sabah yapılan kardiyoyle ilgili onemli bi konu

Konusu 'Vücut Geliştirme & Fitness' forumundadır ve blokmakinesi tarafından 9 Ocak 2010 başlatılmıştır.

Watchers:
Başlığı izleyen kişi sayısı 1 user .
  1. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    haftada 3 gun her gun 2 bolge olmak uzere agırlık calısıyorum. Amacım klasik anlamda genişlemek. Benim sorum şu ben eve kondusyon bisikleti aldım.

sabah kalktıgımda protein tozu ve basit kb olarak uzum suyu içip sonra 30-45 dakika bisikletle kardiyo yapmayı planlıyorum. (antreman gunleri dahil) sonra tabiki cok ii bir kahvaltı.

Sizce bu yapılan kardiyonun kutle kazanmam uzerinde negatif etkisi olur mu?
    oncelikli amacım kutle kazanmak bir kez daha belirteyim

2. D.Wolf

D.Wolf Üye

Beğenileri:
    2.200
    Ödül Puanları:
    123
    Yer:
    istanbul
    Hacimlenmek isteyen birisi neden her gün bu kadar kardiyo yapmak isteyebilir ki?. Kilo, boy ve ölçüler ne durumda, onu bilmek gerekiyor.

Genel olarak her gun kardiyo yapmak, istisnalar dısında yag yakımı mantıgına ters bir durum. Vücudun yag yakmasını saglamak için önce dinlendirmek lazım. Bu şekilde kaliteli bir bulk dönemi geçirmen zorlaşabilir. Dengeleri iyi ayarlayamamışsın.

Kardiyoyla antrenmanı aynı gun yapıyorsan, kardiyoyu sonraya almalısın. Bu hacim mantıgına bir kere ters bir durum, ayrıca bu kadar kardiyo süresi de fazla. Performans yüzdesi düşer bu şekilde.

Şunu söyleyebilirim ki, sabah kardiyoyla agırlık antrenman zamanı arasında cok zaman farkı varsa, nispeten olsa da daha az sorun olacaktır performans açısından. Çünkü o süreçte kaslara yeterli besinleri taşımasına izin verirsin ve antrenman sürecinde performansının iyileşmesinde yardımcı olur. Tabi, dogru beslenmeyi nasıl yaptıgına da baglı bu.

3. blokmakinesi

blokmakinesi Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    cok tesekkur ederim. O zaman şoyle bir sonuc cıkarmam mumkun mu? antremanın olmadıgı gunler 20 dakka sabah uyanınca kardiyo yapılabilir??? en azından ter atmak kalbi guclendirmek için... Bu da mı negatif etkiler hacim calışmasını ???

bu arada boy 1.95 kilo 93 bel cevresi 93 sanki biraz bel cevresi fazla gibi geliyo bana o yuzden olabilir kardiyo merakı :)

Sayfayı Paylaş