Sabahları çok yorgun kalkıyorum.

Konusu 'Yeni Başlayanlar Bölümü' forumundadır ve protein tarafından 16 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen üye sayısı: 5 üye.
  1. protein

protein Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Hafif kilo + kardiyo çalışırken bir sorun yoktu.Sabahları çok zinde uyanıyordum.

Fakat ne zaman kas gelişimi için ağır kilolarla az tekrar yapmaya başladım , sabahları kalkmak zorlaştı.Vucudum ağrımıyor fakat çok çok yorgun uyanıyorum.Yataktan kalkmak çok zahmetli geliyor.

Haftada 5 gün , bir gün gögüs+biceps+bel,,bir gün omuz+sırt+triceps+bel çalışıyorum.

6 tekrar 5 set ve 45dk 1 saat salonda kalıyorum.

Bu durum normal midir yoksa overtrain mi oluyorum?

2. army1010

army1010 Üye

Beğenileri:
    62
    Ödül Puanları:
    28
    Yer:
    izmir
    aynı durum bendede vardı arkadaşım creatin kullanmaya başladım dip diri kaldırıo sabah.Tavsiye ederim.

protein bunu beğendi.
  3. aycan1903

aycan1903 Üye

Beğenileri:
    367
    Ödül Puanları:
    73
    @ army1010 : eğer "protein" spora yeni başlamışsa creatin tavsiye etmek yanlış olur...

Protein , uyku süresinden ve beslenme düzeninde bahsetmemişsiniz... vücudunuzu yeterli dinlendirdiğinizden emin misiniz?

protein bunu beğendi.
  4. cagrihalacoglu

cagrihalacoglu Üye

Beğenileri:
    71
    Ödül Puanları:
    0
    Meslek:
    Öğrenci, müzisyen
    Yer:
    Feneryolu
    Bildiğim kadarıyla (deneyimliler çok daha iyi bilir tabi) uyguladığınız program kas gelişimi için hiç uygun değil..Kas gelişimi için haftada 5 gün güzel ancak hergün ayrı bölgeyi çalıştırmanız sizin için çok daha iyi olacaktır..Hem yorduğunuz kaslarınız yeteri kadar dinlenebilecek, hem de gelişebilecektir..
    Şu an overtraining sınırlarında dolaşıyorsunuz diyebilirim..
    Programınızı gözden geçirmenizde fayda var..
    Ayrıca farkettim de bacak çalışmıyorsunuz, bacak çalışmak vücuttaki growth hormone (büyüme hormonu) salımını arttırır..Bazı profesyoneller programlarının ilk gününü bacağa ayırırlar ki yeteri kadar büyüme hormonu salgılansın, öyle diğer kaslara yüklenilsin diye düşünmektedirler..
    Bacak çalışmayı ihmal etmemenizi de öneririm..İyi akşamlar..

protein ve slymnasye bunu beğendi.
  5. protein

protein Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şimdilik supplement kullanmayı düşünmüyorum belki bir-iki ay sonra protein tozuna başlayabilirim.

Aycan yaklaşık 7.5-8 saat uyuyuyorum.Beslenme fena değil.Forumdan edindiğim bilgiler doğrultusunda beslenmeye çalışıyorum.. Kilomun 1.5-2 katı protein + karbo + spordan sonra ve sabahları birazcık glikoz.Mutfak tartısı aldım hatta :)

Cahrihalacoğlu haklısın bacak çalışmıyorum.Dizimin arkasında olan küçük bir problemden ötürü zorlamak istemiyorum.Bir de günde iki kas grubu çalısmazsam yanlışta olsa içim rahat etmez benim.

Bir kaç gün daha bekleyip,bir değişiklik var mı bakıcam.Belki vucut ağır kilolara alışmadığı için böyle davranıyordur.Veya aycan dediğin gibi uyku süresi yeterli gelmiyordur ya da idmanda çok zorluyorum.

Deneyeceğim çeşitli şekillerde ama önce dediğim gibi beklemeyi düşünüyorum 1 hafta daha belki vücut alışır diyerek.

6. Draqo

Draqo Üye

Beğenileri:
    224
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni başlayanlar için genel istasyon çalışması yapılır. Daha sonra parçalı programa geçilir. Uykunuza dikkat edin protein. 6-9 saat arası uyuyun fakat bana kalırsa 9'u asla bulmasın. ama 9'u geçmesi çok tehlikelidir. ömrünüzden çalar. beslenmenize dikkat edin. örneğin gece yatmadan önce kendinize limon , hatta mümkünse limon-portakal karışık sıkarak içebilirsiniz. kreatin için henüz erken. eğer koşucu olsaydınız içmeniz gerekebilirdi. kardiyo çok yapıyorum diyorsanız günde 5g kreatin kullanabilirsiniz çünkü kardiyo kreatini bol keseden harcar

Sayfayı Paylaş