Sabahları aç karnına kardiyo yapacağm peki protein içmeli miyim?

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve megadave tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 4 üye.
  1. megadave

megadave Üye

Beğenileri:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Evet arkadaşlar yağ yakmak beli biraz daha inceltmek amacıyla sabahları aç karnına kardiyo yapmaya karar verdim.Yalnız sabah kalkar kalkmaz kardiyo yapmadan önce protein içmeli miyim? İçmezsem acaba yağ yerine kaslardan mı kayıp olur, ayrıca içtiğim zaman da bu sefer enerji kaynağı olarak içtiğim proteinleri mi harcamış olurum? Cevaplarsanız sevinirim.

2. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    Sabah aç karna kardiyo yapmanın mantığı, sabahları glikojen depolarının boş olmasıdır.Bu sebeple vücut enerji kaynağı olarak kaslara ve yağlara yönelir.Fakat sen koşudan 40 dk önce bcaa alırsan eğer kasları büyük ölçüde korumuş olursun ve yağ yakarsın.Ben definasyon döneminde bu sistemle hareket ediyorum, genelde yüksek bcaa içeren bir protein shake veya tablet bcaa alıp sonrasında kardiyo yapıyorum.Bu şekilde yapmanı öneririm sana d****ullanıcağın protein tozu izole sıfır karbonhidrat,şeker içeren bir toz olursada tadından yenmez.

Kardiyo sonrasında karbonhidratlı,proteinli sağlam bir kahvaltı yapabilirsin.Buda senin ödülün olur.

halil98 bunu beğendi.
  3. CaglarYildiz

CaglarYildiz Üye

Beğenileri:
    172
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Bilgisayar Mühendisi
    Yer:
    Ankara
    peki sabah aç karnına yapılan koşunun hiç bir zararı olmaz mı? yağ yaktıracağı kesin orasına bişey diyemem o konuda etkili bir yöntem ama zararı olur mu diye düşünüyorum bende ve genelde akşamüzeri koşuyorum

4. sofa

sofa Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    O konuda bende emin değildim açıkcası, müsabık sporcuların çoğu o şekilde yapıyor.Fakat sonuçta onlar steroid kullandıkları için kas yıkımı onlarda hiç olmuyor.Bizim gibi anabolizan ve androjen kullanmıyanlar için ise durum biraz farklı, sorduğum profesyönellerden ise kimisi. kendisi sabah açkarna yaptığını söylemesine rağmen bana sen antreman sonrası yap dedi, kimisi ise sabah açkarna yap dedi...

Şahsen ben denedim ve geçen sene sabah koşularıyla 2 ay haftada 5 gün koştum.Kollarda tabiki ölçü kaybettim fakat orası allahın emriydi zaten.Yalnız mutlaka yüksek bcaa içeren bir içecek içilmeli ondan sonra kardioya başlanmalı.

Günün geri kalanında da çok daha enerjik hissediyor insan kendini.

5. moothy

moothy Üye

Beğenileri:
    1.308
    Ödül Puanları:
    123
    sabah5 inde 6 sında 50-60 yaşında insanlar koşuyor sokaklarda,hiçbirşey olmaz merak etmeyin,esas tok karna yapmak tehlikeli ve saglıksız

6. HUMOR

HUMOR Üye

Beğenileri:
    251
    Ödül Puanları:
    73
    Meslek:
    Öğrenci
    Yer:
    EDIRNE
    bende aç karna sabah 8 gibi yürüyüş yapıyorum saatte 6km hızla ama 30 dakka geçtiği gibi ciddi bir baş dönmesi halsizlik oluyo ne kadar sağlıklı bilmiyorum doğrusu

7. TürkYurdu

TürkYurdu Üye

Beğenileri:
    238
    Ödül Puanları:
    0
    Optimum Whey kullanıyorum. Sizce BCAA açısından yeterli midir?
    Bir servisinde 5.4 gr BCAA var sanırım.

Sayfayı Paylaş