sabit olmayan programın zararı var mı?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve as55 tarafından 30 Aralık 2011 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    arkadaşlar yaklaşık 8 aydır vg yapıyorum. ektomorf yapıdayım. kollar ve sırt gelişimim için iyi diyebilirim fakat göğüs ve omuzda büyük eksikliğimin olduğunu düşünüyorum. son 3 haftadır sakatım ve yavaş yavaş antrenmanlara başladım. bugün göğüs ve biceps günümdü. fakat bugün sıradan programların yerine kafama göre program uyguladım ve gayet iyi çalıştığımı düşünüyorum. mesela bench press ten sonra incline bench press süper set yaptım. sonra incline dumbell bench ile devam ettim piramit şeklinde. bundan sonra da bu şekilde çalışmayı düşünüyorum. yani eksik kaldığını düşündüğüm bölgeleri zorlamayı düşünüyorum. bunu yaparken de çok çeşitli hareketler yapmayı düşünüyorum. mesela bench press i 3-4 haftada bir yapabilirim(yani ancak sıra gelir) sabit bir programa bağlı kalmamanın bana bir zararı olur mu? çünkü aynı hareketleri uzun süre yapınca kasın bir yerden sonra fazla tepki vermediğini biliyoruz. ve bunu kırmak için hareket değiştiriyoruz. acaba bu şekilde planlı gitmezsem erken bir plato mu görürüm ?

2. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    hep aynı bölgemi çalısıyorsunuz vucut bır butun unutmayın her kas grubunu çalıştırmayı ıhmal etme

3. R10

R10 Üye

Beğenileri:
    1.305
    Ödül Puanları:
    0
    mantık doğru aslında ama yine de bir programı en azından 2 hafta uygula.

as55 bunu beğendi.
  4. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    her kas grubunu çalışıyorum ama hareketler hep aynı olmuyor. mesela bu ara sırt için t bar rowing e ağırlık verdim. barfiks ve pull down lara ara verdim. bu şekilde çalışmayan bölgelerimin 8 ayda ilk defa bu kadar yandığını hissediyorum. omuz için enseye bar pressleri bıraktım military press e ağırlık verdim. ama bunlara sadece antrenman sırasında karar veriyorum yani her hafta değişken oluyor.

5. onbir

onbir Üye

Beğenileri:
    516
    Ödül Puanları:
    0
    bende 5 6 antrenamnda bir değştiriyorum ancak hepsini çalış mutlaka mantık cok dogru bence kolay gelsin...

as55 bunu beğendi.
  6. Cidade de Deus

Cidade de Deus Üye

Beğenileri:
    1.705
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    İstanbul
    gelişmeleri buraya yazarsanız faydalı bır konu olabılır sonucu merak edıyorum

as55 bunu beğendi.
  7. as55

as55 Üye

Beğenileri:
    240
    Ödül Puanları:
    53
    Yer:
    Samsun
    ben de değişimi merak etmiyor değilim açıkçası bu nedenle antrenman günlüğü bölümüne yeni bir konu açtım. Böylece kendi gelişimimi takip edebileceğim ve sonuçları oradan paylaşacağım. yeni yılın ilk haftalarından itibaren de fotoğrafları paylaşmaya başlayacağım(folikülit illetiyle uğraşıyorum şu aralar geçmesini bekliyorum fotolar için).

Sayfayı Paylaş