    Babası ilkokul mezunu olan, hiçbir yazılı kültüre sahip olmayan "beyzadeler" her nasılsa 9 kuşak öncesini biliyorlar, gerçekten komik bir durum.
    Bu arada, yanlış anlaşılmasın, bir insanın babasının eğitimsiz olmasını küçüsüyor değilim, benim demek istediğim, bir çok insanda görülen, düşünüp taşınmadan ortaya atılan bir, ben 20 kuşak Türküm yalanı.
    Bende evel allah Türk'üm, bununla gurur duyuyorum, ailemizde, bildiğim kadarıyla Türklük dışında farklı bir etnik köken yok ancak bu bana diğer etnik grupları hor görme hakkı vermez.

6. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Kesinlikle Bukatto, sana katılıyorum, Türkiyede yaşanan olayların, sosyo ekonomik ve kökü dışarılara kadar uzanan siyasi nedenleri varken, bir grubu top yekün aşağılamak kesinlikle huzursuzluk getirir.
    Bakın açık konuşalım, bir çok Kürt vatandaşımız çok fazla çocuk ailelerden gelir, iyi eğitim olanaklarına sahip değildir ve Türk olarak yetişmiş bir Türk vatandaşı kadar milliyetçi olmayabilir, ama bunlarında sebeplerine bakmak lazım.
    Sebeplerine bakmaya üşeniyorsak bile, herkesi etnik kimliğinden dolayı aşağılamayacak kadar insan olmak lazım.

7. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0

aslında susma hakkımı kullanıcaktım gerçi zaten yakında bu konu kilitlenir..
    bazıları oturdukları yerden rahat rahat hiçbir olumsuzluk yaşamadan bazı gerçekleri bilmeden sözde sağduyulu ve söylenmesi gereken sözleri söylüyo..
    benden size tavsiye yaşamadığınız bir konuda yorum yapmayın hele herkesin yapabileceği yorumları asla yapmayın..yok sağduyulu olalım yok şöle olmalı böle olmalı..
    zaten neyin nasıl olması gerektiğini herkes biliyo..
    biz de biliyoruz herhangi bir ırkın asla aşağılanamayacağını..
    ben şu anda tunceli ovacıktayım..
    isteyen arama yapsın nette ne kadar karışık bi yer olduunu anlamanız açısından..

bil konuş..
    bilmiyosan sus...

8. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    aslında susma hakkımı kullanıcaktım gerçi zaten yakında bu konu kilitlenir..
    bazıları oturdukları yerden rahat rahat hiçbir olumsuzluk yaşamadan bazı gerçekleri bilmeden sözde sağduyulu ve söylenmesi gereken sözleri söylüyo..
    benden size tavsiye yaşamadığınız bir konuda yorum yapmayın hele herkesin yapabileceği yorumları asla yapmayın..yok sağduyulu olalım yok şöle olmalı böle olmalı..
    zaten neyin nasıl olması gerektiğini herkes biliyo..
    biz de biliyoruz herhangi bir ırkın asla aşağılanamayacağını..
    ben şu anda tunceli ovacıktayım..
    isteyen arama yapsın nette ne kadar karışık bi yer olduunu anlamanız açısından..

bil konuş..
    bilmiyosan sus...[/quote]
    Bu söz sanırım bana, bil konuş, ya da sus gibi bir söz, anlamadığım nokta, ben jandarma iç güvenlik eğitimi almış, yedek subay olarak ülkeme hizmet etmiş bir adamım, milletimin bütünlüğü için seve seve ölürüm, ama dediğim gibi, sapla samanı karıştırmayalım beyler,
    Tuncelideki olayı, hakkarideki olayı tüm bir Abdullahlara Hamzalara, Yiğitlere yükleyemezsiniz.
    Benim çalıştığım dükkanda, Bingöllü bir Abdullah var, senden kötü ya da "hain" bir adam olduğunu söyleyemezsin sadece Kürt kökenli olduğu için, çalışkan, iyi niyetli mert bir vatandaş.
    Bingöl'de yaşanan olaylar ona bakış açınıu değiştirecekse bence sen hayata bakışını iyixce gözden geçir.
    Almanya'da böyle tüm dünyayı ateşe verdi.
    Biz kurbanız, sömürülüyoruz diye düşünmeye başladılar ve asla unutulmayacak işlere imza attılar.
    Böylesine düşünceler bizim milletimize yakışmaz.
    Dünyay insalığı öğretebilecek bizim ulusumuza yakışmaz...

9. onkirk

onkirk Üye

Beğenileri:
    18
    Ödül Puanları:
    0
    bir de;
    kürtler iyi eğitim şartlarına sahip değil yazmışsın karasan..
    ne zaman geldin doğudaki bir okula da nerden biliyososun iyi eğitim şartlarına sahip olmadıklarını..
    ben sana burdan bir örnek vereyim istersen..
    üstte de yazdıım gibi tunceli ovacıktayım..
    ingilizce öğretmeniyim burda..
    burda 5 tane okul var ve hepsinde bilgisayar lab ı var!!!
    kocaman bir spor sal0onu var sıfır!!!
    halk eğitim merkezinin toplantı ve sinema salonu var sıfır!!!
    her okul her sene tadilata giriyo!!!
    okulların hiçbir eksiği yok!!!
    öğretmen eksiği bile yok!!!
    nedense bu ülkede adın çıkınca inmiyo..
    yukarıda da yazdıım gibi herkes bişi bildiğini sanıyo ama gerçek hiç de sizin bildiğiniz gibi değil baylar..
    yurdumun herhangi bi yerinde örneğin karadeniz de bi okulda iyi eğitim şartlarının olmaması o kadar önemsenmezken herhangi bi doğu ilindeki en küçük eksik göze batıyor..
    kaldı ki ben bu konuda iddaalıyım, şu anda hiçbir doğu okulunda en ufak bir eksik yok..
    ama ülkenin batı kısımlarında damı akan okullar var...
    yorum yazarken biraz bilgi de katın içine..
    boş yorum yapmayın...
    bu ülkedeki çoğu kürt kökenli öğrenci türk'lerden daha iyi eğitim şartlarına sahip...
    bilginize..

10. Karasan

Karasan Özel Üye

Beğenileri:
    2.095
    Ödül Puanları:
    0
    Onkirk, şu anda, koskoca güneydoğu anadolu ve doğu anadolu coğrafyası içinde içinde bulunduğun bölgede bulunman seni olayı çözümlemiş bir sosyolog konumuna getirmiyor, öncelikle orada anlaşalım.
    Bir başka sorun, ben tüm bir Kürt kökenli vatandaşlar iyi eğitim alamıyor demedim, ama güneydoğuda eğitimin çok iç açıcı bir durumda olmadığı belli.
    Zaten bırak doğuyu, kuzeyi güneyi, bizim ülkemizde eğitim en büyük sorun, ama o bölge için dahada büyük bir sorun.
    Bu ülkede eğitimin büyük bir yara olmadığını bilmeyen bir öğrenmen olarak yaşaman düşündürücü...
    Öğretmensin, doğudasın ama "kürtlere" ön yargılısın, senin gibi bir öğretmenin vereceği eğitimi ne yapayım ben?
    O bölgede olmak sana ahkam kesme hakkı vermez, iki gözlem yapmakla olay çözülseydi sosyal bilimler diye bir alan olmazdı.
    Ciddi olarak üzülüyorum, mesele haklı olmak değil, mesele seni azarlamak değil, mesele senin bu düşünceleri bu kadar normal görüyor olman, ve ırkçılık yapma diyen birisine, "hadi ordan, bilmeden konuşma" diyor olman.
    Cidden üzüldüm, diyecek birşey yok, dilerim üniversite mezunu ama fikir yoksunu insan sayısı çok fazla değildir, yoksa vay benim Türkiyemin haline...

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.

Sayfayı Paylaş